Miért gondolja mindenki, hogy csak az lehet elismert jogász, aki ügyvédi irodában jelölt és utána saját irodát nyit esetleg?
"Másodsorban ha van valakinek pénze és szakvizsgája simán nyithat irodát..."
Ez kevés az iroda nyitáshoz, kell mellé a minimum 1 éves leigazolt ügyvédi irodai joggyakorlat is.
Mi az, hogy "elismert jogász"?
Ezt úgy érted, hogy csak azt jegyzi a szakma, akinek saját ügyvédi praxisa van?
Mert, ha igen, akkor ez egy baromság!
"Több szakmabeli kollégától ezt az álláspontot hallottam..."
Nem hiszem, hogy praktizáló jogász önmagában ilyet állítana!
Meg kéne vizsgálni milyen szövegkörnyezetben tettek - ha tettek - ilyen kijelentést a kollégák.
Azt sokkal inkább el tudom fogadni, hogy az ügyvédek egymás közt - a saját világukban - jobban "befogadják" azt a kollégát, akinek saját irodája van, mert a saját praxis nemcsak elhivatottságot és saját ügyfélkört, - vagyis egy bizonyos szakmai szintet jelent, hanem piaci kockázatvállalást is, ami mögött persze kell, hogy legyen anyagi háttér, bizonyos gazdasági vezetői adottságok, valamint némi adózási, pénzügyi - könyvelési ismeret is.
Ebből a szempontból talán, esetleg lehet(ne) egy bizonyos fajta elismertségről beszélni, de tudás szempontjából semmiképpen sem.
Többször hallottam tőlük, hogy például a bírókat illetve aki a közigazgatásban dolgozik, egyszerűen lenézik, pontosabban 'selejtnek' tartják, függetlenül attól, hogy például a közigazagtásnak lehet egy színvonalas területén dolgozik. Sőt továbbmegyek, volt aki állásinterjúnk kihangsúlyozta, hogy közigazgatásból jövő kollégát fel sem vesz, de nagyon sokszor előtérbe került a szülők foglalkozása is.
Még korábban bírósági tapasztalatamból kifolyólag nagyon sokszor elképesztően beképzelt ügyvédek jöttek tárgyalni mintha ők lennének a 'a szakma fénypontja', bár erről lehet vitatkozni de szerintem az akkor is a bíró marad, még ha egy ügyvéd többszörösét meg is keresheti.
Köszönöm a hozzászólást!
Én egyetértek a kérdezővel, sajnos magam is tapasztaltam ezt a fajta hozzáállást.
Több nagyon jó képességű ismerősöm dolgozik az államigazgatás területén, vagy a versenyszférában, egész egyszerűen azért, mert ez érdekelte őket, rossz volt a tapasztalat ügyvédi irodákkal, vagy mert ott kevesebbet fizettek (igen, nem mindenki engedheti meg magának, hogy a diploma megszerzése után még a szülei tartsák el, mert a jelölti fizu az albérletet sem fedezi..).
De ez egy nagyon régi, megcsontosodott "hozzáállás" a nem ügyvéd jogászokhoz, és valószínűleg változni sem fog.
Én nem törődök vele ;)
5: Mi úgy tanultuk, hogy a jogászi szakma csúcsa a bírói hivatás.
Azon belül is talán az alkotmánybírói.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!