Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha új munkahelyen kezdek...

Ha új munkahelyen kezdek dolgozni milyen papírokat fognak kérni?

Figyelt kérdés

Megkaptam az előző munkahelyemről az összes kilépő papíromat (1.Munkáltatói igazolás munkaviszony megszűnésekor, 2.Adatlap a munkáltatótól (társas vállalkozástól) származó jövedelemről, az adó és adóelőleg levonásáról a munkaviszony (tagsági viszony) megszűnésekor, 3.Igazolás tárgyévben levont és megfizetett járulékokról, 4.Adatlap a bírósági végzés alapján meghatározott tartási kötelezettségekről,

5.Igazolólap az álláskeresési járadék és álláskeresési segély megállapításához, 6. TB kiskönyv). Ezek közül az új munkahelyemen miket kell leadnom? Az oké, hogy a TB kiskönyvet kérik és az Adatlapot arról, hogy bírósági végzés alapján meghatározott tartási kötelezettségem van-e, de azt nem értem ahhoz hogy eddig mennyit kerestem mi közük van? Köteles vagyok nekik azokat a papírokat is odaadni?


2018. nov. 8. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Az álláskeresési járulékos papíron kívül az összeset kéri az új munkáltató. Nekem pl a második munkáltató már úgy adta az adóbevalláshoz a papírt, hogy hozzáadta az előző munkahelyen szerzett jövedelmet is. Hogy mi közük van hozzá, azt nem tudom, de kérik, az biztos.
2018. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Munkáltatója válogatja.


Ami alapból kell: 1-es, 6-os. Ha az 1-esen nem szerepel a jövedelem-letiltásról semmi, akkor a 4-est is kérni szoktam.

Én mást nem szoktam. Ha leadják a 2-est, akkor hozzávágom a nálunk elért jövedelméhez, de ha nem adja le, vagy nem akarja, akkor nem vágom hozzá.


Egy multinál biztosan rugalmatlanabbak, tehát ott több minden papírhoz ragaszkodnak.


De ha semmit nem ad le, engem az sem zavar, pisztolyt mégsem tarthatok a fejéhez. Olyankor írásban szoktam nyilatkoztatni büntetőjogi felelőssége tudatában, hogy nincs jövedelemből letiltandó tartozása, valamint tájékoztatom, hogy az "előzmények hiánya" miatt valamilyen ellátás folyósítása esetén hátrány érheti. Ilyen volt régen például egy táppénzes időszaknál. Ott előzmények kellettek, ha nem tudta igazolni, előfordult, hogy %-ban kevesebb táppénzt kapott.

Ezek a dolgok azon múlnak, hogy éppen mi a hatályos jogszabály, szükséges hozzá az "előzmény", vagy sem.

2018. nov. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!