Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi leszel ha nagy leszel?...

Mi leszel ha nagy leszel? Vagy minek tanulsz?

Figyelt kérdés
és egyébként az ügyvédek mennyire keresnek jól? mármint tudom hogy jól keresnek de mennyire találnak maguknak munkát? és egy ügyvéd nyelvtudással ki mehet külföldre is dolgozni?
2010. júl. 5. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

1.Tolmács

2.Ha van protekciód,apa,anya ügyvédi irodát működtet,és te átveszed,akkor jól,elég szépen.

3.Nehezen

4.Ebben nem vagyok járatos,de gondolom,minden országnak saját törvényei,jogszabályai vannak,nem hinném,hogy magyar jogi diplomával sokat érnél Londonban,Párizsban,,de ezt tényleg nem tudom.

2010. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sebész szeretnék lenni (persze külföldön...) :) 18/L
2010. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Saját vállalkozást tervezek indítani az egyetem elvégzése után. Most egyébként angolt tanulok.


23/F

2010. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan lehetőség van az EU országain belül, hogy külföldiként betársulhatsz ottani ügyvédi irodákba. De kérdés, hogy ki fogadna be társnak, és miért tenné. Hacsak nem jórészt magyar ügyfélköre van.

Szerintem adod te még lejjebb mire oda kerülsz, az ügyvédi pályán baromira nehéz elindulni ismeretség nélkül. 3 évig legfeljebb minimálbérre számíthatsz, de az se ritka, hogy nem kapsz semmit, vagy éppen neked kell fizetned, hogy valaki felfogadjon bojtárnak.

2010. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van, rengeteg ügyvéd végez. Egyik haverom mondta hogy 1 millió Ft-ba kerül, hogy bojtárnak elszegődjön egy ügyvéd mellé.


De az orvosi pálya is ilyen, amíg rezidens valaki, nagyon keveset keres, és utána sem indul be hűűdegyorsan.

2010. júl. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!