PriceWaterhouseCoopersnél (PwC) milyen könyvvizsgálónak lenni?
Szar.
Bővebben: Nagyon szar
Én otthagytam a retekbe négy év után.
UrbanDictionary: PwC
[1] Egy környezet/pokol, ahol a "work/life balance" kifejezéssel vesznek rá tehetséges fiatalokat, hogy elfogadják az állásajánlatot. Mihelyst bekerültek, nagyon hamar világossá válik számukra, hogy ez egy nem létező fogalom, de a munkavállalók zöme mégis marad, mert a partnerek folyton állítják, hogy ők már dolgoznak a jobb munka-magánélet egyensúly megteremtésén. A kérdés: vajon mennyi időbe telik, még rájönnek, hogy ez hazugság? Válasz: SOHA. Továbbra is a jövőt illető pozitív hozzáállásuk záloga lesz (s mindig a jövőé).
[2] Egy big4 könyvvizsgáló cég, amely a felsőoktatásból toboroz ígéretes fiatalokat, s átneveli őket arrogáns, nagyképű, élettelen lelkekké, akik büszkék arra, hogy heti 80 órát dolgoznak annak ellenére, hogy az órabérük alacsonyabb, mint egy McDonalds-os vécépucolóé.
[3] PriceWaterhouseCoopers. A PriceWaterhouse és a Coopers & Lybrand összeolvadása révén létrejött cég, mely egyike a big4 (vagy inkább final4) könyvvizsgáló cégnek. Ezek a PwC, EY, Deloitte és a KPMG.
Sok szempontból a PwC a rabszolgaság utolsó formája az Egyesült Államokban. Ez az a hely, ahol rengeteg fiatal pályakezdő heti 115 órát dolgozik amíg ki nem lépnek vagy el nem haláloznak végkimerülésben. A volt PwC alkalmazottak hátán gyakran találhatóak sebek az ostorozástól. (...)
[4] Pricks with Calculators (Számológépes pöc*fejek)
[5] People Working Constantly (Folyamatosan dolgozó emberek)
[6] Egy cég, amely a szart is kitoborozza az egyetemi campusokból, s úgy stigmatizálják, mint a legjobb Big4 céget, a legkiválóbb és legszuperebb könyvvizsgáló vállalkozást. A számtalan gyakornokuk általában magas tanulmányi átlaggal, ámbár csekély józan ésszel bír, s már az előtt arról dicsekszenek, hogy mekkora királyok, mielőtt munkába állnának. Az első év után általában észhez térnek - azok, akik mégsem, azok életükben először dolgoznak bárhol is, s fogalmuk sincs mit jelentenek azok a szavak, hogy "emberséges", "boldog" vagy "sikerélmény". Ezeket a jelzőket általában örömmel áldozzák fel a magas fizetésért vagy a névtől várt elismerésért. Többnyire azzal az előítélettel élnek, hogy ha nem voltál sehol gyakornok, akkor az életed egy katasztrófa lesz és semmit nem érsz. Ha van gyakornoki munkád, de nem olyan cégnél, ami az ő radarjukon kiemelkedőnek számítana, akkor alsóbb rendűnek tartanak. Ha másik könyvvizsgáló cégnél vagy gyakornok, akkor folyamatosan azzal nyaggatnak, hogy miért nem a PwC-hez mentél. Ha te is a PwC-nél vagy gyakornok, akkor versenytársként tekintek rád, s ezért nem beszélnek veled. Érdekes, hogy bár ezek az emberek mind elitisták, mégis az összes csak a PwC-nél kapott munkát. EMBEREK, TI ÜRES POZÍCIÓKAT TÖLTÖTÖK FEL, NEM VAGYTOK KÜLÖNLEGESEK!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!