Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól döntöttem e, hogy inkább...

Jól döntöttem e, hogy inkább a hitel nélküliséget választottam nem pedig a kockázatos üzletbe lépést?

Figyelt kérdés
A helyzet e következő. Tavaly eladtuk öt év után az aputól örökölt kis házunkat tesómmal. Én a pénzből inkább kifizettem a diákhitelemet, ami még egy év fizetés után is 1045000 ft -volt, pedig összesen 775000 ft volt a tőkém. Na mindegy nem is ez a lényeges. Tesóm pedig neki is van és élettársának is diákhitele belevágott egy büfé bérlésébe, üzemelésébe december óta. Hát nem nagyon megy szegényeknek, hitelezni kénytelenek soknak, már providentel egészítik ki a bevételt, és most leakarnak állni szeptembertől. Aztmondják, hogy akkor is ők döntöttek helyesen, legalább megpróbálták. Ez igaz, de hol van az a határ ilyenkor hogy még "időben kiszálljon az ember" ne pedig nagy adóssággal? Okés, én munkanélküli is vagyok és velük egy albiba vagyok, de ha én nem lennék az havi plusz tizenhéttel még több lenne nekik, hiszen ennél olcsóbb nincs ebbe a városba. (Egyébként szemét volt a büfé főbérlője nagyolt hogy mennyire jó helyen van, közben meg egy éve már zárva volt.) Vélemények?
2010. júl. 7. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
előzetes piackutatás nélkül belevágni üzletbe hülyeség, erről nem a büfé főbérlője tehet
2010. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pályakezdőként belefuthat az ember ebbe. Na meg mikor ő üzemeltette még nem volt meg az elkerülő a város körül és a négysávos mellett elhaladtak mégtöbben nem csak a munkába indulók.
2010. júl. 7. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:
jól döntöttél, de biztonsági játékosként nehéz sokra vinni. Az üzlet is jó ötlet volt, tanulni kell belőle, nem bánkódni a bukáson, hogy legközelebb sikeresebbek lehessetek. Sok gazdag ember min. 5-10x bukta mindenét, mielőtt meggazdagodott volna.
2010. júl. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen de ahogy mondom öcsének, hogy neki attól kéne egy másik állás, mert a barátnője van a büfébe, ő meg reggel elmegy árúért. Tudom, hogy azt is kell, de jó ha kijön minden nap három és félezer nyereség. És ez kettőre elosztva gyenge. Azért is hagyják abba, de nem nagyon lesz egyet újra kezdeni. Nem gyenge tőke kell még egy büféhez sem sajnos.
2010. júl. 7. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, sokkal több bukott madár van, mint akinek bejött valami. Úgy érdemes csak belevágni valamibe, hogyha nem kerülsz a híd alá akkor se, ha nem jön be. Például ha van rendes, fix bérezésű munkád mellette, és abból finanszírozod a beindulást, nem pedig eladósodsz.
2010. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!