Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még olyan diplomás, aki...

Van még olyan diplomás, aki 200 nettó alatt keres Bp-en?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 12:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak simán a havi nettót nézem amit utalnak akkor 200 alatt vagyok, cafeteriat és éves jutalmat havi szintre arányosítva azért megvan a nettó 230.

De nagyon kevésnek érzem, legalábbis az itt olvasott fizetésekhez képest.

2017. júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
200k nettó az 300k bruttó. Sok diplomás keres ennél kevesebbet, még Budapesten is.
2017. júl. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%
Például az egész közszféra, beleértve a minisztériumokat is.
2017. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

"Én diplomásként, nem a szakmámban kerestem volna 170-et. Inkább maradtam itthon, mert ha levonjuk a 170-ből a legalább 60 ezres albérletet, akkor még egy gyárral is jobban járok itthon."


A helyedben elvállaltam volna. Lehet, hogy anyagilag jobban megérte otthon maradni, viszont ha már Pesten laksz, helyben könnyebben tudsz jobb álláslehetőségeket keresni, továbbképzésekre járni, kapcsolatokat építeni (a kulturális és szórakozási lehetőségekről nem is beszélve).

2017. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

150 ezer Ft-os átlag albérletár mellett teljesen esélytelen Budapestre költözni 170 ezer Ft fizetésre.


"- Tanárnak az megy, aki kevés hozzá hogy elhelyezkedjen cégnél, szóval semmiképp se kapna többet"


Sajnos Magyarországon van egy ilyen trend, nem hiába nincsenek megbecsülve a tanárok, de ennek a társadalom látja a kárát.

2017. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
A mérnök lét sem zárja ki a 200 alatti nettót még Budapesten sem. Építőiparban pl: jópár mérnök ismerősöm ez alatt keres.
2017. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"150 ezer Ft-os átlag albérletár mellett teljesen esélytelen Budapestre költözni 170 ezer Ft fizetésre."


Ha szobát bérelsz vagy összeköltözöl valakivel/valakikkel, már sokkal olcsóbban kijössz.

2017. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
47%

Így van, megoldás, hogy átlag fizetéssel nem átlag lakást kell bérelni.

Pici garzon nem kerül 150-be, legfeljebb a belső kerületekben vagy ha nagyon jó állapotú.

Külső kerületekben, nem frissen felújított ám jó állapotú, lakható kisebb lakást ma is kapsz 60-100 között vagy akár olcsóbban is. Szobát még olcsóbban.

2017. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez járható út, bár én csak akkor vállalnám be, ha olyan végzettségem van amivel tapasztalatszerzéssel párhuzamosan jelentősen javul a fizetésem is. Ergo például 1-2 év előrehaladtával már van olyan fizetésem amiből tudok legalább egy saját garzont bérelni és mellette a megfelelő étkezést és szabadidős tevékenységeket finanszírozni tudom.

Ha erre nincs lehetőség akkor csak időpazarlás az egész, az ember akkor inkább menjen külföldre és többet elérhet.

2017. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
57%

Én írtam az albérletes hozzászólást az első oldalon (talán a nickem alapján mondjuk egyértelmű :D ). Néhány dolgot, úgy látom, tisztáznom kell.


Kezdjük a lakásárakkal. 4-5 oldalon nézegettem a kiadó SZOBÁKAT (nem albérletet, csak szobát). Kivétel nélkül mindegyik 30 ezernél indult, amire még jött 20-30 ezer rezsi, a pofátlanabbak pedig még 5-10 ezer közös költséget is felszámítottak volna. Vagy ott a munkásszálló, amivel én is számoltam. Csakhogy 40 ezer alatt nemigen talál az ember ilyet se, és ahány véleményt olvastam ezekről a helyekről, annyi volt negatív, mindenki azt írja, hogy ami nincs lebetonozva, annak napokon (órákon? perceken?) belül lába kél.


