Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért zavarja a többséget ha...

Miért zavarja a többséget ha relatív nem csinálok semmit munka terén? Vagy velem lenne a baj emiatt?

Figyelt kérdés

Nem dolgozok, és nem is dolgoztam még fizikailag. Pénzem onnan van, hogy a lakásomat kiadom havi 900 euróért, ami nekem annyira elég, hogy még félrerakni is tudok belőle. Természetesen nem költök tízezreket egy éttermi vacsira, vagy ruhákra. Nekem ez így teljesen jó, szeretem hogy azt csinálok amit akarok (nincs ébresztőóra, kötelező dolgok, mint kényelmetlen kosztüm viselés).

Nem vagyok lusta, mert van két diplomám, az egyik jogi, és két felsőfokú nyelvvizsgám.

A közvetlen környezetemben élők olyan rosszindulatú megjegyzésekkel illetnek mint "büdös nekem a munka", "miért nem dolgozok", "ennyi pénz nem elég semmire", stb.


Általában olvasok, kávézókban ücsörgök, vagy éppen különlegességeket alkotok a konyhámban. Szoktam a barátaimmal találkozni, néha utazgatni külföldre. Ezekkel el is megy a nap...

Nem érzem magam rosszul amiatt hogy "nem kamatoztatom" a tudásomat, és az se zavar ha munkával sokkal több pénzem lehetne.


Ti mit gondoltok az életstílusomról? Szülőként/rokonként, barátként valamilyen módon zavarna titeket, lenéznétek emiatt? Az én környezetemben sokan gazdagok, és felesleges dolgokra szórják a pénzt, de ez nekem valóban nem hiányzik.


2018. márc. 5. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Két okot tudok elképzelni, amiért ez valakit zavar:

-Irigység. Ezt azt hiszem nem kell magyarázni.

-Őszinte féltés, hogy most ugyan ez kényelmes, de így nem halad sehova az életed, ami hosszútávon egyenes út a depresszió felé. Illetve ez a pénz most elég sokmindenre, de ha pl. családot szeretnél, akkor már lehet, nem lesz az, és akkor nagyon nehéz lesz nulláról elkezdeni építeni bármiféle karriert, ha mégis úgy döntenél, hogy dolgoznál.


Ha engem kérdezel, én beleőrülnék, ha egész nap semmi dolgom nem lenne, csak "lopnám a napot", ahogy a környezeted mondaná. Én biztosan arra használnám ezt a lehetőséget, hogy valamit alkossak, és nem csak hobbiszinten, pl. könyvet írnék, videójáték fejlesztenék, ilyesmi.


Nem néznélek le, ha az én barátom lennél, de bizonyára noszogatnálak, hogy valamit kezdj magaddal.

2018. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a kávézóban ücsörgés és a többi nem komoly életcél. Már csak a társaság miatt is lehetne valamit dolgozni, akár részmunkaidőben is. Feltételezem, hogy nálatok is lehet, bármelyik országból írsz is (euró miatt gondolom a külföldet).

Mivel a bevételed megvan, így megvan a lehetőséged válogatni, és valami olyanhoz kezdeni, ami nem túl megerőltető, de azért csinálni is kell valamit.


Most hol laksz? Meglesz ez a plusz lakás mindig, kiadásra, vagy oda kell majd költöznöd? Akkor ugrik a bevétel. Ezeket tudni kellene a pontosabb képhez.

2018. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Van egy másik lakás is, ahol most lakom, így a kiadott lakás örökre maradhat kiadásra. (külföldinek van kiadva, ezért az euró)

Korábban szerettem volna dolgozni, de tudom hogy azt a munkát amit szeretnék nem kaphatom meg (külképviselet). Emiatt egy ideig szomorú voltam, majd úgy döntöttem hagyom az élet sodorjon.


Önkénteskedés is felmerült egy másik országban, így akár a mostani lakást is kiadhatnám, és még jót is cselekednék, új kultúrát és országot ismerhetnék meg. Bár erről mindenki igyekszik lebeszélni, mert mások szerint nem biztonságos.

2018. márc. 5. 14:45
 4/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
63%

Én a legőszintébben írom: lesz*rom, mit csinálsz :)

A legkevésbé sem érdekel, te dógod :D

Remélem, segítettem.

2018. márc. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálnám
2018. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Álomszituáció. Én annyiban változtatnék, hogy a másik lakást is kiadnám és utaznék Ázsiában meg Afrikában évekig. Elolvasnék 2-3 könyvet, szabadidőmben csinálnék egy Phd-t, mert miért ne, megtanulnék még pár nyelven.
2018. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
irigyek és rosszindulatúak. Elhiszem , hogy zavar a téma, annyit tehetnél, hogy mondjuk a nyelvtudásoddal kezdhetnél valamit, tolmácsolás, idegenvezetés . Legalább lenne egy kamu munkád és nem cseszegetne senki sem a rokonságodból. Azt már nem kell az orrukra kötni, hogy ez csak heti 1-2 nap és a kávéd habjára sem elég az érte kapott fizetés, ráadásul véget nem érően sztorizhatnál az élményekről :)
2018. márc. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem veszel fel segtélyt és nem élősködsz a szociális hálón, illetve adózol, akkor nem nagyon érdekel
2018. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6: "elolvasnék 2-3 könyvet" bocs, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Az az álmod, hogy elolvasnál 2-3 könyvet?? Gimis koromban max egy hónap alatt olvastam el ennyit, és nem voltam gyorsolvasó. :D
2018. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
@9 Kimaradt a hozzászólásból a 'heti' szó. Elhiheted én sem arra vágyom, hogy végre pótoljam a Pál utcai fiúkat. :D
2018. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!