Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kihívás, pörgés. Igen kedvelt...

Kihívás, pörgés. Igen kedvelt kulcsszavak. De miért is?

Figyelt kérdés
Az élet minden területén találkozhatunk a fenti két szóval. Álláshirdetésekben pozitívumként aposztrofálják, holott csak szép szavakba csomagolt, az embert károsító stresszfaktort takarja. A kihívás és a pörgés rengeteg energiát igényel, ami terheli az embert. Ideig óráig ez lehet tartható, de hosszútávon sok sok káros hatása van. Akkor miért úgy tüntetik fel, mint jó dolgot?

2018. ápr. 10. 02:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9 +1
2018. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Visszanéztem a kicsivel több, mint 1 éves kérdésemet és a rá adott válaszokat.


Továbbra is az, ami nekem furcsa, hogy abban az esetben mi értelme van az embernek lekötnie és lefárasztania magát, hogyha az érte kapott ellenérték nem arányos?


Mert megértem, hogy "oda kell tennie magát" egy értékesítőnek, aki jutalékos rendszerben dolgozik, de pl egy havi fix fizetéses helyen, ahol attól nem lesz több a bevételed, hogyha hülyére stresszeled magad, ott nem igazán tudom megérteni.


Annál is inkább, mert a munka az esetek 99%-ában egy eszköz a bevételszerzésre és nem ott kell az embernek "kiélnie" magát. Más, ha valakinek "hivatása" van, de az meg általában nem az, hogy más szekerét tolja "kihívásospörögve".

2019. jún. 2. 09:36
 13/13 anonim ***** válasza:

Mert jobban hangzik, mint leírni a valóságot. A munkahelyek 99%-a egy nagy rakás szar, ahova az ember normális esetben nem hogy a lábát nem tenné be, de még a közelébe sem menne.

Ezek mind burkolt jelzők, hogy a cég mondhassa azt, ők nem hazudtak, azt kapod amire jelentkeztél, te vállaltad el.

Minden ilyen marketing bulsshit szöveget le lehet fordítani hétköznapi dolgokra, és ezeknek nagy része a rossz dolgok megszépítése.

Kihívás = lehetetlen elvárások, több ember munkáját végzed el ugyanannyi pénzért.

Pörgés = stressz, idegbajos kollégák, lehetetlen htáridők.

Versenyképes fizetés = minimálbérnél 5Ft-al több / kifizetünk annyit, mint a többi cég a környéken

stb..

2019. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!