Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalás szempontjából...

Munkavállalás szempontjából melyik jobb: Anglia vagy Ausztria?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

22 éves vagyok. Ausztriában már 1,5 téliszezont dolgoztam, mint szobalány. De mivel mindenhol sok volt a magyar, ezért németül sajnos annyira nem is tudok. Sőt inkább csak a szabályok mennek, amiket tanárnál tanultam. A német tudásomra olyan 10/4-et adnék.

Pincér, felszolgáló, illetve bármixer a szakmám. Ezeket most csináltam meg, szóval kint még nem is lett volna lehetőségem elhelyezkedni ezeken a területeken. Illetve előbb itthon szeretnék munkát vállalni, mint pincér és mixer. Csak ezután kimenni. Viszont nem tudom, hol járnék jobban, Angliában vagy Ausztriában. Ausztriában tudom, hogy teljes ellátás van a hotel munkáknál, viszont a németem nem lenne elég arra, hogy pincér vagy báros legyek.. Talán csak akkor, ha megint járnék magántanárhoz, egészen addig, amíg a téliszezon nem kezdődik el(november-december). Viszont él kint Londonban egy kedves ismerősöm, aki a haverjaival és a testvérével él, a lakásban pedig van náluk egy szabad szoba. Az angol tudásomat pedig olyan 10/8-ra értékelem. Ugyan nem beszélek folyékonyan, de megértek mindent és el is tudok mondani szinte mindent. Sajnos Ausztriában is sokszor angolul beszéltem.. Most teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit kellene tennem, fizetés szempontjából hova kellene mennem.. Ha Ausztriába megyek vissza, csak szobalánynak tudnék. Ha pedig eljárok tanárhoz, hogy felhozzuk a németemet+mellette is tanulom itthon, az rengeteg kiadás. És azt hozzáteszem, hogy akkor sem biztos, hogy folyékonyan fogok tudni beszélni. Viszont ott teljes ellátás van, ezért nem lenne kiadásom. Ha Londonba megyek, már a nyelvet nem kellene tanulnom itthon, mert megy annyira, hogy kint felvegyenek pincérnek. (Persze csak akkor, ha már itthon gyakoroltam élesben). Viszont Londonban lenne kiadásom. Nem tudom mennyi, illetve azt sem, hogy Angliában a bárosok és a pincérek mennyit keresnek. Egyedül Londonba tuti nem mennék, mert egy lakást nem tudnék fenntartani, viszont így szerintem átgondolandó.

Szerintetek mit kellene tennem, hova menjek? Ti mit csinálnátok a helyemben? Köszönöm előre is a válaszotokat!



2019. febr. 7. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Menj szobalanynak ausztriaba.


Amugy ne haragudj de masfel teli szezon alatt nem tudtal felretenni 300€ amibol egy rendes gyorstalpalo tanfolyam is kijon ? Mire koltottel egymilliot? iphone, bershka?

2019. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Miről beszélsz? Milyen gyorstalpaló? Az eddigi tanfolyamok, amiken részt vettem, jóval több volt, mint 300€! ;) Jogsival együtt üti az 1000-1200€-t. És mielőtt jobban belemennél, hogy mire költöttem, iphone, bershka, stb... csak, hogy tudd, nincs időm ilyesmikre, mikor kint vagyok heti 6x dolgozok, 1 napot pihenek, és ki se mozdulok a lakásból. Mikor itthon vagyok, akkor is dolgozok, napi 10 órákat... Ne keverj össze a dolgozni nem akaró fiatalokkal!! Mert én tudom, rengeteg ilyen van itthon, aki apuci pénzén él, vagy majd keres magának egy 70 éves milliárdos palit, aki eltartja. Ne aggódj, dolgozok én eleget már 14 éves korom óta. 22 évesen a nevemen van életem első autója, amit úgyszintén kinti fizetésből vettem. És ezek ellenére is még rengeteg pénzem van, csak hogy tudd. ;) Amit el sem költök, ugyanis nincs átváltva forintra. Szóval kedvesem, nézz magadba, ne engem ócsárolj! Bár tudom, itthon a magyarok nagyon elkeseredettek, ezért másokkal foglalkoznak, és csak utálkozni tudnak. Sajnállak titeket.

2019. febr. 7. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Ausztriában élek, Angliáról csak másoktól hallott információim vannak.


Terveztem én is hogy Angliába megyek, éppen azért amiért te is. Az angolom egész jó, a németem pedig kb 0 volt. Viszont végül egyéb okok miatt Ausztria mellett döntöttem.


A te helyedben (azok alapján, amit elmeséltél) én a következőképpen cselekednék. Kijönnék Ausztriába, keresnék egy munkát (eleinte mindegy milyet). Azt hittem az én németem is kevés, de elmentem egy állásinterjúra és simán felvettek egy boltba dolgozni. Igazából nem kell rástresszelni a dologra, ők nem azért vesznek fel, hogy tökéletesen tudj beszélni, hanem hogy megértsd és elvégezd a munkát. Jelenleg az efféle állásokra nincs elég ember, ahogy én látom. Szóval megvan a munkád, és szerintem felejtsd el a magántanárt. Itt vagy egy iskola típus WIFI, ahol tudsz jelentkezni nyelvi kurzusokra, ahol felkészítenek mindenféle nyelvvizsgára, de választhatsz olyat is ahol a helyi dialektet tanítják. Nem kerül sokba, ha csak a minimálbért is keresed, simán ki tudod fizetni. Emellett kontaktokat szerzel különböző országokból jött emberektől, így sokszor új lehetőségek nyílnak meg előtted.


