Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennél, ha tudnád, hogy a...

Mit tennél, ha tudnád, hogy a főnököd, két lehetséges alkalmazottja közül, Te leszel az, akit a jövő héten kirúg?

Figyelt kérdés
Tudom, el lehet menni beb*****, meg miegyéb, de sajnos tényleges probléma, komoly válaszokat kérek!
2010. szept. 2. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az igazság az, hogy ez ellen semmit se tudsz tenni. Ha ki akar rúgni, akkor ki is fog. A betegáll.-nyal csak késleltetni tudod a dolgokat maximum. De azért ne ülj fel minden folyosói pletykának, lehet, hogy szó sincs ilyesmiről. Nekem volt már hasonló sztorim, egy barátnőmmel történt.. Mondogatta, hogy ki fogják rúgni, biztos forrásból tudja. Ennek 3 éve :) És még mindig ott van.
2010. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúgnék be, hanem gőzerővel elkezdenék munkát keresni. Munkatársam volt így, érezte, hogy ki fogják rúgni, rákapcsolt, egy hét múlva fogta magát és felmondott. Szerintem teljesen jól tette, megúszott egy bizonytalan időszakot.
2010. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
ha biztos lennék benne hogy kirúg akkor nem várnám meg inkább felmondanék
2010. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akik a felmondást javasolják, azt mondják már meg, hogy az mire jó? Akkor nem kapsz végkielégítést se, meg segélyt se kapsz 3 hónapig...

Rúgjanak csak ki ők, akkor rögtön fel lehet venni a munkanélkülit, meg jár a többi is. Legfeljebb akkor jó felmondani, ha van már biztos hely, és hamar kéne kezdeni. Persze a felmondási időt úgy is le kell tölteni.

2010. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
NEHOGY aláírd, hogy közös megegyezéssel történt a felmondás, mert akkor nem jár végkielégítés, egy fillér sem! Ne mondj fel, mert akkor mèg a munkanèlküli segèly sem jàr. Tudom közhely, de próbáld meg nem kudarcnak/sorscsapásnak felfogni. A munkaügyi központban ragaszkodj hozzá, hogy részt vehess ingyenes továbbképzésben. És ne pánikolj, lehet, hogy nem téged akarnak elküldeni.
2010. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, megpróbálok eképp cselekedni.
2010. szept. 3. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van!


SEMMIKÉPPEN se mondj fel.

Ha kirúgnak (nem fegyelmi vagy munkaügyi vétség miatt, hanem "csak úgy") akkor kapsz végkielégítést és kapsz munkanélküli segélyt.


Ha aláírod, hogy közös megegyezéssel lépsz ki vagy te magad lépsz ki akkor lóf@szt kapsz a seggedbe csak...

2010. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!