Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a kutatói életmód/élet?

Fizikakedvelő kérdése:

Milyen a kutatói életmód/élet?

Figyelt kérdés

Ha kutatókról van szó,akkor sokaknak leginkább az jut eszébe,hogy kevés fizetés és maximálisan elkötelezettnek kell hozzá lenni. A második bár közhely erőteljes igaz. De picit az elsőről gondolkodjunk már el. Mi az a rossz fizetés? Szerintem valamilyen szinten ez relatív. Ha valakinek nincsenek túlzott pénszórási hajlamai akkor is iszonyatos a kutató fizetés? Milyen a kutató élete? Gyötört a fizetés miatt,vagy boldog mert meg tud azért élni,teljességében az érdeklődése a munkája,külföldre is kijuthat? Személyes tapasztalatokat is szívesen várok.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 12. 23:37
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
28%
Mindenféle képen külföld. Elöbb bsc utána szakosodj mscre Nyugaton oriási kereslet van jó kutatókra Svájc,Németo.,Amerika. Ott nem lesz baj a megélhetéssel és a megbecsüléssel tanuj nyelvet és menj külföldre ha mérnöki és múszaki munkát akarsz végezni akkor meg belföldon mostmár vannak cégek.
2018. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
A legnagyobb kutatások az iparban vannak, és azt meg is fizetik... Dolgozik egyetemen pár volt évfolyamtársam. Ők azt szeretik benne,hogy maguknak választhattak témát amin dolgozhatnak. Nincs nagy hajtás, senki nem baszogatja őket. (BME-VIK)
2018. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok műszaki típus! Milyen ipari kutatáshoz kellenek mély,alapos fizika ismeretek?
2018. aug. 13. 20:46
 14/27 anonim ***** válasza:
21%

Mondjuk én lehet nem értem a problémád... de hogyan lehet kettéválasztani ezt?


A fizika egy műszaki tudomány IS. Szerves része annak.


Ha nem vagy műszaki típus, akkor a fizika sem való neked. Ha meg az egyetemi matekot megérted, akkor meg felesleges irtózni ezektől, menni fog.


Ezek egymásra épülnek és együtt ér valamit a képzés.


Olyan egyetemi szak nincsen, ahol csak a számodta izgalmas tárgyakat kell tanulnod. Akkor nem kell egyetemre menni, hanem csinálgatod az MIT kurzusokat online, ami érdekel.

2018. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Ez óriási baromság.(bocsánat)

Ha nem építek kapcsolókat,meg nem vizsgálok autómotort akkor a fizika már nem érdekelhet,ugye?

2018. aug. 13. 21:28
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Értsd meg, ez nem választás kérdése. Ez van a tantervben akkor ezt kell csinálnod hogy megszerezd az MSc-t, és PhD alatt kutatósdit játszhass, olyan témával ami ténylegesen érdekel.


Nekem is egy rakás szarságot el kellett végeznem a szakomon, aminek az égvilágon semmi köze nem volt a PhD témámhoz. Egyébként pont a műszaki tárgyak jönnek most a legjobban. Elektronika, programozás stb... amiről azt hittem hogy soha nem fogom használni. S látos mégis. Mások lehet 7-8 évig szívnak a PhD-vel én meg megcsinálom az elsőszerzős magas impaktos cikkemet extra tudással.


Ha ezeket nem rágod végig akkor nem kapsz fizikus diplomát. Pont. Diploma meg kell a kutatáshoz, főleg ha PhD-n a saját kis témáddal akarsz szüttyögni, meg gyakorlatot vezetni stb...

2018. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként nagyon egyszerű a helyzet.


Vagy fizetnek sok pénzt, de akkor azt csinálod amit mondanank.


Vagy takarítónő fizetést kapsz és akkor csinálhatod azt ami érdekel.


...


Vagy ennek a köztes verziója mint nálam, közepes fizu, és félig megmondják mit csináljak... a többi időben játszhatok :D

2018. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Én félreértettelek. Azt gondoltam arról beszélsz,hogy paradox dolog olyan ember létezése aki nem bütykölget,de érdekli a fizika. A tanterv más. Amint leírtam a fizikus műszaki tárgyai,nem olyan unalmas fizikatudástól mentes dolgok mint a gépelemek, vagy a gépgyártástechnológia.

A fizikus olyan műszaki dolgokat tanul amihez tényleges fizikatudásra van szükség(vagy kell a mindennapi tevékenyeégeihez:programozás,valamennyi informatika) mondjuk az elektronika.

2018. aug. 13. 22:07
 19/27 A kérdező kommentje:
Mellesleg akkor külföld sem rossz megoldás?
2018. aug. 13. 22:33
 20/27 anonim ***** válasza:
27%

Nem rossz, de be feledjük hogy egy magyar PhD iskolának mi a felvételije... Kitűnő tanulmányi eredmény, OTDK és társszerzős publikáció akár... + konferenciaszereplések.


Bár fizika témakörben lehet engedékenyebbek, mert ki maradna PhD-snek ha közben ipat elszívja a hallgatókat?


Viszont a tény az tény, külföldön a helyi egyetemek diákjaival kell versenyezni. Az szinte biztos, hogy nyugaton sokkal többet tudnak és sokkal jobban tudják használni a tudásukat mint egy magyar egyetemen.


Szóval nem lesz egyszerű mondjuk egy oxfordi diákkal, vagy egy MIT-ssel a PhD helyre versenybe szállni.


Nyilván ha már vannak jó tudományos eredményeid MSc alatt, akkor semmi sem lehetetlen. Viszont fizika témakörben, főleg elméletinél ez azért nem olyan egyszerű.


Összegezve, a külföld jó lehetőség... nyilván, de sokkal nagyobb is a verseny és tényleg kiemelkedő elmének kell lenni, hogy kijuss. Ez nem csak annyi, hogy kimész és egyből felvesznek egy laborba dolgozni.

2018. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!