Kihívás, pörgés. Igen kedvelt kulcsszavak. De miért is?
Visszanéztem a kicsivel több, mint 1 éves kérdésemet és a rá adott válaszokat.
Továbbra is az, ami nekem furcsa, hogy abban az esetben mi értelme van az embernek lekötnie és lefárasztania magát, hogyha az érte kapott ellenérték nem arányos?
Mert megértem, hogy "oda kell tennie magát" egy értékesítőnek, aki jutalékos rendszerben dolgozik, de pl egy havi fix fizetéses helyen, ahol attól nem lesz több a bevételed, hogyha hülyére stresszeled magad, ott nem igazán tudom megérteni.
Annál is inkább, mert a munka az esetek 99%-ában egy eszköz a bevételszerzésre és nem ott kell az embernek "kiélnie" magát. Más, ha valakinek "hivatása" van, de az meg általában nem az, hogy más szekerét tolja "kihívásospörögve".
Mert jobban hangzik, mint leírni a valóságot. A munkahelyek 99%-a egy nagy rakás szar, ahova az ember normális esetben nem hogy a lábát nem tenné be, de még a közelébe sem menne.
Ezek mind burkolt jelzők, hogy a cég mondhassa azt, ők nem hazudtak, azt kapod amire jelentkeztél, te vállaltad el.
Minden ilyen marketing bulsshit szöveget le lehet fordítani hétköznapi dolgokra, és ezeknek nagy része a rossz dolgok megszépítése.
Kihívás = lehetetlen elvárások, több ember munkáját végzed el ugyanannyi pénzért.
Pörgés = stressz, idegbajos kollégák, lehetetlen htáridők.
Versenyképes fizetés = minimálbérnél 5Ft-al több / kifizetünk annyit, mint a többi cég a környéken
stb..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!