Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki milyen munkabeosztásban...

Ki milyen munkabeosztásban dolgozna ha saját magának szabhatná meg?

Figyelt kérdés
Egyedi elképzelések is érdekelnek. Pl. nekem szimpatikusabb lenne a 4x10 vagy a 3x12 is akár ha megakarjuk közelíteni a 40 órát.
2017. szept. 2. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én magamnak szabhatom meg :)


Fejlesztéssel foglalkozok.


Kitűzök egy célt az adott napra, amivel el kell készül-

nöm feltétlenül, ezt megvalósítom. Van, hogy 4 óra,

van, hogy 16. Ha 4 óra, akkor marad időm másra, ha

16, akkor örülök, ha ágyat fogok munka után.

A lényeg, hogy mindig megvan a napi/heti/havi terv,

persze tudok sakkozni a dolgokkal, viszont a határi-

dőkből nem csúszhatok (és nem is csúszok) ki.

2017. szept. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Amikor egy időben otthon dolgoztam, 8 órában nyomtam, de délután 4-kor kezdtem.

Rendszeresen 8 óra fölött nekem extrém lenne.

2017. szept. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Duenna ***** válasza:
57%
Napi 4-5 óra délelőtt, déli 12-re, 1-re befejezném, utána szabad lennék. És csak hétfőtől csütörtökig nyomnám. Így az ember nem lenne stresszes, és lenne ideje az embernek a szórakozásra, és a pihenésre. A valóságban túlságosan nagy a hajtás, és kevés az értekapott fizetés. Az ember nem azért született erre a világra, hogy agyonhajtsa magát, aztán gyorsan elpatkoljon a temetőbe, hanem azért születtünk, hogy élvezzük az életet, de úgy látszik, van egy bizonyos háttérhatalom, amelyik ezt minden eszközzel akadályozza.
2017. szept. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Azért nagyon nem mindegy, milyen munkáról beszélünk...

Van, amit egyszerűen nem is lehetne bírni 12 órában: pl egy Lidl-s eladó, aki árufeltöltő-pénztáros, amolyan minden egyben munka - nos, az azért nagyon kemény 12 órában.

Vagy nézzük a pék, kőműves, stb. De hogy szellemi munka is legyen benne: egy buszvezetőnél se szeretnék a 12.-ik órában felülni a buszra.

Ezt nem kötözködésképp írtam, csak azért, hogy érzékeltessem: nem mindenhol lehetne bevezetni extrém óraszámot.

Nagy a teherbírásom, fizikai munkát végzek, a héten többször is 10-12 óráztam, de már érzem, hogy begyulladt a keresztcsontom, nyakcsigolyám.

De akár egy irodai ülő munkánál sem egészséges 12 órán keresztül ülni - szóval szerintem az mindenképpen sok.


Amúgy nekem a mostani "beosztásom" a jó: hol 4 órát dolgozom egy nap, hol 12-t, de nem alkalmazott vagyok :-)

2017. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

A 4x10 nekem is jobban tetszik mint az 5x8. Főleg azért, mert én 5x10-ben nyomom, plusz hétvégén is néhány óra. :(


Ha lenne akkora fizetésem, hogy heti 40 órából meg tudnék élni, és választhatnék, hogy dolgozok, mindenképpen 4x10-es beosztást választanék. Illetve az lenne a legjobb, ha semmiféle megkötés nem lenne azon kívül, hogy a heti 40 órának meg kell lennie. Nem lenne megszabva, mely napokon lehet/kell dolgozni, sem azt, hogy milyen időintervallumban. A munkahely épülete nyitva lenne 24 órában, és akkor mennél be dolgozni, amikor csak akarsz, akkor jössz el, amikor csak akarsz. A lényeg az lenne, hogy minden héten vasárnap éjfélig össze kell gyűlnie a 40 munkaórának.

2017. szept. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvetően nem a beosztással, hanem a munka mennyiséggel van bajom.


Konkrétan 2 ember munkáját végzem, így nyomhatom napi 10+ órában ha kell hétvégén is dolgozva. Szóval legjobb az lenne, ha tehermentesítve lennék, akkor nem lenne semmi bajom.

2017. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sose dolgoztam heti 40 órát, mindig a dupláját legalább.

Kint is így dolgoztam két melóhelyen.

2017. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!