Hogy kell felmondani ha még próbaidőn vagyok?
Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat.
Tehát megmondod, hogy nem szeretnél ott dolgozni és kész.
Próbaidő alatt a legkönnyebb. Odamész az illetékes főnöködhöz és megmondod hogy már nem akarsz ott dolgozni. Ilyenkor indokolni nem kell, se neked, se neki ha ő mond fel neked. Az hogy magatok közt te mit mondasz neki hogy találtál jobbat és azért nem, az már a te dolgod, ő nem kötelezhet arra hogy indokold meg.
De a legtutibb megoldás az ha odamész elmondod hogy holnaptól vagy x naptól már nem akarsz ott dolgozni és ennyi.
Ha úgy találtál másik munkát hogy nem rögtön kell kezdened hanem még pár napot leakarsz nyomni a jelenlegi helyeden azt is csinálhatod hogy szólsz hogy x naptól már nem jössz és ennyi. Nem kötelezhetnek egyetlen egy nap ledolgozásra sem. Sőt ha úgy akarod műszak felénél közlöd hogy ennyi volt, fogod a cuccod és elmész, de akkor csak azokat az órákat fizetik ki amit ledolgoztál.
Nyomtatsz két példányban egy felmondást, ami valahogy így néz ki.
***
Felmondás próbaidő alatt [ez középre igazítva]
Alulírott Beka Kálmán (szül.: 1473. 18. 33., Bivalydugnád; anyja neve: Szem Eszter, lakhely: 666, Bivalydugnád, Morci tér 11.) kérem az Pistabá 2002. Bt.-t, mint munkáltatót, hogy munkaviszonyomat 2018. 04. 23. napjával szüntesse meg.
Kelt: 201.........., ...........................
[alulra kiszerkesztesz két aláírásnak két kipontozott helyet]
[egy sorral a két kipontozott hely alatt legépeled az aláíró két fél nevét]
[ha nagyon alapos vagy, a nevek alatt a pozíciókat is megjelölöd]
***
Nyilván nem kötelező így, ha nem ért az ember a Wordhöz, hiszen kézzel írva vagy kevésbé szépen megszerkesztve is elfogadják, nagyobb cégek meg úgyis a saját formanyomtatványukat íratják alá és csak a felmondási szándék bejelentéséhez kell a te írásod.
# 4
Kicsit kilóg ebben a sablonban a lóláb.
Először is, nem kéred a munkáltatód, hogy szüntesse meg a munkaviszonyodat, hanem azonnali hatállyal felmondasz a próbaidőre való tekintettel. Ez egy egyoldalú dolog, semmire nem kell kérni a munkáltatót.
Másodszor, a felmondás nem két fél között köttetett megállapodás, hanem egyoldalú jognyilatkozat, így nem kell rá másik fél aláírása. Valóban célszerű a dokumentum átvételét a másik féllel elismertetni, hiszen ellenkező esetben akár azt is állíthatják, hogy te nem mondtál fel soha. De ezt egyértelműen fel kell tüntetni, nem pedig úgy, mintha a felmondást a munkavállaló és a munkáltató közösen írta volna.
Hozzáteszem, a munkáltató nem kötelezhet semmiféle formanyomtatvány kitöltésére, akár egy sajtpapírra írva is fel lehet mondani érvényesen, ha tartalmilag megfelelő.
@6
Jó, lehet nyomni a szőrszálhasogatást, de fölösleges.
"Először is, nem kéred a munkáltatód, hogy szüntesse meg a munkaviszonyodat, hanem azonnali hatállyal felmondasz a próbaidőre való tekintettel. Ez egy egyoldalú dolog, semmire nem kell kérni a munkáltatót."
Tök mindegy, hogy fogalmazod meg, a lényeg ugyanaz. A tied pontosabb, az tény, de ebbe a büdös életben nem köt bele senki rajtad kívül.
"Másodszor, a felmondás nem két fél között köttetett megállapodás, hanem egyoldalú jognyilatkozat, így nem kell rá másik fél aláírása. Valóban célszerű a dokumentum átvételét a másik féllel elismertetni, hiszen ellenkező esetben akár azt is állíthatják, hogy te nem mondtál fel soha. De ezt egyértelműen fel kell tüntetni, nem pedig úgy, mintha a felmondást a munkavállaló és a munkáltató közösen írta volna."
Szintén nem kötött ebbe még bele soha az életben senki rajtad kívül, de igen, pontosan azért kell az aláírás, hogy bizonyítható legyen, hogy tudtak a SZERZŐDÉS EGYOLDALÚ FELBONTÁSÁRÓL.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!