Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tettél mostanában azért,...

Mit tettél mostanában azért, hogy jobban keressél? Értél el javulást?

Figyelt kérdés
2017. szept. 19. 23:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most közel megdupláztam a fizetésem, mert elvégeztem a munkám mellett két OKJ-t (egymás után), bár igaz, a minimálbért nem nehéz duplázni, főleg pótlékokkal. Azt még nem tudom, kapok-e további emelést az új OKJ-m miatt. (kellene) Most kezdtem az egyetemet is levelezőn (szakmához passzoló), egyenlőre ennek az elvégzése a terv a fizetés továbbnövelésére.
2017. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Kenyer79 ***** válasza:

Új munka, tanulás, meg tettem ami a komfortzónámon kívül van.

Határozottan :)

2017. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát igen tenni kell érte, el kell hagyni az országot mert ide a,külföldi cégek is csak az olcsó munkaerőért jönnek, semmi másért!
2017. nov. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár még én is külföldön dolgozom, nagyon jó ez a kérdés, és még jobb látni, hogy vannak olyanok, akik nem csak siránkozni tudnak. Hátha pozitív, motiváló példát mutat ez a hozzáállás a többieknek is.

A magam részéről sajnos nem tettem eleget azért, hogy jobban keressek. Igaz, az hogy külföldre költöztem, és négyszer váltottam munkát talán ide sorolható, de sokkal többet tehetnék, főleg most, mert már időszerű lenne fizetésemelést kérnem a munkahelyemen, ahol négy éve vagyok. Igaz, hogy évente emelnek minimálisan, de az alig észrevehető, viszont nem vagyok elég határozott ahhoz, hogy leüljek beszélni a főnökséggel. Próbálok változtatni ezen.

Azt azért mégsem mondhatom, hogy semmit sem tettem. Úgy öt éve kitaláltunk egy tervet, hogy miként érhetnénk el minél nagyobb passzív jövedelmet. Erre az esélyt főleg az ingatlanokban látjuk, amelyeket befektetésre vennénk, vagy bérbe adni vagy pedig haszonnal értékesíteni. Az elsőt sikeresen megvettük három éve, és bérbe adtuk, most körülbelül 1,8-szorosát éri, tehát el is adhatnánk, de mivel nem hoz rosszul, egyelőre várunk. Időközben ott tartunk, hogy összegyűjtöttük a másodikra is, és nézelődünk a piacon. A hazain persze, mert a hosszútávú tervünk, hogy hazaköltözzünk, és otthon élvezzük a befektetéseink gyümölcsét. Egyszóval mi nem mostanában tettünk azért, hogy jobban keressünk, hanem úgy állandóan teszünk érte a spórolással, gyűjtögetéssel. Hitelekben nem hiszünk. Ha ez összejön, már ott tartanánk, hogy a magyarországi minimálbér duplája folyna be csupán passzív jövedelemből, persze akadhatnak kisebb-nagyobb költségek, de azok nem befolyásolják jelentősen az összképet. Ezen kívül ha még összeszedném magam, és fizuemelést kérnék, ameddig itt kint élünk, ne adj Isten, több túlórát is vállalnék (megtehetném, de kicsit elkényelmesedtem az utóbbi időben), akkor újabb összegekkel gyarapodna a havi bevétel.

2017. nov. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!