Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tettél mostanában azért,...

Mit tettél mostanában azért, hogy jobban keressél? Értél el javulást?

Figyelt kérdés
2017. szept. 19. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Új munkahely. Igen.
2017. szept. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Megtanultam hitelesebben lehazudni, hogy nem pénzért dolgozok, hanem mert Innováció és mert a példaképem Árvai Péter.


Igen, értem el, többen szeretnek.

2017. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért nem lepődtem meg hogy ide kevesebb válasz jött mint azokhoz a kérdésekhez, ahol azon kell sírni milyen rossz ebben az országban.
2017. szept. 20. 19:08
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Sírni mindig egyszerűbb mint tenni valamit. Nem csoda hogy ott tartunk ahol. Szoktam pl gondolkodni a korrupcuón. Az a helyezt, hogy ha nyernék kösszpénzt, engem sem zavarna. Nem siránkozni kell, hanem menni előre.


A másodiknak meg üzenem hogy ja nem üzenek semmit mert az is én voltam. Akartam egy kis műfelháborodást csinálni hogy mindenki lássa mekkora uriember vagyok. A virtue-signaling megjátszása mindig jól működik a szociális helyzetekben.

2017. szept. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem tettem semmit. Illetve próbálkoztam bizonyos lehetőségekkel amik bónuszokat adhatnának, de az nem jött be. Ezen mondjuk nem csodálkozom, nekem nem megy ez a fajta munkastílus, ahol nekem kellene futni a munka után. Ha csak ez lenne, éhen halnék, de szerencsére ott a fixem.


Ettől függetlenül a javulás nemsokára úgy is jönni fog, hogy nem teszek érte semmit.

Mert azt nem csak a több pénz keresésével, de úgy is el lehet érni, hogy kevesebb állandó kiadásod legyen. Például, ha ezentúl nem kell havonta törlesztened egy összeget. Ilyesmi pedig várható jövőre, és ennek következtében több pénzem lesz. Ebből tartalékot akarok képezni, az az első bármilyen továbblépéshez, hogy legyen mihez nyúlni ha baj van.

2017. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan én külföldön dolgozom,de már párszor kaptam (ugyan azon a munkahelyen), leírom miért emelték meg a fizum:

-Próbaidő után, miután megkaptam a meghosszabbítást, kopogtattam a főnöknél emelésért. Elmondtam,hogy miben vagyok jó és hogy lehet rám számítani és szükségem van fizuemelésre,mert amivel kedtem az tényleg kevés

- Rá egy évre megkérdeztem a főnököm,hogy variálhatnánk-e a munkarendem mert szeretnék másodállást vállalni. Közöltem,hogy tudom higy fáradtabb leszek és nem fogok tudni koncentrálni,de kell a másodállás,mert nem jövök ki a fizumból. Engedélyt a másodállásra nem adott (neki nem kell kipurcant munkaerő) ezért tett a fizumra egy keveset (tényleg keveset,de tett)

- Rá fél évre megint bementem és mondtam,hogy kaptam egy jónak ígérkező állásajánlatot és ugyan nem szeretnék elmenni a cégtől,de ha úgy adódna,mennyi idő alatt találnának a helyemre valakit (mert fair akartam lenni,így ezt is közöltem vele). Nem engedtek el, rátettem a fizumra megint pár száz eurót. Így most vagyok kb annál a pénznél,ahol mások kezdőként. :/

-Most a héten költem,hogy hiába a fizuemelés, találtam jobbat ahol majd 1/3ával többet keresnék és ha meg akarnak tartani adjákmeg,vagy elmegyek. A válaszukra várok épp

2017. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én azt tettem, teszem, hogy igyekszem jól betanulni és bízok abban, hogy előbb utóbb emelnek. Ha 2 év után sem vagy nem eleget akkor keresek mást. (eddig 1,5 év után semmi emelés) Fejlesztő vagyok, nem ez az első munkahelyem, de ez az első ahol fejlesztői munkakörben dolgozom, így a tapasztalat gyűjtés miatt jól jön még ha a fizu kevés is.
2017. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Idén tavasszal leraktam németből is a felsőfokú nyelvvizsgát.

Nyáron lediplomáztam.

Ősszel munkahelyet váltottam, most kétszer annyit keresek.


Egyébként jó a kérdés nagyon, itt tényleg nincs tolongás a kommentekben.

2017. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Idén januártól munkahelyet váltottam, +75 ezer forintos fizetésért és egy szakmailag is végzettségemhez jobban passzoló, magasabb szintű munkát végzek most, mint tavaly. Azóta volt egy nagyobb fizetésemelés is, így már kb 100 ezerrel keresek többet, mint az előző helyemen és januárban újabb komolyabb béremelés várható. Az anyagiak mellett szakmai karrierem szempontjából is előnyösebb ez a hely (járműipari tervezőmérnökként dolgozom), ahogy egyre több időt töltök itt, egyre nagyobb tudásra teszek szert olyan területeken amelyek növelik a piacképességemet és egy esetleges későbbi továbblépést is megkönnyítenek.
2017. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Örülök hogy azért jöttek ilyen válaszok is, jó látni.
2017. okt. 29. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!