Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt mondják, ne írjak le...

Azt mondják, ne írjak le mindent a CV-ben. Miért? És mit hagyjak ki?

Figyelt kérdés
Egyesek azt mondják, hogy nem érdemes túl sok információt megosztani magamról az önéletrajzban.

2018. okt. 8. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
CV egy összwfoglaló rólad, amivel el akarod adni magad, azt kell beleírni, ami növeli az esélyeid
2018. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg állásközvetítő portálon lehet erről cikkeket, HR-es interjúkat olvasni, hogy mit érdemes és mit nem beleírni egy önéletrajzba. Pl családi állapotot szerintem nem kell. Rizsa sem kell, főleg nem sablonos önfényezés, mint jól kommunikálsz és csapatjátékos vagy és lojális, precíz, stb. Tényszerű, tömör felsorolás kell, leginkább azokról a dolgokról, amelyek a pályázott munkakör szempontjából relevánsak (ezért érdemes minden munkahelyre kicsit átírni a CV-t az adott cég szájízének megfelelően). Tanulmányaidnál az általános iskoláig felesleges visszanyúlni. Ha vannak sok hónapos lukak a munkahelyeid között, akkor ne írj hónapokat csak éveket. Munkahelyeidnél ha valami hangzatos témával foglalkoztál, pár sorban részletezheted. Az irreleváns munkahelyeket kihagyhatod (pl ha pénzügyi elemzőnek jelentkezel, nem kell megemlíteni, hogy egyetem után 3 hónapig csapos voltál). Nyelvtudásnál inkább ne kamuzz, mert úgy is le fogják ellenőrizni, ha kell az idegen nyelv a munkakörhöz, aztán égő, ha nem tudsz annyira, mint állítod. Ha valami érdekesebb hobbit vagy sportot űzöl, azt is meg lehet említeni a CV végén, hátha valamelyik interjúzó is foglalkozik azzal és szerzel egy jó pontot nála, stb.
2018. okt. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Botond1999 ***** válasza:
75%

Ha 30-40 évesnél idősebb vagy, fotót ne mellékelj, és a születési dátumodat is "felejtsd" ki (bár a végzettségből erre jó eséllyel lehet tippelni, de azért ne emeld ki).

Kerüld a közhelyes megfogalmazásokat és a terjengős szövegeket. Hangsúlyozd az előnyeidet, de ne tűnjön öndicséretnek az önéletrajz. Kerüld a negatív véleményeket (pl. korábbi munkahelyeidről), nehogy azt gondolják, hogy később majd róluk is hasonlóan fogsz nyilatkozni. Bizalmas céges üzleti adatokat ne adj ki, de a sikereidre célozhatsz egy-egy nagyságrendi adat megemlítésével.

2018. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

#3


"Ha 30-40 évesnél idősebb vagy, fotót ne mellékelj, és a születési dátumodat is "felejtsd" ki (bár a végzettségből erre jó eséllyel lehet tippelni, de azért ne emeld ki)."


Ez egy butaság, ne haragudj. Ha én olyan önéletrajzot kapok, amiben nincs születési dátum, a sor végére teszem, és valószínűleg nem fog rákerülni a sor. Nem szabad ilyet csinálni, legkésőbb az interjún úgyis kiderül minden.

2018. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Az enyémben sincs születési dátum, és még a nevét se néztem meg, azokon, akiket én hívtam be, a születésu dátuma pedig pláne nem érdekelt ...
2018. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem például az egyetemi tanáraim "önéletrajza" jutott eszembe, ami a tanszéki honlapon volt róluk.


Egyik még fiatal volt, 1-2 helyen dolgozott csak, neki az is le volt írva, hogy 3 gyerekes családapa. Másik, idősebb tanárnak csak a főbb publikációi, főbb munkái kitettek egy terjedelmes oldalt.

2018. okt. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy valahol az a lényeg, hogy megmutasd mit tudsz, megmutasd miért vagy alkalmas, de ne legyen terjengős, túlmagyarázós, ne legyen benne felesleg.


Például én pályakezdőként igyekeztem a relatív kevés tapasztalatom is minél jobban részletezni. Részfeladatokat is felsorolni, hogy ne csak annyi legyen, X cégnél gyakornok. Idővel viszont sok tapasztalattal inkább a fő pontokat szedem össze és a fő feladatkört részletezem minimálisan. Tehát a lényegi dolgokat írom le, és nem írok kisregényt arról, hogy miről is szól az adott feladatkör.


Vagy a jelenlegi tudásommal olyan helyet pályáznék meg, ahol a jelenlegi tapasztalatom számít. Oda nem írnám be, hogy egy évet lehúztam gyárban diákmunkásként. Mert senkit nem érdekel. Bár akár ezt is elő lehet jól adni.

2018. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a születési dátumot soha nem írom be, mert diszkriminációra ad okot.
2018. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!