Hogy lehetséges, hogy ilyen feltételek mellett növekednek a fizetések?
Szeretném leszögezni, hogy nem az állami munkahelyekre gondolok, és nem is a minimálbér növekedésére.
Gondolom mindenkinek ismerősek ezek a süket dumák: "versenyképes fizetés", "versenyképes juttatási csomag", "gyors előrelépési lehetőség", etc...
Manapság Magyarországon a fizetés tabutéma, ezt mindenki tudja, ezért a józan ész azt mondja, hogy a cégek között nem alakulhat ki szoros verseny (sőt szinte egyáltalán semmilyen verseny), mivel senki sem tudja, hogy a másik mennyit keres (elméletileg).
A munkaerőhiány, ami mindenhol drámai méreteket ölt, rendkívül jó (lenne) a munkavállalóknak, mert magasabbak az esélyek, illetve a fizetések is növekednek (ez folyamatosan történik is, viszont nem igazán értem, hogy miért).
Azzal, hogy egy cég a falak mögött a négy fordulós interjúsorozat végén 20%-kal nagyobb összeget mond, mint amekkorát a konkurensei, ezzel mégis hogyan lenne versenyképesebb, hiszen senki nem tudja, hogy mennyi ott a fizetés? Mikor jönnek rá a munkaadók, hogy ahhoz, hogy versenyezhessenek a munkaerőért először rajthoz kellene állni (kiírni a fizetéseket, legalább egy reális intervallumot), és nem csak siránkozni a HR-esek asztala alatt bújkálva, hogy nincs kit felvenni.
A kérdésem adott. Valaki, aki ért hozzá, el tudná nekem mondani, hogy ilyen feltételek mellett hogyan növekednek a bérek?
(Itt egy cikk, egy kicsit régi, de maga a tendencia tettenérhető benne: [link]
Köszi a válaszokat!
Tudják ők jól, mennyit fizet a másik cég.
Leadott adóadatlap, fejvadász cég, ksh adatok, pletyka... hidd el, tudják.
Igen, igazad van, ezért is írtam, hogy elméletileg.
Viszont ez nem igazán válasz, csak okot ad arra, hogy a dolgot más perspektívából szemléljük, tekintve, hogy a munkavállaló még mindig nem tudja, hogy mennyit kereshetne reálisan (bár vannak erre jó oldalak), viszont ha méltányos fizut mondunk, akkor meg a munkát elviszi az a birka, akinek fogalma sincsen a bérezésről, ezért sokkal olcsóbban megcsinálja. Ez az egész mindenkinek szar, mert megmérgezi a szabad versenyt.
#3
Vannak országok, ahol KÖTELEZŐ kiírni minimum egy intervallumot, hogy így kényszerítsék versenyre a cégeket, de hát ez nem jó a munkaadónak, mert akkor ki kell szállni a langyosból, és küzdeni kell a jó emberekért. Egyesek mintha nem vennék észre, hogy mekkora munkaerőhiány van, de ezt nem fogják tudni sokáig csinálni (egyre több helyen írják ki a fizukat).
Nyugaton egy-egy munka mellé oda van írva az éves jövedelem, ebből
kiszámolható minden.
Mondjuk ott nincs is munkaerő hiány.
Egyetértek a kérdezővel, szerintem is kötelezni kellene a munkaadókat, hogy legalább egy intervallumon belül megadják a fizetési keretet. Mondjuk ebből az lenne, hogy odaírnák 180-500 ezer bruttó aztán csókolom!
Meg ugye így a KKV-k nagy része hamar elvérezne, mivel legtöbb esetben, főleg nagyobb városokban ki jelentkezne hozzájuk dolgozni, mikor szinte biztos a közeli multi (ha van) sokkal jobb fizetést tud adni. Magyarán meg lenen adva a hirdetésénél, hogy 200 ezer bruttó, a multi esetében meg ott virítana, hogy 250 ezer alapbér + ilyen-olyan juttatás, cafeteria, műszakpótlék stb...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!