Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok mit érdemes...

Mit gondoltok mit érdemes tanulni, és mi lesz a "jövő" jól fizető állása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én egy 17 éves budapesti fiú vagyok, egy jó gimnáziumban kéttanynyelvű német szakon tanulok.

Nem minden időmet az iskolának szentelem ( remélhetőleg ezzel nem vagyok egyedül a korombeliek körében)

Szerintem elég sablonos kérdés (volt) mindenki életében amikor megkérdezik: "És mi leszel ha nagy leszel?"

Azt gondolom hogy fontos egy olyan munkát találni ami igazán jól fizet. Hiszen a pénz önmagában nem boldogít, de nagyon sok esetben (bárki bármit mondjon) a boldogságért fizetni kell.

Filmekben sok vezérigazgatót látni hogy már mindenük megvan és nekik még több pénz kell, mindegy hogy milyen áron. Szerintem ezek az emberek nem boldogak! Egy olyan munkát szeretnék ami nem kötelez el olyan szinten, hogy a családra és a boldogságra ne jusson idő, de még is kellő pénzt tudjon keresni az ember a JÓ megélhetéshez. Tehát az arany középutat keresem!


Mit gondoltok, mit érdemes tanulnom, és milyen munkát érdemes majd a későbbiekben elvállalnom?


Várom, és köszönöm előre is a nálam sokkal tapasztaltabb, okosabb és bölcsebb emberek válaszát!


2011. júl. 30. 01:05
 1/10 anonim válasza:
100%

Nem egyszerű a kérdés... A jól fizető állások egy részével az a gond, hogy annyian űzik az adott munkát, hogy sok közülük munkanélküli. Hiába van diplomája, nem veszik fel sehova, mert vannak mások (asszem pl az ügyvédek vannak most így, de ez lehet, hogy hülyeség).

Én azt mondom, hogy ma ami jó fizet, az a szakmunka (asztalos, kőműves stb), a mérnöki munka (saját helyzetemből kiindulva pl környezetmérnök) és még a technikusi munkákat még ide lehet sorolni. Nyilván ezeken kívül sok más is van, én ezeket tudom mondani. A hiányszakmák közt kell nézelődni, ahol szükség van emberre, mert ott sokat fizetnek - legtöbb esetben.

2011. júl. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy másik nézőpontból közelíteném meg ezt a témát. Egész végig foglalkozásokban gondolkodtam már középsuli választás óta (most sem vagyok öreg, csak 23 éves). Szerintem azt nézd meg, hogy mely iparágak, területek fognak a jövőben leginkább fejlődni, vagy melyek azok, amik biztos, hogy jó helyzetben maradnak. Ez mondjuk akkor nem működik, ha pl. csak Magyarországra próbálunk "jósolni". De szerintem általánosságban van jövője a vegyiparnak, az ivóvízzel foglalkozó területeknek, a gazdasági területeknek, a nanotechnológiával foglalkozó iparágaknak stb.
2011. júl. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mérnöknek tanulj

az tutibiztos dolog

2011. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Orvos.


Pl. német nyelvterületen az általad említett "jó megélhetést" maximálisan biztosítja.

2011. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is nézd, hogy mit szeretsz, mi érdekel... Azért lehetőleg ne olyan szakterületet válasz amit utálsz! Ezután mérlegelj, hogy érdemes-e tanulni azt! Van hozzá fejed?
2011. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerencsésnek érzem magam, mert sok minden felé nyitott vagyok, szívesen tanulok új dolgokat, és az agyam is jól fog!
2011. júl. 30. 12:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor tanulj könyvelőnek, vagy építésznek.
2011. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
56%

Nézz szét a mérnöki szakok közt és bármelyik amelyik tetszik. Az orvosit is megpróbálhatod, ha úgy gondolod, hogy képes vagy el is végezni... Informatika csak fejlődni fog, azzal nagyon könnyen el lehet helyezkedni (pl.: programozó vagy mérnök informatikus) és pénzügyi szakokat ajánlanám még, mint a pénzügy és számvitel, vagy az ehhez hasonlókat.

Sok sikert a továbbiakban! :)

2011. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképpen mérnök. Nekik van jövőjük, és jelenleg ez a hiányszakma, fiúként meg pláne több esélyed van benne!
2011. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyi szakokból csakis a pénzügy-számvitelt ajánlanám, gazdálkodás és menedzsmntesekből már sokan vannak. Könyvelőkre viszont biztos mindig szükség lesz.
2011. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!