Erre nem lehet így válaszolni két mondatban. Főleg mivel különböző munkakörök vannak itt is, mint mindenhol. Ha meg egyedül vagy, akkor mindent csinálni kell. De ez az biztos, hogy nem unalmas, ez olyan sztereotípia, mint, hogy a könyvtárosok egész nap olvasnak. Természetesen ez nincs így, nem is lehet. Attól is függ, milyen munkakörben dolgozol, például ha te foglalkozol az olvasókkal, akkor nyilván elvárás, hogy képben legyél a könyvpiac újdonságaival, a könyvtár új könyveivel, vagy mondjuk tudj ajánlani, de a könyvekbe a szabadidődben olvasol bele. Vagy egy városi könyvtában általában elég sokszor kérnek főleg idősebbek segítséget netes ügyintézésben, ilyesmikben. Vagy kicsit magasabb szintű számítógép-használatban. Ezekhez is érteni kell annak, aki ott ül a pult mögött. Vagy pl. egyetemi könyvtárban megint máshoz kell érteni, pl.szakirodalmat segíteni keresni, nemcsak annyira, hogy itt a polcon 4 könyv és kész.
Vagy elég sokszor vannak rendezvények, akkor ott szervezőkészség kell, sokszor nulla pénzből kell programokat csinálni, persze olyat,hogy érdekelje is az embereket. Kapcsolatokat kell építeni, tudni kell mozgósítani az embereket.
Vagy a könyvtárak is sokat pályáznak, a legtöbb esetben a könyvtáros a pályázatmenedzser is, nincs erre külön ember, max.segítség szintjén.
Vagy dolgoztam olyan helyen is, ahol a munkajogi, pénzügyi dolgokkal is képben kellett lennem, nyilván nem olyan magas szinten, mint akinek ez a szakmája, de mindenről tudnom kellett, szükség esetén intézkedni, stb.
Amúgy nem szoktam javasolni a könyvtáros pályát, nem az a sikerszakma, és keveset is fizetnek, a távolabbi jövője pedig bizonytalan, lássuk be(nem szeretem én se kimondani, de ettől még tény).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!