Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné-e ennyi fizetésért...

Megérné-e ennyi fizetésért itthagyni ezt az országot?

Figyelt kérdés
Párommal külföldre mennénk dolgozni. Van egy lehetőségünk, csak nem tudom, ezért megéri-e kimenni, ez jó fizetés-e: párom 1300 eurót, én 1100 eurót keresnénk. Szállás, kaja biztosított. Viszont csak téli szezon (kb 3 hónap) de aztán mehetnénk nyári szezonra is. Szóval szerintetek belevágjunk?
2008. nov. 2. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem végtok bele akkor egész életetekben bánni fogjátok ! Ez egy lehetőség , ha nem passzol minden akkor is legfeljebb hazajöttök ! Hajrá !
2008. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Na igen, viszont ha haza kell jönnünk nem valószínű, hogy pár héten-hónapon belül találok ilyen jó állást, mint ami most van. Bár ez sem álmaim állása, de a körülményekhez képest egyáltalán nem rossz.
2008. nov. 2. 13:03
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Hát neked kell mérlegelni, hogy ennyi pénzért megéri-e feladni a jelenlegi állásodat, jelenlegi fizetésedet. Ha az összeg amit írtál nettó, akkor kettőtöknek együtt több, mint fél milla a fizetésestek havonta, és azt írod, hogy a kaja biztosított, ez számomra azt jelenti, hogy ingyen van, az hogy a szállás biztosított nem tudom, hogy mit jelent azon kívül, hogy lesz, de ha fizetni kell érte+rezsi, akkor is rengeteg pénzetek marad. Szerintem kb 1,2milla biztosan maradna a 3hónap után. Ha ezt kiszámolod, akkor kb 2,5 milla maradna a 2x3 hónap után az itthon töltött fél évre, még akkor is, ha nem dolgoztok semmit itthon, ez fejenként havi kb 200ezer.

Ha van reális esély, hogy amikor hazajöttök, akkor is lesz valami melótok, akkor szerintem mindenképp menjetek ki! De szerintem ha eltudjátok intézni, hogy ez a kiutazásos munka rendszeres legyen, még úgy is megéri, mert akkor itthon fél évig munka nélkül is jobban élhettek, mint a magyar átlag.

2008. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

Hat ez nagyon relativ, kinek mi eri meg. Ha itthon is jol kerestek akkor miert mennetek ki?

De ha kerestetek munkat akkor gondolom azert, mert szeretnetek kimenni. Azert ne is haragudjal de NE csak a fizetesre gondolj amit kapni fogtok, hanem a szallasra, a rezsire, es a kajara! Ezeket havonta meg add hozza hogy itthon mennyibe kerul Nektek.

Szerintem ha nem szorjatok el a penzt, akkor nagyon jo amit kaptok.

Es egyaltalan nem is kell hogy visszamenjetek Magyarorszagra (onnan el kell menni, minel messzebbre!!!), ugyhogy azt mondom oruljetek hogy osszejott, es menjetek! Nem fogjatok megbanni!

Jo utat es jo munkat legyetek szorgalmasok, csinaljatok meg mindent, meglesz az eredmenye!

Evekig dolgoztam kulfoldon es kint is maradtam (4 orszagban dolgoztam)!

2008. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A kaja és a szállás ingyen van. Engem csak az zavar, hogy szezonális, nem éves. Az a baj, hogy nem megélni akarunk csak, hanem házat szeretnénk, meg kifizetni az autót, adósság nélkül gyereket vállalni. Ha éves lenne, egyáltalán nem is gondolkodnék rajta.
2008. nov. 2. 13:59
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, az itthoni fezetésünkből sajnos semmit sem tudunk félretenni. Mire mindent kifizetünk nem marad semmi, max. nyaralásra, de hát azért élnie is kell az embernek, vagy nem? Te melyik országban élsz? Ez ausztria lenne.
2008. nov. 2. 14:02
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
én mennék, minél többet összegyűjtenék a házépítésre, annál jobb.
2008. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Szervezetten, vagy magánúton mentek ki? A felajánlott fizetés nyugati viszonylatban nem magas, mi a biztosíték, hogy nem feketemunka? Biztosítással mi a helyzet? Ellenőrizhető a hely? A szállás lehet egy pajta sarkában lévő szalmakupac is, a kaja meg valami moslék (volt már rá példa).


[link]

[link]

[link]

2008. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Teljesen legális. Párom volt már kint 1 szezont egyedül. Bejelentett. A meló egy szállodában lenne és ott van a szállás is. A kaja nem a legjobb, de ki lehet bírni. A bér amit írtam, nettó.
2008. nov. 2. 16:17
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha a parod volt mar kint akkor tudtok mindent, mi azert annyira nem tudunk reszleteket, nem ertem mit szeretnetek megtudni itt a valaszoloktol?

Volt kint a parod, ismeri a helyet, akkor mi a kerdes?!

2008. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!