Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multinál milyen dolgozni?

Multinál milyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy milyen autóipari multinál illetve beszállítóknál dolgozni? Mennyire folynak a "harcok" pozíciókért? Egymás elnyomása?



Szellemi dolgozók véleményére/tapasztalatára volnék kíváncsi.



2019. máj. 30. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
sz@r
2019. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
multinál, ahol még eddig voltam, mindig fúrták egymást az emberek és ingyenes túlóra volt.
2019. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szellemi pozícióban?


A munkavállalók többségét rendesen kizsigerelik, de azért általában nem rossz a hangulat a tapasztalataim szerint. Fluktuáció van bőven, 1-2 év és bárhol a rutinosabb 50%-ban leszel. Onnantól meg vagy jön egy magasabb pozíció, vagy te is lépsz, mert fizetés terén ugyanazon a helyen sokkal nehezebb feljebb lépni, mint ha váltanál.

2019. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mondhattam volna irodai vagy diplomás dolgozókat is. Tehát nem azok véleményére, akik fizikai munkát végeznek multinál.


Hallottam olyat is, aki váltig állítja, hogy az emberek fúrják egymást a magasabb pozíció elérése érdekében, de az ellenkezőjét is hallottam.

2019. jún. 1. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Jó, az emberek mindenütt fúr(hatják) egymást, és persze mindenütt lehetnek besúgók, ez nem mérvadó.

Ingyen túlóra tényleg elvárt, ha nem csinálod kispadra tesznek. (Mondjuk én kibírtam túlóra nélkül jópár évig).

Előre/oldalra lépés gyakorlatilag lehetetlen, de azért váltig állítják az ellenkezőjét. Személyesen is próbáltam, nem lehet (pedig elvileg támogatják a váltást, napersze...)

Az ismeretségi hálók itt is mennek.

Ami autóiparspecifikus, a mégnagyobb káosz és nagyobb stressz, bizonytalanabb állás. Már-már olyan bizonytalan mint az építőipar, csak jobban fizet elvileg.

2019. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Autóipari beszállító multinál dolgozok gazdasági területen, itt nem igazán jellemző egymás elnyomása vagy harcok a pozíciókért. Hónapokig vannak betöltetlenül magasabb szintű pozíciók, pl csoportvezetőt valahova folyton keresnek, de osztályvezetők is viszonylag gyakran cserélődnek. A gazdasági igazgató pozíciója az egyetlen ami viszonylag ritkán ürül meg, de az meg annyi munkával és felelősséggel jár, hogy nagyon kevesen vállalnák be.


Mint írták nagy a fluktuáció ezeken a helyeken, pár alkalmazott van ennél a cégnél aki 10+ éve dolgozik itt gazdasági részen, de a nők közül sokan közben gyesen/gyeden is voltak. Inkább pont próbálják az embereket feljebb tolni, hogy a magasabb szinteket olyanok töltség be akik itt dolgoznak egy ideje és az alsóbb szinteket pótolják külsősökkel, gyakran pályakezdőkkel.


Nálunk működik az oldalra és feljebb lépés is, a csoportok közti jövés-menés eléggé bevett. 6 éve vagyok a cégnél, beszerzésről kerültem logisztikára aztán kontrollingra, először kérdezték hogy érdekelne-e aztán én kértem a váltást.


Habár ez vidéki telephely, a várost se kell elhagyni hogy még 2 másik beszállító céget találj (a rengeteg másik termelő vállalat mellett), úgyhogy igyekeznek megtartani az embereket, mert ha nem jut előrébb viszonylag könnyen lehet váltani.

2019. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat.
2019. jún. 6. 17:48
 8/11 A kérdező kommentje:

Sosem dolgoztam még multinál, de bennem valami miatt az a kép van, hogy egy multinacionális cégnél több lehetőség adott (fejlődés, nyelvhasználat, külföldi munka, juttatások, bér) mint egy kisebb magyar vállalkozásnál.

Szívesen olvasnék pro kontra érveket a multikkal kapcsolatban.

2019. jún. 6. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak multinál dolgoztam, abból is ez a második munkahelyem, szóval magyar vállalkozáshoz nem tudom hasonlítani. A fejlődési lehetőségek mindkét helyen jók voltak, a cégek fizetettek továbbképzéseket és nyelvtanfolyamokat is, cserébe nyilván vállalni kellett hogy X ideig maradsz vagy vissza kell fizetned a képzést arányosan. Az idegen nyelv használatát nem lehetett megúszni, de terület és pozíciófüggő hogy havi pár angol/német e-mailt írsz vagy szinte napi rendszerességgel kell használni.


Mint írtam én gazdasági területen dolgozok, itt nem jellemző a külföldi meló. A jelenlegi munkahelyemen konferenciák vagy workshopok miatt néha kell menni külföldre, de ez évente 2-3 alkalmat jelent. Ezzel szemben a K+F területén dolgozók közül sokan havi szinten mennek ki vagy töltenek hónapokat külföldön vagy az anyavállalatnál vagy valamelyik kutató központban. Az előző munkahelyemen csak 1 évet voltam, de egyáltalán nem volt külföldi utazásom, más területeken is csak ritkán mentek ki. Ez már eléggé cégfüggő a multiknál is, hogy milyen pozícióban kell menni és mennyire gyakran.


Bérrel és juttatással nem volt problémám még, de ez nagyon változó. Befolyásolja a végzettséged, a tapasztalatod, a pozíció, hogy mennyire könnyű olcsóbban embert találni stb.

2019. jún. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy ne csak jókat írjak kontra: renegeteg a munka, az infóáramlás gyakran katasztrófa ennyi ember/terület/telephely között, hajlamosak túlbonyolítani és túlszabályozni folyamatokat, gyakran a központilag kitalált dolgoknál nem veszik figyelmbe hogy az itt Mo-n mennyire megoldható
2019. jún. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!