Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelezzem a felmondási szándéko...

Jelezzem a felmondási szándékom előre?

Figyelt kérdés
Ember hiány van így is, viszont nem bírok tovább dolgozni a munkahelyemen. Jelezzem a főnökömnek előre, hogy felfogok mondani? Így megtudunk beszélni egy időpontot, hogy meddig maradjak. Vagy csak adjam be a felmondási papírokat előszó nélkül?

2018. szept. 20. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Be kell adni a felmondást, és onnantól számít a felmondási idő ledolgozása is. Felesleges előre jelezned, mert az nem ér semmit.
2018. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy jónak látod, de törvényileg a felmondás átadását követő napon indul el a felmondási időd. Ha ehhez ragaszkodik a munkáltató, akkor a felmondási idő végéig úgyis maradnod kell, kivéve, ha még próbaidő alatt adod át a felmondásod, mert az azonnali lesz, és utána rögtön "mehetsz".
2018. szept. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell előre szólni csak add be, indokolni se kell semmit. 2 példányba nyomtasd ki, vetesd át mind a kettőt, de az egyik maradjon nálad. Aztán elmondja, hogy mikor enged el.
2018. szept. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Így megtudunk beszélni egy időpontot, hogy meddig maradjak."


Ez nem egészen így működik, hogy megbeszélitek, meddig maradj... A felmondási idő - hacsak a munkaszerződésedben más nem szerepel - akkor alapesetben 30 nap, melynek a felétől a munkáltató eltekinHET, de nem köüteles. ha ragaszkodik a felmondási idő letöltéséhez, akkor Te csak szerződésszegéssel tudsz hamarabb eljönni - azért meg beperelhet.


A felmondást mindig írásban kell, 2 példányban érdemes beadni, melyből az egyiken - ami Nálad marad, aláíratod, hogy ekkor és ekkor átvette.

2018. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lekell tölteni a felmondási időt. Csak mivel emberhiány van, így megmondom előre, hogy én 28.n beadom a felmondásomat , így mire visszajön az aki jelenleg nincs itt (táppénzen van) , tudjon keríteni helyettem embert (mivel nem 30 nap a felmondási időm hanem kevesebb ). Így nem lesznek hátrányban , lehet túlgondolom. :d
2018. szept. 21. 10:37
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4


Sok helyen pedig működik, hogy jelzed, meddig szeretnél maradni, és ha nyitott rá a munkáltató is, akkor felmondás helyett közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszony. Én épp most "mondtam fel" a munkahelyemen, és teljesen rugalmasak voltak, maradhattam volna tovább is, kevesebb ideig is. Nyilván ez helyfüggő, de azért nem mondott akkora baromságot a kérdező.

2018. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6


Nem kell olyant belegondolni az írásomba, amit nem írtam :-)


Azért ragadtam ki azt a mondatot és pontosítottam, mert sokan nincsenek tisztában a munkaügyi szabályokkal, nem tudják, hogy 30 nap a felmondási idő, azonnali hatállyal akarnak felmondani, stb Szóval csak azt akartam érzékeltetni, hogy vannak bizonyos szabályok, amit nem biztos, hogy ismer a kérdező - ennyi.

Amúgy meg szerintem ez is Ő, most már, a táppénzes beírásból gondolom:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


És igen, kérdező, Ha ez is Te vagy, akkor meg lehetne azt úgy oldani, hogy megbeszéled a főnökkel - az úgy korrekt is lenne.

(örülök neki, hogy vannak még emberek, akiknek van lelkiismeretük is :-) )

2018. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"mivel nem 30 nap a felmondási időm hanem kevesebb"


Ezt hogy' csináltad?

Ugyanis törvényileg lehet hosszabb, de rövidebb nem...

2018. szept. 22. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valahogy így van megoldva a munkahelyemen :D Munkaerő kölcsönző céggel vagyunk szerződésbe és onnan "kölcsönöz" minket a munkahelyem. Valami ilyesmit tudok, nem mentem bele a témába ennyire, hogy utána járjak.
2018. szept. 22. 17:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor pedig jó lenne, ha mélyebben belemennél a témába, ugyanis a munkaerő kölcsönzéseknél - úgy tudom - teljesen más "játékszabályok" vannak. Szóval akkor először keresd meg a munkaszerződésedet és olvasd el figyelmesen. Aztán, ha valamit nem értesz benne, akkor keresd meg a munkaerő kölcsönző céget, aki kikölcsönzött és csak legutoljára a munkahelyedet
2018. szept. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!