RANT

Egyébként ez a közös költség mit takar? Felújítást és hasonlókat? Mert ha igen, akkor abba nem tudom, miért kellene beszállnom. A főbérlő szolgáltatást nyújt pénzért cserébe, egyedül az ő feladata, hogy az a szolgáltatás megfelelő színvonalú maradjon. Ha egy közlekedési társaság fel akar újítani egy buszt, akkor ők se kérnek a jegyár mellé még 20 forintot, igaz? Ugyanilyen undorító dolog a kaució, amit alanyi jogon zsebre is tesznek csomóan.

/RANT


Aztán ott a munkaidő. Kezdeném ezzel: írtátok, hogy Bp.-en milyen hiperszuperjó szórakozási lehetőségek vannak, meg milyen nagyszerű a közösségi élet. Én tökéletesen antiszoc vagyok, ezek engem nem érdekelnek. Csakhogy 8-tól 17-ig lettem volna, ami 9 óra tartózkodás 1 órányi, 4-5 felé bontott szünettel. Kaputól kapuig számolva ez nagyjából 7:00-18:00 otthonról távollétet takar (egy reálisnak tűnő bejárási idővel, 45 perccel számolva, ami egyébként egy több átszállásos megoldással bőven több lehet). A munka valóban egy része az életnek, viszont nem egyenlő azzal; márpedig ilyen munkarendben a nap lényegi része teljesen elmegy, ügyintézést, nappali hobbit, függőben lévő jogsit, mások esetében közösségi életet és mindent el lehet felejteni. Így ha napi 11 órával számolunk, már rögtön nem olyan jó az az órabér (170000/21/11=735 nettó/óra). Ez a hely ráadásul nem fizetett volna Budapest-bérletet, se lakhatási támogatás nem járt volna. Jutalékokkal együtt esetleg 180-190-nél állt volna meg a fizu, viszont ha ebből kivonjuk a 60 ezres szobaárat és a 10 ezres BKV-bérletet, ott vagyunk, hogy maradt 110-120 ezrem.


Ma pedig hosszú fontolgatás után jelentkeztem a helyi gyárba. 110-nél kevesebbet nem gyakran visz innen haza az ember, fizetik a városi bérletet (bejáróknak ingyenes a buszjárat), 5-10 ezer forintnyi Erzsébet-utalvány jár, 9 óra 15 percet kell otthontól távol tartózkodnom bejárással és munkaidővel cakli-pakli egyben. Nem kell attól félnem, hogy kattan valami a főbérlőnél és az így is nevetségesen túlárazott kis lyukat vagy drágábban adja, vagy nem adja ki tovább, ha pedig megszűnik a munkaviszonyom, ugyanúgy itthon maradok. Ez kábé 600-as nettó/órát jelent, ami bár jóval kevesebb, mint a fenti helyen, viszont felelősség nuku, kényelmesebb, meg hát másodállás végzését nem tiltja semmi, maszekolhatok mellette szellemi szabadfoglalkozás jogcímen. Ezenkívül szombatot be lehet vállalni dupla pénzért, túlórapótlékkal, éjszakai pótlékkal meg akármivel, ha van kedved és igényed rá, amit a szellemi munkavégzést igénylő helyeken nem tudsz megtenni. Ja meg hát ne feledkezzünk meg arról sem, hogy gyárba mindenkit felvesznek; nincs nyafi, hogy ők érettségizettet akartak, így diplomás nem kell; nincsenek előre kiosztott, fél évvel a meghirdetésük előtt már lezsírozott állások; nincs mókolás a bejelentési idővel; illetve eddig akárhány multit kerestem meg, mindegyikük legalább elutasító válaszra méltatott, amit az adminisztrációs irodai állásoktól sose kaptam, de még a szakterületemnek megfelelő helyekről sem.


Jó, természetesen eszemben sincs felmagasztalni a gyárakat. Egyértelmű, hogy vagy a kollégák igénytelenek, rettentő buták, rosszindulatúak, vagy a körülmények szarok, vagy a munka monoton, vagy ez mind egyben. Mindez 3 műszakban, elképesztően alulfizetett munka mellett. Ellenben az is egy baromi nagy tévhit, hogy Pesten a kerítés kolbászból van; programozóként, gyakorlattal rendelkező mérnökként hihető, de pályakezdőként a legganébb helyi üzemmel + maszekolással is jobban jár az ember, mint a felköltözéssel.

2017. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!