Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor hogy van ez? - 3...

Most akkor hogy van ez? - 3 hónapos határozott idejű lejárt szerződés,3 hónapja lejárt, dolgozni viszont dolgoztam, be voltam jelentve, fizetve voltam, túlórát is (úgy ahogy) kaptam

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen az utolsó szerződésem vastagbetűvel kiemelve határozott idejű szerződés, idézve:


"1.) A munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a munkáltató a munkavállalót

2017-01-01

napjától kezdődően, HATÁROZOTT 2017-03-31 IDEIG tartó jogviszony keretében foglalkoztatja, a jelen munkaszerződésben foglaltak szerint."


Az első furcsaság továbbá, hogy az első 3 hónapot, de így ugye az egész időtartamot próbaidőnek tekinti a szerződés, idézem:


"6.) A munka tv. 81. § által adott felhatalmazással élve, a munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a munkajogviszony kezdetétől számított 3 hónap próbaidőnek minősül, mely időtartam alatt a felek bármelyike, azonnali hatállyal, írásbeli jognyilatkozattal, a megszűnés okának érdemi indokolása nélkül, egyoldalúan jogosult a munkaviszonyt megszűntetni."


Ilyen van egyáltalán? Mármint szabályszerű volt, hogy a határozott idő teljes egésze próbaidő volt?


VISZONT a fő problémám nem is az, hogy szabályszerű volt-e, bár kíváncsi vagyok rá, de nem ez a fontos számomra.


A probléma az, hogy utána is rendesen bejártam, maximális erőbedobással végeztem is a munkámat, rendszeresen túlórákba is átmentem - gyakorlatilag hardveres fejlesztést kellett csináljak, annak a sikeres kimenetele pedig nem becsülhető meg mindig időben előre, nem rutinfeladat.

A bankkártyámra a fizetésemet rendesen megkaptam, az előző havit is, így úgy gondoltam, be kellett jelentve legyek. Utolsó papíron megkapott bérjegyzékem 2017. márciusi.


Tehát az ELVILEG határozott idő letelte után is bejártam a munkahelyre, főnökömmel beszéltem, együtt dolgoztam, stb.-stb., és kifizetésemből eredően van rá esély, hogy be voltam jelentve.


A héten (a hét vége felé) a semmiből hirtelen kaptam egy álláslehetőséget, jobbat, hosszú távon sokkal előnyösebbet. Viszont ott már azt akarják, hogy hétfőn kezdjek, ráadásul hétfői nappal be is akarnak jelenteni.


Az új munkahelyen levő főnökömnek azért vörösödik a feje, mert még nem kaptam meg a kijelentő papírokat, és így őt meg fogják büntetni, ha egyszerre két helyen leszek bejelentve.

A volt főnökömnek pedig azért fő a feje, merthogy ha nem is ragaszkodik felmondási időhöz (magyarán megadja azt a kegyet, hogy nem szivat halálra), még nem adta ki a szabadságaimat, nem tudja a hirtelen kilépésemet leadminisztrálni, magyarán nem tud lejelenteni, nem tud kilépési papírokat adni. Szerinte a szerződésem már átment határozatlan idejűbe, így attól függetlenül, hogy Ő nem kötelez a gyakorlatban munkavégzésre már, szabálysértést is elkövetek azzal, ha holnaptól (hétfőtől) az új munkahelyre megyek.


De akkor most hogy a francba van ez?

Valóban fel nem bontott jogviszonyom él még a mostani céggel - magyarán a határozott idejű szerződésem jóformán határozatlan idejűbe váltott - amiatt, mert bejártam és kártyára átutalt fizetést kaptam?


Egyes oldalakon meg azt olvasom, hogy 2012 óta a határozott idejű szerződésem akkor is lejárt avagy érvénytelen (nem szól tovább), ha bejártam, akár tudtak erről, akár nem.


De akkor mi van a bejelentéssel?

Hogy van ez?

Hol vannak leírva az ezt meghatározó, jogerővel bíró passzusok, amikről tudnom kéne?!



Nekem egy a lényeg : MINÉL ELŐBB KI LEGYEK JELENTVE! =(


Miért kell szanaszéjjel szivatni a nyomorult magyar civilt?



2017. jún. 25. 12:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"határozott idejű szerződés írásos megújítás nélkül minden esetben"

LEJÁR, MEGSZŰNIK a határidő után


ELÍRTAM!!!

2017. jún. 25. 18:34
 12/14 A kérdező kommentje:

#8-as:

"az új munkahelyed hülye, akármennyi munkahelyed lehet egyszerre"


Erről is próbáltam olvasni, de ugyebár a kiß@$zott okoskodó ÉRTHETELEN politizálás nemesííítíí a létet ebben a fincsi, __BÜSZKE__ országban.


Van ahol azt írják, nem lehet, van, ahol azt írják, lehet, ha a munkaidő nincs fedésben egyiknél se.


Valamint ha mind a két helyen mind a két főnök a fejemhez vágta, nem tudom hányszor hangsúlyozva, hogy szabálysértést követek el, ha úgy jelentenek be új helyen, hogy az előzőn nem vagyok kijelentve, akkor ebben biztos van valami.

Szerintem az előző főnököm nem lenne annyira magabiztos a dolgában, s nem jött volna azzal, hogy olvassam végig a polgári törvénykönyv releváns részleteit, ha valóban csak úgy be lehetnék jelentve egyszerre két helyen.


Emellett gyanús, hogy az új főnököm ugyanettől tart, a papírokat is úgy írta meg, hogy jelezte, hogy nem kapott kijelentő papírokat, s minél előbb meg akarja őket kapni.


Vagy máskülönben miért csinálnák most ezt a fesztivált?

2017. jún. 25. 18:44
 13/14 anonim ***** válasza:
74%
MT az irányadó, bármennyi bejelentett munkahelyed lehet
2017. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"MT az irányadó, bármennyi bejelentett munkahelyed lehet"


Oké.

Akkor mi magyarázza ezt a fesztivált, ami körülöttem zajlik?

Miért tart az új munkahelyem (a vállalkozás) tulaja attól, hogy megbüntetik - velem együtt -, ha ráadásul 10 éve csinálja, ért hozzá, stb.


Ha a "volt" főnökömet nem is számoljuk, tegyük fel, hogy csak próbál kijátszani (ez valóban előfordulhat, nem igazán tisztességes, bár saját maga is elhiszi, hogy az), és csak véletlenül egybehangzó az akadékoskodása az új főnökömmel.

2017. jún. 25. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!