Ha szakpszichológusként megtanulok programozni, lenne esélyem IT területen kutatásban vagy fejlesztésben elhelyezkedni?
Milyen tapasztalatod van ezen a téren?
Vagy ismersz olyat, aki hasonlóképp váltott?
"szakpszichológusként"
Ennek nem tudom, mi a kapcsolata a mesterséges intelligenciával, inkább műszaki alapképzésre lenne szükség, gépi intelligencia, automaták, heurisztika, Prolog (vagy hasonló) nyelv, stb...
"Ennek nem tudom, mi a kapcsolata a mesterséges intelligenciával"
Számomra úgy tűnik, hogy ezeknek a fejlesztéseknek a celja, hogy az emberi pszichét, tanulást és viselkedést szeretnék megjeleníteni, modellezni, ez pedig a kognitív pszichológiában igencsak jelen van. Én érzek összefüggést.
"az emberi pszichét, tanulást és viselkedést szeretnék megjeleníteni, modellezni"
Nem feltétlenül, a gépi intelligencia ennél sokkal szélesebb terület. A humán intelligencia modellezéséhez pedig jóval több fog kelleni, mint az empirikus pszichológia.
Kedves Kérdező!
Jó helyen keresgélsz! Függetlenül attól, hogy ki mit válaszolt, ami eszedbe jutott azon amerikában már rég túl vannak. Olvastam erről régebben cikkeket neten, hogy amerikában elsősorban PhD-t végzett pszichológus kutatók a PhD befejezése után elmennek Python bootcamp-be(3-4 hónap) ahol általános python programozást valamint data science + artificial intelligence modszereket tanulnak python-nal.
A 4-8 év PhD kutatómunka során szerzett kutatási tapsztalatot konvertálják át Data Science + A.I. alapú irányba egy python továbbképzés segítségével.
Hangsúlyozom, hogy a data science + A. I. irány kimondottan műszaki végzettséget nem igényel. Ez nem robotika. Itt adatelemzésről, adattömbök feldolgozásáról illetve mesterséges intelligencia szemszögből, mondjuk úgy "automatizált adatfeldolgozásról" van szó.
Robotikiához, fizikai robotok fejlesztéséhez kell műszaki végzettség véleméyem szerint. De a robot "agyának" tervezéséhez fejlesztéséhez viszont nem.
A robot agya tulajdonképpen agy automata adatfeldolgozó egység, ami kameraképeket, hangokat egyéb külső behatásokat mint adattömböket dolgoz fel.
Ennek az egységnek a fejlesztéséhez "csupán" nagyfokú gondolkodó és elemzőképességre van szükség, amit kiválóan el lehet sajátítan például egy pszichológiai PhD elvégzése során.
Ha nem rendelkezel "csak" pszichológia MSc-vel, szerintem akkro sem reménytelen a helyzet. Ha már megy python-nal az adatelemzés akkor pszicho MSc diplomamunkád mintájára fel tudsz építeni python-nal egy projektet általános adattömbelemzés/machine learning/adatvizualizáció témákban.
Ha eddig eljusz akkor szerintme megvan a belépőd a Data Science + A. I. szektorba pszichológusként. Eza világon mindenütt hiányszakma kb...
Ha kérdésed van írj bátran privátban.
Tehát még egyszer: nem kell műszaki végzettség (persze nem baj ha van, de az kimondottan a robotikához kell). Tudományos/gazdasági végzettség is megfelelő az pedig lehet pszichológus, közgazdász, biológus, vegyész akár orvos vagy bármilyen ha az magas szintű elemzési és rendszerben való gondolkodási képességekkel jár együtt.
Linkelek majd cikkeket pszchológusokról akik Data Science + A. I. területen dolgoznak főleg amerikában.
8. 9. -et is én írtam, még egy gondolat:
Data science + A. I. témában egy vezető gyakorlóoldal a kaggle.com com
itt adatkutatási feladatokat tesznek közzé online és akik nagyon jó teljesítenek köztük (kb top 1%) azoknak szoktak munkát ajánlani a honlappal együttműködő cégek.
Ha mégnézed a felrakott feladatokat akkor saját szemeddel láthatod hogy a kielemzésükhöz nem kell műszaki végzettség, hanem az adott adatfeldolgozási technikákat kell ismerni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!