Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia, Németország vagy...

Anglia, Németország vagy Ausztria költözés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.az lenne a kerdesem hogy szerintetek hova erdemes koltozni.legyszi csak olyanok irjanak akinek van tapasztalata.

Jovore erettsegizek ki akarok menni kulfodre dolgozni mindenfelekepp.ezen a harom orszagon gondolkodok.

Nemetorszagban vannak rokonok ezert lenne jo meg voltam mar ott tetszett,megprobalnam de ez 14ora kocsival amihez nincs sok kedvem.

Ausztria kozrlebb van erre ezert gondoltam meg a migransok meg ilyen politikai hulyesegek miatt szerintem rz jobb lenne mint nemetorszag.

Anglia nagyon tetszik(habar tetszik mind)de anglia most jobban vonz.de ez is messze van habar ha bele gondolok repulovel kb annyi ido varakozassal egyutt mintha haza kocsikaznek 14orat nemetbol.de viszont ott is van nagyon sok ismerosom aki tudna segiteni meg most a suli miatt is angolt kell tanulnom meg ez sokkal egyszerubb konnyebb nyelv es jobban tetszik mint a nemet.

Szoval lassan el kene dontenem hova akarok menni,eleg hamar el fog telni ez a kis ido,csak az a gond hogy nemtudom melyik erne meg jobban.

A szuleimet ismerve mivel o altaluk van rokon nemetbe igy ok erre "szavaznanak".



2017. júl. 30. 14:40
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy a fizetes, angliaba nagyon draga a haz es nemtudom mennyi a fizetes. Ausztria nemetorszag kb ugyan annyi lehet szerintem de azt tudom hogy ott a haz kicsit olcsobb de a fizetes eleg jo.
2017. júl. 30. 14:45
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy mit dolgoznál odakint, így a mennyi a fizetésre nem lehet válaszolni, illetve belőni, hogy ki tudnád e fizetni a szoba árat (Angliába másra ne nagyon számíts, aki kimegy először mindenki csak szobát bérel (kb 150-200 ezer ft átszámítva egy hónapba, a nővérem ennyit fizet, változóan mikor hol lakik...). A fizetés felér hozzá, csak ott az élelmiszer is nagyon drága. Ha kint élni is szeretnél ( elmenni bulizni, edzeni, moziba) nem csak zombiként dolgozni és minden ftot hazahozni, gyűjteni, akkor nem nagyon tudsz félretenni.

Ha gyűjtögetni szeretnél, akkor inkább a másik két ország.

Anglia most amúgy is bonyolódik, hogy kilépett az eu-ból. Ki tudja mennyire lesz egyszerű 1 év múlva kijutni.

2017. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Pincer szakmam van. De szeretnek egy mukormost is. Az utobbit szivesebben csinalnam. A pincer szakma sokat fizet nemetbe meg ausztriaban is(tudom mert a rokonaim is vendeglatosok) de viszont a mukormos is mind a harom orszagban jol fizet.pl ausztriaban egy ismerosomnek kb 20.000ft volt a korme. :D
2017. júl. 30. 15:02
 4/32 anonim ***** válasza:
62%
Ausztriaba mennek, olyan helyre, ahol kozel a nemet hatar . ( osztrak fizubol nemet boltban vasarolnek).
2017. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
En inkabb becsre gondoltam :) tudom hogy fovaros draga stb de minden kozel van tobb a haz,munka lehetoseg es ott el egy rokonunk is.segiteni is tudna :D
2017. júl. 30. 15:17
 6/32 anonim ***** válasza:
69%
Ne költözz ki sehová addig, amíg nem beszéled a nyelvet felsőfokon. Nem fognak felvenni pincérnek, még takarítónak se, ha nincs nyelvtudásod. Meg egyébként se tudsz magaddal kint semmit kezdeni, ha nincs nyelvtudásod.
2017. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek, szerintem megéri. Tőlünk 7-8 óra az út autóval, viszont repülővel 1 óra 20 perc, és ráadásul olcsó is, 80 euró oda-vissza. Germanwings. Ryanair, Wizzair itt nincs, pedig az még olcsóbb.


Ez a migránsozás ugye nem komoly? Gyere ki és nézz körül! Nyelvtanfolyamba, iskolába járatják őket, beilleszkednek. Akik az első hullámmal érkeztek, azoknak jelentős része már munkába állt.

Tény, hogy 1-2 feketével, arabbal többet látni mint mondjuk 8 éve, de egyáltalán nem zavaró (mert nem vagyok rasszista), normálisan viselkednek, mint bárki más!

Még a faluban, ahol élek (3000 fő) is van kb. 20 frissen érkezett, és semmi vizet sem zavarnak.


Hogy valami relevánsat is írjak. A fizetésünkből (tök átlagos irodai munka+ a férjemnek gyári, semmi különleges) 5 év után tudtunk annyit félretenni, hogy felvegyünk egy hitelt és házat építünk. Van 2 autónk, évente legalább 4-5x megyünk haza és még ennyiszer jönnek a rokonok hozzánk is. Évi 1 nagyobb, 1 kisebb nyaralásra is el szoktunk menni. A hitel kifizetése után még megmarad a fizetésünk 2/3-a, tehát a rezsi és a kaja és a szórakozás sem gond.

Magyarán jó itt az élet, nagyon jól ki lehet jönni egy átlagos fizetésből is.

2017. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"de viszont a mukormos is mind a harom orszagban jol fizet.pl ausztriaban egy ismerosomnek kb 20.000ft volt a korme. :D"


Igen, és abból a körmös megkap 8 eurót, a többi megy a főnökének :) Ritka szarul keresnek a fodrászok, műkörmösök, pedikűrösök, kozmetikusok itt. Átlagban örülnek, ha 1000 euró összejön nettóban.


Az, hogy a vevő mennyit fizet nem áll összefüggésben az alkalmazott bérével. Fodrásznál is simán otthagysz 100 € felett festés-vágásért hosszú hajnál, az alkalmazott meg éhbért kap.

2017. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Utolso.melyik varosba laktok?
2017. júl. 30. 15:43
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a barátaidat (netalán a rokonodat is)

felejtsd el, csak felvágnak, büszkélkednek azzal, hogy segíteni fognak.

Valójában semmi hasznuk nem lesz.


Kint magyar főnök, fővállalkozó is kerülendő.

2017. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!