Nekem félév kellett, hogy a németemet felhozzam olyan szintre, hogy meg tudjak csinálni egy B2 nylvvizsgát, így tudom folytatni a tanulmányaimat és a szakmámban (mérnök) dolgozni. Neked is simán sikerül, aztán tudsz olyan állásra jelentkezni amilyenre csak akarsz.

Anyagiak: általában fizetve van a kaja és a szállás is ha szállodába mész, így a fizetésed nagy részét félre tudod rakni, illetve tanulásra fordítani. Ezenkívül kapsz évente 13. és 14 havi fizetést, ha csak azt rakod félre és minimálbért keresel már az is bőven 700.000Ft felett van évente a fizetéseden felül.

Lehet pillanatnyilag anglia csábítóbb, de hosszú távon én nagyobb lehetőségeket látok itt Ausztriában.


Ui.: én eddig csak osztrákokkal dolgoztam együtt, célom volt mindig elkerülni az olyan helyeket ahol sok a magyar, így tudtam munka közben is fejlődni. Szerintem kerüld el Bécs/Graz környékét. Ajánlom a salzburgi régiót, oberösterreichot, illetve tirol sem annyira rossz szerintem.


Ja és pont egy cseh lánnyal ismerkedtem meg a tanfolyamon, ő egy szórakozóhelyen dolgozik pultosként viszont a némete borzasztóan rossz. Viszont felvették, mert a munkát megértette, jól megcsinálta, és látták rajta hogy folyamatosan fejlődik (emellett borzasztóan jófej volt, ami egy bárpultosnál annyira nem hátrány).


Sok sikert kívánon! :) Remélem megvalósítod a terved! :)

2019. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm szépen! Nagyon kedves vagy! :) Hosszútávon szerintem is Ausztria jobb. Tirolban voltam, mindkettő alkalommal ugyanabban a faluban, és ott nagyon sok magyar van, szinte minden hotelben minimum 1. Lehet másik faluba/kis városba kellene mennem.. Na meg, Ausztria itt van a szomszédban, még akkor is, ha Tirolról beszélünk, 700-800-900 km, Angliához képest ez semmi, a távolság sem utolsó szempont. Bármi van, haza tudok jönni.

Köszönöm még egyszer, hogy leírtad ezeket, nagyon sokat segítettél vele! Úgy érzem, tényleg jobban járnék Ausztriával. :)

2019. febr. 8. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában dolgozom 7éve,tirolban.

Fizum 5 éve folyamatosan emelkedik. A kiadások nem emelkedtek számottevően.

Mivel gyakran járok haza nekem fontos hogy közel van. Szeretek is itt lenni, nyugodtak az emberek, és kedvesek! Biztosnak látom a jövőt. Mind az országét, mind a cégnél levő pozícíómat illetően.


10/4 es nyelvtudásod bőven jó, ahoz hogy találj munkát, illetve hogy már dolgoztál is itt, így 100% ra fogsz megint találni.

Szerintem nem kell hogy zavarjon a nyelvtudásod.

Ha mégis, gyere ki újra egy szezonra, keress pénzt amiből otthon elmész nyelvtanfolyamra ha szükséges! Aztán következő szezonban már dolgozhatsz az új pozícióban.

Én így csinálnám. Nem vesztegetném az időm otthon.

Angliáról nem hallok jókat mostanában. Kevés a teljes idős állás, túl sok a munkavállaló, rengeteg a kiadás, egyáltalán bizonytalan a dolog a politikai helyzet miatt is.


Egyébként meg nem egy ismerősöm dolgozik "szar" nyelvtudással a fentebb írt pozíciókban... Szóval még úgy sem lehetetlen.

2019. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Londonban élek, bár én nem tervezem Ausztriát, de egy magyar barátom igen, és ő el is tudja magyarázni miért jobb. Anglia sokkal drágább hely, mint európa bármelyik országa, főleg Londonra gondolok most.

De ez csak az én véleményem, viszont van egy tény: ha Ausztriából Angliába költöztök, épp az ár ellen evickéltek, ugyanis rengeteg bevándorló UK-ben elköltözik nyugat Európába, Holland, Svég, Német, Ausztria, szerintem nem véletlenül.

A brexitbe meg most ne ismenjünk bele.

2019. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a választ! :)
2019. febr. 9. 22:37
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Vettelegy autot a nevedre de nincs penzed nyelvtanfolyamra:D +kedvesek az osztrakok? Persze amigas.gguket nyalod addig igen. Gratulalok! Csak igy tovabb..
2019. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Te tényleg nagyon sötét vagy! :D Ki írta azt, hogy nincs pénzem tanfolyamra? Te ilyet hol olvastál? Egyébként komolyan mondom, hogy nagyon sajnállak, mert borzasztóan elkeseredett életed lehet. Sajnos sok itthon élő ilyen ismerősöm van, akik teljesen idegroncsok, pont a pénz hiánya miatt. A küldöldi ismerőseim mind boldogok, legalábbis lelkileg kiegyensúlyozottak. Amúgy meg, az osztrákok igenis kedvesek, a magyarokhoz képest biztos. Miért, te itthon nem a magyar munkáltatók seggét nyalod? :D Vagy meg iskolás vagy (agyilag biztos), azért nem dolgozol? Vagy 20-on éves, csak apuci eltart? Édes szíved. :D

2019. febr. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!