Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Február végén megszűnt a...

Február végén megszűnt a munkaviszonyom. Viszont a kilépő papírokat csak tegnapelőtt kaptam meg! Bemehetek még a munkaügyi központba?

Figyelt kérdés

1,5 évesfolyamatos munkaviszonyom volt, igaz,nem ugyanazon munkáltatónál.

Tudom, hogy járna álláskeresési járadék, amit minimum 36 napig adnak, de ha hamarabb találok másik melót, akkor ez hogy van? :)


2018. márc. 25. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:
65%

Bármikor bemehetsz a munkaügyi központba. Akkor jár az álláskeresési, ha az igénylést megelőző 3 év alatt volt legalább 360 nap munkaviszonyod, tehát nem számit, mikor szűnt meg a munkaviszony, onnantól nézik az elmúlt 3 évet, hogy bemész. Ha volt másfél éved, az úgy saccperkábé 540 nap, igy 54 napig járna az álláskeresési (minden 10 ledolgozott nap után 1 nap, tehát ha csak 521 nap volt, akkor 52 napig).

Ha ezalatt kapsz munkát, akkor két opció van. Az egyik hogy kérheted, hogy a visszalévő napok 80%-át fizessék ki, viszont ekkor újra össze kell szedned 360 napod, hogy megint állskeresésit kapj. A másik opció, hogy hagyod a maradék napokat, cserébe ha mégsem válik be a meló, és 3 hét múlva újra munkanélküli leszel, akkor a maradék napokra még kérheted újra az álláskeresésit. Remélem, érthetően írtam le.

2018. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!