Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a esélye annak hogy...

Mennyi a esélye annak hogy dietetikusként ha már eleget dolgoztam korházban megtudok éleni saját tanácsadásból?

Figyelt kérdés
Koszonom a valaszodat
2017. szept. 18. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz egyszerű:

váltsd ki mellékállásban a vállalkozóit, szerezz pacienseket, reklámozd magad, fizesd a havi 25 ezer ft adót és ha fél év alatt nem jutsz semmire, akkor nem tudsz megélni belőle. Ha az alatt legalább odáig eljutsz, hogy az adón felül még valami nyereséged is van, akkor folytad, s mikor már "megerősödött" a vállalkozás és degeszree keresed magad, no akkor kiléphetsz a főállásodból :-)

2017. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Es akkor vegulis megeri dietetikusnak tanulni?
2017. szept. 18. 19:10
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem éri meg
2017. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy még csak most kezdenél tanulni???

Szóval arra vagy kíváncsi, hogy min. 6-8 év múlva mi lesz, mennyire lesz keresett egy dietetikus?

Hát ezt aztán ember legyen a talpán, aki meg tudja jósolni...


Ráadásul nyilván attól is függ, ki mennyire jó szakember?

Foglalkozást pedig ne azért válassz, hogy mennyit keres, hanem azzal foglalkozz, amit szeretsz csinálni (jó, azért nem árt, ha meg is tudsz élni belőle :-) )


Egy kis olvasnivaló - már most is van nem kevés dietetikus:

[link]

2017. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Pár éve volt a nagy bumm, mert jött egy új törvény, hogy minden menzán/öregotthonban/kórház/stb. kell legyen minden műszakban egy, így hamar beíratott minden intézmény 2-3-4 embert. (havi +40e bruttót adnak érte pótlékban a közszférában, illetve már az újaknak lóf***szt sem!)


Ez akkora emberlétszámot jelentett, hogy édesanyámnak 9 hónapot kellett várnia, hogy legyen tanfolyamon helye, ráadásul 200km-re volt a suli, a közelebb majdnem 2 egész évre előre voltak betáblázva.

Néhányan már máshol dolgoznak, új embernek is mondták beíratják suliba, őt múlt kedden vették fel dolgozni, ezen a héten hétfőn már kezdte a sulit, 7-en vannak 40 férőhelyre.

2017. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

. Utolso: koszonom a tapasutalazaidat, de en nem tanfolyamot hanem egyetemet szeretnek vegezni.

2017. szept. 19. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nézd, szerintem ez egy baromi érdekes terület. Nagyon fontos is.


Hogy meg tudsz-e élni privát tanácsadásból, az szerintem tőled függ.


Nyilván érdemes valamilyen fizetőképes közönségre szakosodni. Pl szerintem sok profi sportolót érdekelhet, hogy miből mennyit érdemes ennie. Fogyókúrázók ugyancsak fizethetnek.


Szerintem fontos a jó marketing: pl kezdj el egy blogot vezetni (vagy Facebookon csinálj egy lapot), szerezz követőket. Adj eleinte ingyen tanácsokat, és ha jó vagy, akkor ajánlanak egy idő után egymásnak az emberek.

2017. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, még be sem iratkozott az iskolába!! :-)


"Es akkor vegulis megeri dietetikusnak tanulni?"


Amúgy szuper jó tanácsokat adtál, de amit javasoltál, azt a kérdező max 4-5 év múlva tudná megvalósítani - addigra meg már egy csomószor megfordul a föld a tengelye körül :-) - akarom mondani, ami ma igaz, az a mai rohanó világunkban 5 év múlva már egyáltalán nem biztos, hogy ugyanúgy igaz lesz.

Lehet, addigra már úgy felgyorsul az élet, hogy nem is eszünk :D - csak bekapunk reggel egy bogyót, délben meg este. De remélem, fagyi, stb azért akkor is lesz :D

2017. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Értem, hogy csak most választ pályát. A tanácsaim a jövőre vonatkoztak. Amúgy blogolni elkezdhet egyetem alatt is.


Szerintem azért 4-5 év múlva bőven fogunk még rendes kaját enni.


Őszintén szólva, szerintem van jövő a privát dietetikai tanácsadásban, ha jól csinálja valaki.

2017. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

Nekem nem tanács kéne, hanem pénz, ahhoz, hogy meg tudjam venni az egészséges kajákat!!

Épp tegnap szörnyülködtem: nettó 84 ezer ft-os minimálbér mellett hogy gondolják, hogy 800 !!! ft-ért adjanak egy kiló citromot???

Vagy 500 ft egy kiló szőlő... A banán, nektarin is 430 ft. Jó, igen, tudom, a sárgarépa 200 ft és totál egészséges, de örökké nem élhetek répán meg céklán :D


Bocs kérdező, hogy kifakadtam, de tulajdonképpen ez is a kérdésedhez tartozik (meg arra már úgyis válaszoltam :-) ), hogy nem mindenki tudja megfizetni a privát tanácsadást.

2017. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!