Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tb könyvet és az előző munkahe...

Tb könyvet és az előző munkahelyi papírokat mindenképp le kell adni az új munkahelyen?

Figyelt kérdés

Márciusban dolgoztam pár hetet egy cégnél, de lényegében semmilyen releváns feladatot nem végeztem, nem is volt rám szükség, végül kirúgtak.

Elnyertem egy másik állást, holnap kezdek. Mivel a márciusi munka nem adott szakmailag semmit, 2-3 hétig "szenvedtem" ott, így azt kihagytam az önéletrajzomból. Az interjún rá is kérdeztek, hogy ebben az évben nem dolgoztam-e még sehol, mivel szégyellem, hogy kirúgtak és lényegében egész nap malmoztam, így hirtelen rávágtam, hogy nem.

Úgy tudom, hogy az előző munkahelyi kilépőpapírokat mindig le kell adni az új helyen, de mivel itt úgy tudják, hogy nem dolgoztam még ez évben, így nem is kérték.

Mi van akkor, ha nem adom le az előző helyi kilépőpapírokat, a tb könyvemre meg azt mondom, hogy elveszett?


2017. máj. 9. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is be tudsz lépni, ha máshol munkaviszonyod van ezért nincs kilépős papírod. Le kell nyilatkoznod, hogy nem adtad le őket.
2017. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2017. máj. 9. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem kötelező leadnod! se a kilépő papírt, se a tb könyvet!


Egyedül a végzettségedet igazoló okiratokat kell (diploma, nyelvvizsga)

2017. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma reggel mondtam, hogy nem találom otthon, valószínűleg elveszett. Mire a HR-es közölte, hogy keressem meg vagy az előző munkahelyemre menjek be és kérjem, hogy állítsák ki újra, mert ők állítólag nem adhatnak ki újat. Mondtam, hogy de, kiadhatnak, de továbbra is kötötte az ebet a karóhoz, hogy: de hát akkor az eddigi tb éveim elvesznek és nem lesz nyugdíjam, úgyhogy kérjem az előző munkahelyemet, hogy állítsa ki.

Mivel nem akarom leadni, ilyen esetben mit mondhatok még?

2017. máj. 10. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!