Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít jó fizetésnek?

Mi számít jó fizetésnek?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, most keresek munkát. Egy évet kihagyok egyetem előtt, mert szeretnék félretenni, illetve más területeken is kipróbálni magam. Munka területén ami kikötés számomra az a fix munkaidő, hétköznap délután 2-3-ig tudnék dolgozni, hétvégén egész nap. Felsőfokúm van angolból, egy érettségim, és felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezem, de ennyi. Sok munkahelyen nem mondják meg, hogy mennyi a fizetés, gyakran a jelentkezőt kérdezik,hogy ő mennyire számít, amit nagyon nehéz ìgy megmondani, hogy nincs tapasztalatom. Milyen fizetés számítana jónak(órabér/havi fizetés)? Én szeretnék havi 200 nettót keresni, ez mondjuk lehetséges úgy,hogy hétköznaponként 6 órában dolgozom, hétvégén pedig vállalok valami plusz munkát? Vagy nagyon irreálisak az elvárásaim? A válaszokat előre is köszönöm.😊

2018. aug. 21. 10:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

9es ez nagyon gyenge én 2 millát keresek



11/f

2018. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Én havi 960 000 plusz céges autó plusz cafeteria plusz szolgalati lakas


13 l

2018. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Felsőoktatásra szeretnél félretenni? Szüleimmel laksz? Amennyiben igen, és ezt ők is tudják, akkor szinte az egészet félre tudod tenni. Ìgy 150 is már egész jò lenne. De! Ha felsőfokon beszélsz angolul szerintem jobban jársz ha kiköltözöl 1 évre. Egyrészt jò tapasztalat, másrészt ha nem vagy hülye elég sokat félre is tudsz tenni.
2018. aug. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ ez kedves kérdező!

1. Hol élsz? Az ország melyik részén?

Vidéken, főleg keleti, országrészben 200+ ezer nettó bér szerintem nagyon jónak számít, de még nyugaton is. Budapesten, ha albérletben kell laknod akkor talán elég, de félretenni nem fogsz tudni belőle.

2. Mik az igényeid? Beéred-e a minimálissal és az a célod, hogy a lehető legtöbb pénzt félretedd vagy akarsz közben normálisan élni is?

3. Milyen területen szeretnél dolgozni? Érettségivel simán felvesznek akármilyen gyárba szalag mellé. Sok helyen van lehetőség kizárólag hétvégi műszakot elvállalni. Kis túlórával akár 200 nettó is meglehet, de lehet, hogy több is.

2018. aug. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én nettó 340 et keresek, nekem 500 ezer felett számítana a fizetés jó fizetésnek.
2018. aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Most úgy őszintén, ti mégis hol és milyen területen dolgoztok? Van érettségim, technikus végzettségem, beszélek középfokon németül és 4 félévet eddig megcsináltam eü szakon. 31 éves vagyok, Gy-M-S megyében élek, de eddig úgy kaptam 280 e-es fizut, hogy véletlenül duplán utalták a bérem. Jelenleg 2 müszakban dolgozom és alig kapom meg a netto 140 ezret. Dolgoztam az Audinál is pár évvel ezelőtt, mint robotcella üzemeltető, ott sem kaptam 160 e-nél többet. Elektronikai cégnél, mint Smt gépkezelő. Ott is max 160 e körül kaptam 3 műszakban. Igaz nő vagyok, de sokszor nem értem, hogyan lehet az, ha valakinek sima érettségije van, esetleg vmilyen szinten ért és beszél vmilyen nyelven netto 200-300 ezret keres sima 8 órában, túó. nélkül, még itt a nyugati határ mellett is.
2018. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Elözö válaszolo: Nézz körül a világban. Pl. Taegoncások is megkeresik a netto 260-260 ezret.

Akkor a 3,5 tonnás vezető soforok is napi 8 orában.

Elmész raktárba mondjuk ugyintézönek ott is megvan annyi.

Elmész könyvelönek netto.400ezerért keresnek embert.

És stb.

2018. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Körülnéztem a környéken, de még párom is csak 2 túlórával keres 2 műszakban, bónusszal targoncásként 260 ezret az Audi G80-ban. Anyagkönyvelőként 120 ezret kaptam egy multinál 3 műszakban.

Testvérem trénerként kapott 210 ezret szintén multinál és 10 évig ott dolgozott angol felsőfokú nyelvtudással.

Szintén multicégnél 3 éve br 920 ft-os órabért ajánlottak műszakvezető helyettesnek :D

Szóval nem tudom hol vannak ezek a netto 400 ezres - ha nettoról beszélünk egyáltalán - fizetések sima 8 órában, túlórák nélkül, ha a caffeteriát sem számoljuk bele. Győrben nincs az biztos (max az Audinál, ha vmilyen magasabb beosztásban vagy, nem pedig operátor). SMR-nél (folyamatos műszakban vagy 3 műszakban), Bos-nál, Veritasnál (D.kiliti), Melecs (Győr elektronikai cég), Katek (szintén Gy. és elektr.cég), Nolato (M.óvár) folyamatos műszak fröccsüzemben) stb. Nincs! De még a Trigonál sem kapod meg minőségellenőrként 3 műszakban túlórával sem! Nem mindegyiknél voltam, vhol csak áinterjúra mentem el, és ott közölték, mire lehet számítani. Jobb, ha ott dolgozókkal is beszélsz erről, nemcsak a hr-el, mivel volt, hogy szépen odaédesgették az embert és a próbaidő után láttam, hogy úgy volt kamu az egész hirdetés, ahogy nem szégyenlették. Van, ahol a caffeteriát is beleszámolják a br havi átlagfizuba, így próbálják magukat fényezni. Van, ahol folyamatosan azt dumálja a hr-es - vagy a jóég tudja milyen pozicíóban volt ott -, hogy ez 100%-ig bejelentett munkahely... Na, most már eleve ilyen dumával engem győz meg 2018-ban :D

Szóval, ha vkinek van konkrét tippje, hova érdemes Győr vagy M.óvár környékén állásra jelentkezni (a Leieren kívül, m ott tényleg meg lehet ennyit keresni, csak kocsi nélkül oda lehetetlen eljutni), ami ki is fizet netto(!) 400 ezret, annak imába foglalom a nevét.

2018. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sehol. Kamu az egész, vagy jó ismertséggel kell rendelkezni.
2018. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
#18 Ott a problema, hogy csak gyarakban gondolkozol, rengeteg mas szakma is van, bar teny, hogy sokan hulyeseget irnak dey hogy csak egy peldat emlitsek, programozoknak 300 netto a legalja, nem kell vegzettseg csak tudas, a hatar meg a csillagos eg. HR is jol keres, konyvelo csak mehany helyen, stb. Nem lehetetlen de minden viszonylatbol nezve is tanulni kell, az, hogy azt iskolaba vagy mellette teszed az szinte mindegy, a tudast fogjqk mindig is megfizetni.
2018. dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!