Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha fiatalon többet ér a pénz,...

Ha fiatalon többet ér a pénz, akkor tanulás és befektetés helyett nem érdemesebb dolgozni, utazni, jó autót és jó cuccokat venni hitelre, mint 41 évesen néhány millióval többel rendelkezni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 21:07
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

"A jövedelmező területeken új szereplők jelennek meg hosszútávon, az informatikus szakma amikor jóval népszerűbb lesz 3, vagy 6 év múlva és kiszervezik külföldre, akkor lesz egy unalmas és egyre rosszabbul fizető szakmád, és nézed hogy keresel 400, aztán 300 aztán 200, aztán 125 ezret havonta, úgy hogy 125 ezer helyett 500 ezerrel kalkuláltál 7 év múlvára?"


Természetesen bármikor előfordulhat, hogy egy szakma elveszíti a jövedelmezőségét, de pl. pont az informatika megközelítőleg sem ebbe az irányba megy manapság. A jövőbe senki nem lát, de amennyire meg lehet jósolni az ilyesmit, nem hogy 7 év múlva, de a következő évtizedekben még biztosan nem kell attól félni, hogy a programozók keresettsége csökkenne. Sem itthon, sem Nyugaton.

2018. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Akkor ha mondjuk informatikusnak tanulsz mert épp az a "csúcsszakma" és a kereset erős lecsúszása nem 3 vagy 6, hanem 5 vagy 10 év múlva következik be, keresel 150 ezret, egy gyári munkás meg 160 ezret, és megkérdezi tőled, hogy "Te bolond, azt hitted a nyár örökké fog tartani?" akkor mit fogsz válaszolni neki? Honnan tudod, hogy a fejlődő országokban nem ül sok millió informatikus-tanonc a padokban most is, akik különböző online freelancer oldalakon két év múlva hatodannyiért elvállalják a munkát?
2018. jan. 23. 09:55
 33/48 anonim ***** válasza:

Semmi alapja nincs annak, amit írsz. India elég rég tele van programozókkal, mégsem vették még el senki munkáját, sőt, a világon szinte mindenhol hiány van programozókból. És India elég gyorsan fejlődik, az sem fog örökké tartani, hogy egy marék rizsért hajlandóak legyenek dolgozmi.


Ugyanakkor a gyári munkást, és sok egyéb alacsony hozzáadott értékű munkát pl. biztosan ki fog váltani az automatizálás és a mesterséges intelligencia 10 éven belül. Amit ki fog kifejleszteni? Az informatikus, a villamosmérnök, meg a gépészmérnök... rakd össze.


Érdemes egy kicsit utánajárni a világ aktuális trendjeinek, mielőtt erre alapozva hozol döntéseket az életedről.

2018. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Olyan könnyű szállodai állást találni, ahol nem kell 12 órázni ráadásul olyat ahol nem vonják le a fizetésedből a szállás és az étkezés díját?
2018. jan. 23. 10:20
 35/48 A kérdező kommentje:
Hát de nem csak Indiában élnek magyarországinál alacsonyabb átlagfizetésű emberek, hanem több, mint 150 országban és az a trend, hogy a jövedelmező területeken új szereplők jelennek meg hosszútávon, a kevésbé jövedelmezőeket elhagyják, nem? Ha így van, akkor a magyar gyári munkás nem vidékről Bp-re, Bp-ről meg Angliába, Németországba, Ausztriába megy ki, az informatikusnak meg egyre nagyobb konkurenciával kell egyre kevesebb bérért megküzdenie?
2018. jan. 23. 17:50
 36/48 A kérdező kommentje:
Meg ha nem 3-6 év alatt egyenlítődik a kereslet és a kínálat az informatikai, mérnöki szakmában, hanem 10 év alatt, akkor az miért jó ha 21 éves korában megvan az embernek az informatikusi diplomája, 25 évesen 500 ezret keres, 32 évesen meg már csak 150 ezret?
2018. jan. 23. 18:00
 37/48 A kérdező kommentje:
Illetve akkor az 14 év.
2018. jan. 23. 18:03
 38/48 anonim ***** válasza:

Nem egyenlítődik ki a kereslet és a kínálat, mert a kereslet folyamatosan növekszik, az olcsó kínálat meg nem tud ezzel lépést tartani.


Minél szegényebb és elmaradottabb egy ország, annál rosszabb az oktatása is, és annál kevesebb jó szakembert képes kitermelni. Hatalmas különbség a gyári munkás és az informatikus között, hogy előbbire bárki alkalmas egy hét betanulás után, utóbbihoz viszont szükség van az országban jóminőségű felsőoktatásra, az ebben eltöltött évekre, ÉS jóminőségű informatikai infrastruktúrára: gyors internetre, elérhető árú számítógépekre, stb. Plusz az sem árt, ha a mindennapi életet nem fenyegeti háború, éhezés, betegségek. Nem véletlenül nem árasztják el a piacot az olcsó közép-afrikai, dél-szudáni, etiópiai programozó tömegek: mert nincsenek. Azok a társadalmak nem elég fejlettek, hogy kiterlmeljék magukból őket.


Egyébként meg ha igaz lenne, amit írsz, miért nem történt még meg ez az elmúlt 15 évben? Az informatikus szakma felívelése nem ma kezdődött, 2008-ban is jól meg lehetett élni belőle, hol van itt az a 6-7 éves kiegyenlítődés, amiről beszélsz? Arról nem is beszélve, hogy ha informatikusból túlkínálat lenne, akkor gyári munkásból is, hiszen arra bárki alkalmas, szóval soha nem fognak többet keresni.

2018. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Hát mert ha a kínálat nem tud a kereslettel lépést tartani, akkor befektetők tízmilliói kezdenek ilyen gyárakba és szakemberképzésekbe pénzt fektetni, ha informatikusra, programozóra van egyértelmű óriási igény, akkor szülők kezdik el motiválni jobban a gyerekeiket hogy informatikusnak tanuljanak és járatják őket az egyre több informatikai szakközépiskolába, ha rengeteg befektető fektet iszonyú pénzt programozó-tanfolyamokra, akkor szinte minden kisvárosban lesz többféle, informatikai tehetségeket támogatnak, az államok is van h havonta fizetnek annak aki hiányszakmát tanul, lejjebbviszik az állami ponthatárokat, a Munkaügyi Központokban indítanak egyre több ingyenes helyet programozóképzésre, ha az infohoz matek kell akkor olcsó matektanfolyamok is elkezdik elárasztani a városokat, külföldi befektetők mennek a közepesen szegény országokba tehetséges diákokat szerződtetni, számítógépekbe, internet-infstrastuktúrába stb beruházni, nem? Vagy hova tűnik akkor az a rengeteg millió, amit óriás-túlkeresletnél a befektetők (állam, magánszemélyek, cégek, külföld) szakemberképzésbe befektetnek? Az nem óriási túlkeresletű foglalkozásúnak viszont kevésbé kell a hasonló "mammut-szakemberberuházásoktól" tartania, hiszen az a befektetőknek kevésbé éri meg, nem?
2018. jan. 24. 09:20
 40/48 A kérdező kommentje:
Meg ha mondjuk egy friss diplomás, pl. informatikus végez az egyetemmel, akkor nem érdemes azonnal jó autót, utazásokat vagy lakást vennie hitelre ha ennyire magas jövedelemre számít, mint 41 éves korára előállni ezekkel?
2018. jan. 24. 09:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!