Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért van az, hogy manapság...

Mért van az, hogy manapság többet számít a munkaérőpiacon az angol nyelvvizsga, mint maga a végzettség?

Figyelt kérdés

Konkrét tapasztalatból tudom, hogy hiába vannak valakinek kitűnő eredményei, jelentős kutatómunkái, referenciái, publikáció, szakmai díjai, sehova nem fogják felvenni, csak azért, mert más nyelvből szerzett nyelvvizsgát.

Míg akinek van egy középfokú angol nyelvvizsgája, de épphogy átcsúszott az egyetemen, azért kapva kapnak és válogathat az állásajánlatok között.

Nem igazságtalan ez egy kicsit?


2010. jún. 28. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

sztem a 2 együtt a jó párosítás

tapasztalataim szerint..

nyelvviszga(inkább felső mint közép)+megfelelő végzettség,gyakorlat:)

2010. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
jav*nyelvvizsga
2010. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

cöhh... hát nekem van 2 nyelvvizsgám is, (angol, német) de nem hiszem, h ez lesz a döntő, ha munkahelyet keresek majd.

az én egyetemi végzettségemmel kb. kitörölhetem.


egyébként már bocs, de ha ilyen nagy arc vagy, h megvan a doktorid, meg kutatsz, meg publikálsz, akkor csak nem szakadsz bele, hogy letegyél egy középfokút.


apámnak is megvolt már a doktorija, mégis rávette magát, hogy legyen nyelvvizsgája, mert különben nem vették volna fel arra a helyre, ahol a mai napig dolgozik.

tény, h kétszer is megbukott rajta, de keményen küzdött a célért!

2010. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem értem mért ilyen stílusban írsz. Hol írtam szerinted, hogy doktorim van? Légy szíves idézd be ezt a mondatot, ha tudod!

Többek között azért nincs, mert egy nyelvvizsgával is megszenvedtem és nem szeretnék még eggyel évekig szívni.

Úgyhogy légy szíves vegyél vissza a hangnemből!


Egy pár éve A HVG-ben megjelent cikk szerint, az egyik legjobban fizetett és legkeresettebb szakmám van. Ennek ellenére évek óta nem kapok állást, mert ha meghallják, hogy nem angolból van vizsgám, szóba se állnak velem.

2010. jún. 28. 12:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Az angol fontos nyelv, vilagnyelv, komolyabb munkaknal biztos, h elofordul, hogy vkivel angolul kell kommunikalni, anyagot kell keresni angolul, azert olyan fontos. Egyaltalan nem igazsagtalan, hogy ezt elvarjak. Ez mar egy alap dolog manapsag. Amit a suliban tanulsz, altalaban par kattintas utan az interneten is megtalalhatod, ezert hiaba az otos diploma, nem az a fontos. Az angoltudast viszont igy nem lehet megszerezni.
2010. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kiegészítésképpen:

Tudomásom szerint a legtöbb (ha nem az összes) doktori iskolában két nyelvvizsga szükséges a Ph.D fokozat megszerzéséhez.

Ezek szerint neked sincs doktorid...


Azért pedig nem hiszem, hogy bocsánatot kéne kérnem bárkitől is, mert az egyetemen az utolsó évben nem csak lógattam a lábam, mint ahogy mások tették általában. Hanem időt, energiát nem sajnálva hasznossá tettem magamat.

2010. jún. 28. 12:24
 7/14 A kérdező kommentje:

12:23 És mi a helyzet az olyan munkaköröknél, ahol soha meg se kell szólalni angolul, mégis ragaszkodnak a papírhoz?

Mondjuk egy külker cégnél vezető pozícióban elhiszem, hogy elengedhetetlen az angol nyelvtudás. Ezt nem is kérdőjeleztem meg.


Az internettel kapcsolatban amit írsz, nekem ott sántít, hogy ez alapján akkor orvosokra sem lenne szükség. Szinte minden betegség, gyógymód fent van a neten. Ezek szerint senki ne járjon orvoshoz, mindenki gyógyítsa saját magát?! (Mielőtt valaki ebbe kötne bele, ezt csak egy példaként írtam.)

2010. jún. 28. 12:30
 8/14 anonim ***** válasza:

figyelj, nagyonegyszerű

azért mert ma az angol kb olyannyira alap-elvárás mint az h helyesen írj magyarul, szal tudnod kell, ennyi, és nem közép-szinten ez is biztos


(de ezt is csak egy magyar embernek kell elmagyarázni, más országokban természetes módon baromi erősen tanulják és tudják is az angolt, nálunk meg olyan furcsa elvárásnak tartják még ma is sokan)

2010. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A végzettség kb a legutolsó amit néznek, legalábbis tapasztalataim szerint. Ami fontos, az az hogy hol dolgoztál eddig, milyen tapasztalataid vannak a másik pedig a nyelvvizsga, lehetőleg minél magasabb szinten és minél több nyelvből.

A publikációk, díjak csak a szakmán belül érnek valamit, azon kívül meg a kutyát sem érdekli.

2010. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert jó eséllyel rengeteg angol nyelvű anyaggal fogsz találkozni és nem fogják a te kedvedért lefordítani.

Nem is értem, hogy tudja valaki az angol ismerete nélkül megcsinálni az egyetemet, nálunk az első félévtől kezdve kb többet kellett angol szakirodalmat olvasni, mint magyart. Aki eddig nem tanulta meg az angolt, egyetemen az is kénytelen megtanulni szerintem. A legfrissebb publikációk, kutatási eredmények általában angolul érhetőek el, így elengedhetetlen az ismerete.

Nem mellesleg nem tart évekig egy nyelvvizsga, ha komolyan készülsz rá. Már így is észre se vennéd, mennyi minden ragadt rád pusztán azért, mert a 21. században élsz.

2010. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!