Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia, Németország vagy...

Anglia, Németország vagy Ausztria költözés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.az lenne a kerdesem hogy szerintetek hova erdemes koltozni.legyszi csak olyanok irjanak akinek van tapasztalata.

Jovore erettsegizek ki akarok menni kulfodre dolgozni mindenfelekepp.ezen a harom orszagon gondolkodok.

Nemetorszagban vannak rokonok ezert lenne jo meg voltam mar ott tetszett,megprobalnam de ez 14ora kocsival amihez nincs sok kedvem.

Ausztria kozrlebb van erre ezert gondoltam meg a migransok meg ilyen politikai hulyesegek miatt szerintem rz jobb lenne mint nemetorszag.

Anglia nagyon tetszik(habar tetszik mind)de anglia most jobban vonz.de ez is messze van habar ha bele gondolok repulovel kb annyi ido varakozassal egyutt mintha haza kocsikaznek 14orat nemetbol.de viszont ott is van nagyon sok ismerosom aki tudna segiteni meg most a suli miatt is angolt kell tanulnom meg ez sokkal egyszerubb konnyebb nyelv es jobban tetszik mint a nemet.

Szoval lassan el kene dontenem hova akarok menni,eleg hamar el fog telni ez a kis ido,csak az a gond hogy nemtudom melyik erne meg jobban.

A szuleimet ismerve mivel o altaluk van rokon nemetbe igy ok erre "szavaznanak".



2017. júl. 30. 14:40
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

A rokonaim mindenben segitenenek.nyilvan munkat keresni is,meg ott lakhatnek amig nem kapok fizetest es nem szerzek annyi penzt hogy tudjak berelni egy kis garzont vagy ilyesmit.a nyelvtudasomqt nyilvanvaloan javitani fogom mert tudom anelkul eselyem sincs :) de most a suli miatt angolt kell tanulnom amit egy eve kezdtem el,es nagyon tetszik sokkal jobban mint a nemet.de viszont a nemetet meg egesz altalanos es kozep suliban is ezt tanultam.

De egyebkent felhoztam a pincer szakmat ami az eredeti szakmam szovsl eleinte pincerkednek amivel nyilvan tobbet keresnek.es itthon nem akarok dolgozni semmifelekepp.

Itthon kidolgozom a belem es kb ehen halok ja es meg munkat se talalok csak alkalmankent par napot reszmunkaidoben.ami elszomorito de ez van.kulfoldon ugyan ugy kidolgozom a belem de legelabb a ketszereset minimum megkapom es tisztaban vagyok vele hogy ott dragabbak a dolgok,de masok se mennenek kulfodre ha nem lenne jo otlet.:)

2017. júl. 30. 16:05
 22/32 anonim válasza:
100%

Jézusom ne veszekedjetek, tök felesleges! A 48%-os egy troll, mindneki látja, a kérdésre nem válaszol csak mások válaszai a köt bele és ferdíti el azokat.

Ami a körmösök, vendéglátósok bérét illeti igaza van a 69%-osnak, nagyon alacsonyak és a vendéglátásban emellett nagy a hajtás is.

Az iparban lehet jól keresni ha nem közvetítőn át vagy hanem felvesznek, akár kétkezi munkával is megvan a nettó 2.000€, meg elég sok a prémium ill. karácsonyi és nyaraláspénz (az iparban sokszor dupla fizetés).

Rosszul fizetett még a boltos meló is.

Vendéglátósnak max ilyen hegyi Hütte esetén van értelme ahol fizetett a kaja és a szállás, ott több marad meg a fizuból.

2017. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Én nem lebeszélni akarlak, de a pincérnél alap elvárás hogy folyékonyan beszélje a nyelvet, lehetőleg a dialektust is, mivel sok helyen a vendégek csak azt beszélnek és nem Hochdeutsch-ot.

Egyébként a pincér átlagfizetése 1600 euró bruttó, ami úgy kb. a segged kitörlésére elég. Ebből kézhez kapsz 1200-at kb., 7-800 elmegy a lakhatásra, 200 meg legalább az ételre...

2017. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
22 koszonom vehre egy ertelmes ember. Egyebkent a mar emlitett rokonok vendeglatosok,pincerkent dolgozik az egyik es havi egy milliot megkeresi borravaloval egyutt egy etteremben.ami eleg jo,es jol megszedte magat.szoval annyira rossz nem lehet.es mar pedig szerkntem en jobban tudom mert az en rokonom lattam amit lattam milyen hazban laknak stb minden evben tobb nyaralasra elmegy szoval nem hinnem hogy olyan kaki lehet a fizetes a vendeglatasban.es tudom hogy nagy a hajtas mar dolgoztam a szakmaban :)
2017. júl. 30. 16:14
 25/32 A kérdező kommentje:
7-800nal mar van olcsobb haz. Es amint elmondtam most nem eleg jo a nyelvtudasom de ha boldogulni akarok ha akarom ha nem tanulni fogom mert ezt szeretnem.szoval az hogy most nem olyan jo a nyelvtudasom nem azt jelenti hogy kesobb is ugyan ilyen lesz:)
2017. júl. 30. 16:16
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nagyon érdekel, a telek 120.000 € volt, a ház pedig 320.000€ összesen, plusz bútorok természetesen. Az önerőt szedtük össze 5 év alatt, ha hiszed, ha nem.

A banki hiteltervezet szerint 20 év alatt vissza tudjuk fizetni a hitelt. Bele van kalkulálva az is, hogy az én fizetésem kiesik 2-4 évre, amikor gyerekeink születnek."


Jaja és még én trollkodok:D

Le tudnád szépen vezetni hogy is volt ez, mennyit kerestek meg hogy mennyi volt az önerő és mennyit fizettek a törelsztőbe?

2017. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

7-800-at rezsivel érettem, annál olcsóbban nincs lakás. Ház meg ennyiért abszolút nincs, ott a Kaltmiete drágább ennél.

A 3000 eurót pincérnek meg hiszem, ha látom.

Léteznek statiszikák, egyik szerint sem megy bruttó 2000 fölé a pincérek bére (nettó 1600).

Ahhoz, hogy 3000 nettót megkeressen valaki, még 1400 eurónak össze kellene jönnie borravalóból, ami 9 euró óránként.

A borravalót Németországban nem tarthatod meg közvetlenül, hanem felosztják az egész lokál alkalmazottjai között.

A statisztikák szerint 50 euró borravaló egy nap kiemelkedően jónak számít (a németek szeretnek fukarkodni :).

Na egyszóval: az ismerősöd a büdös életben nem keres annyit, mint állítja.

2017. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
27 te vagy az okos
2017. júl. 30. 16:27
 29/32 anonim válasza:
100%

Én nem élek kint, viszont voltam már kint többször is meg van egy rakás barátom, haverom, akik aztán már bejárták a fél Uniót.

Én ezek alapján azt mondom, hogy mindenképpen lépd meg, ha van ilyen lehetőséged(van család meg rokonok, akiknél el tudsz lenni, bár szerintem azért világba náluk se maradhatsz), mert nem minimálbért fogsz keresni, ahogy itt állítják, de nem is annyit, amennyit a rokonaid mondanak, mert mindannyian a szélsőséget hoztátok fel.

3000 eurót a az infósok keresnek átlagban és ez nettó.

2017. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Istenem vegre egy normalis ember :) koszonom a valaszokat egyebkent az ertelmeseknek:) de mindenkepp igy fogok tenni,meg ragadom a lehetoseget :D
2017. júl. 30. 16:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!