Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért zavarja a többséget ha...

Miért zavarja a többséget ha relatív nem csinálok semmit munka terén? Vagy velem lenne a baj emiatt?

Figyelt kérdés

Nem dolgozok, és nem is dolgoztam még fizikailag. Pénzem onnan van, hogy a lakásomat kiadom havi 900 euróért, ami nekem annyira elég, hogy még félrerakni is tudok belőle. Természetesen nem költök tízezreket egy éttermi vacsira, vagy ruhákra. Nekem ez így teljesen jó, szeretem hogy azt csinálok amit akarok (nincs ébresztőóra, kötelező dolgok, mint kényelmetlen kosztüm viselés).

Nem vagyok lusta, mert van két diplomám, az egyik jogi, és két felsőfokú nyelvvizsgám.

A közvetlen környezetemben élők olyan rosszindulatú megjegyzésekkel illetnek mint "büdös nekem a munka", "miért nem dolgozok", "ennyi pénz nem elég semmire", stb.


Általában olvasok, kávézókban ücsörgök, vagy éppen különlegességeket alkotok a konyhámban. Szoktam a barátaimmal találkozni, néha utazgatni külföldre. Ezekkel el is megy a nap...

Nem érzem magam rosszul amiatt hogy "nem kamatoztatom" a tudásomat, és az se zavar ha munkával sokkal több pénzem lehetne.


Ti mit gondoltok az életstílusomról? Szülőként/rokonként, barátként valamilyen módon zavarna titeket, lenéznétek emiatt? Az én környezetemben sokan gazdagok, és felesleges dolgokra szórják a pénzt, de ez nekem valóban nem hiányzik.


2018. márc. 5. 12:11
1 2
 11/14 Laylah ***** válasza:
Szerintem kérdező, erre építhetnél. Vagy félreteszel x összeget és veszel még egy lakást, ami újfent plusz pénzt jelent (azaz bővítesz), vagy ha ilyen jó vagy a nyelvekből, menj el légiutaskísérőnek, így otthon se vagy, azt a lakást is kiadhatod, utazgatsz is, egyedül se vagy, a munka se túl megerőltető... :)
2018. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

Ha dolgoznék, mindenképp olyanba fektetném az időm ami kevés ráfordítással sokat hoz. Bár gondolom ezzel mindenki így van :)


Phd jó ötlet, mondjuk egy angliai egyetemen tökéletes lenne.


9-10, pedig felnőtt fejjel érdemes lehet egy-két gimis olvasmányt újra/elolvasni. Bűn és bűnhődés tipikus példa, gimiben el se olvastam, ma meg már a kedvenceim közé tartozik :)

2018. márc. 7. 02:44
 13/14 anonim ***** válasza:
Irigyellek és sok sikert kívánok Neked! Én is megtehetném amit Te csinálsz, de volt pár utólag rossznak minősített döntésem ami miatt teljesen kicsúszott a kezemből az életem irányítása és most ne anyagi dolgokra gondolj .
2018. márc. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mi újság azóta?:)
2023. jún. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!