Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért van az, hogy manapság...

Mért van az, hogy manapság többet számít a munkaérőpiacon az angol nyelvvizsga, mint maga a végzettség?

Figyelt kérdés

Konkrét tapasztalatból tudom, hogy hiába vannak valakinek kitűnő eredményei, jelentős kutatómunkái, referenciái, publikáció, szakmai díjai, sehova nem fogják felvenni, csak azért, mert más nyelvből szerzett nyelvvizsgát.

Míg akinek van egy középfokú angol nyelvvizsgája, de épphogy átcsúszott az egyetemen, azért kapva kapnak és válogathat az állásajánlatok között.

Nem igazságtalan ez egy kicsit?


2010. jún. 28. 11:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

valóban nincs doktorim. de tudok angolul. és nagy hasznát veszem. úgy az egyetemen, ahogy a magánéletben, utazások alkalmával is.

ha tényleg ennyire fontos neked, hogy jó munkát kapj, akkor iratkozz be egy tanfolyamra és kezd el a tanulást.

2010. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A 2-3 hasznos választ köszönöm.

Azt nem mondtam hogy analfabéta vagyok angolból. Évekig tanultam. Az egyetemen mi is sok anyagot kaptunk angolul, és nyilván kutatómunkát sem tudtam volna végezni angol nyelvű irodalom nélkül. Nem ezzel van a bajom. A szakmai szövegeket értem. Az utcán ha valakit angolul kellene útbaigazítani, ha nem is tökéletes nyelvtannal és választékos szóhasználattal, de az is menne. Vagy legalábbis meg tudnám értetni magam.

Csak éppen vizsgám nincs. Egy interjún pl az időjárásról nem tudnék negyed órán keresztül társalogni az interjúztatóval. Ugyan ez a nyelvvizsga, ahol nem szakmai szövegek vannak. Örülök, hogy itt ennyi nyelvzseni van. De ahogy néztem a témákat, van köztük jó pár olyan, amikről magyarul se tudnék 2-3 mondatnál többet mondani, nem hogy 5-10 perc folyamatos monológok dőlnének belőlem. Hála istennek magyarból nem kérnek sehol nyelvvizsgát. Pedig nekem az se lenne sima ügy. Nem mint ha nem tudnék magyarul.

Akinek ez nem okoz problémát inkább örülnie kéne neki, nem a másikat leszólni emiatt. Szerintem.

2010. jún. 28. 13:58
 13/14 anonim ***** válasza:
De a nyelvvizsga nem arrol szol, hogy 5/10 percig neked folyamatosan kellene beszelned...de gondolom mar voltal nyelvvizsgan mas nyelvbol, es ezt tudod...en sem vagyok egy dumagep, de a nyelvvizsgan kerdeznek, ha latjak, hogy nem oldodsz fel konnyen...
2010. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
en vagyok a 23.29es, csak azt akartam meg, h a nyelvvizsga amugy sem a temakrol szol, amiket megadnak...en legalabbis 3 kulonbozo nyelvvizsgan voltam eddig, es mindig csak magamrol kellett beszelnem,/meg a szakmain is/, mit akarok kezdeni az eletemmel, mi erdekel, stb...de lehet csak mert annyira erdekes emberke vagyok, es kivancsiak voltak ram...ez csak vicc volt...
2010. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!