Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magas fizetés vagy az...

A magas fizetés vagy az önmegvalósítás a boldog élet titka?

Figyelt kérdés
2017. jún. 18. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A boldog élet titka a korlátlan szabadság és függetlenség.
2017. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
önmegvalósítás ami magas fizetéssel jár.
2017. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Akkor már inkább a magas fizetés.

Nekem magas a fizetésem, jól meg tudok élni és bár 8 óra elmegy az életemből a semmire, de utána a maradék 16 órában gondtalanul azt csinálok, amit akarok.

Ezzel szemben van olyan ismerősöm, hogy oké, a szakmájában dolgozik, de ugyan úgy vannak gondjai a munkahelyén, mert annyira nem jó a munka, arról meg ne is beszéljünk, hogy hazamegy, aztán gondolkodik, hogy a kis pénzéből egyen vagy számlát fizessen be.

2017. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alacsony fizetéssel szerintem az ember az életében nem fogja megvalósítani magát. Ha csak nem valami minimalista életmódot vall.
2017. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magas fizetés amivel megvalósítom önmagam.
2017. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pénz az Isten.

Megvalósíthatom magam de ha csöves vagyok akkor sokra nem megyek vele.

2017. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

valojaban mindenkinek jót tesz ha van valami saját cucca.

de ehhez idő,kitartás,szemlélet stb. kell.



szerintem önmegvalósítás néven saját vállalkozásra gondolt

ami valószínűleg mindenkinek jobb ha bejön.


nyilván többet kereshetsz is vele hosszútávon.

valaki rövid távon is.azonkivűl hogy terveid valósítod meg saját céggel korlátlan lehetőségeid vannak,bármilyen más munkát felvehetsz tevékenységi körbe ami csak pénzt hoz a házhoz ha nem is érdekel a terület.

sok vállalkozó van és támogatja is az állam némileg,de a lényeget eltitkolják.mert akkor senki nem dolgozna másoknak.


gyakorlatilag alkalmazottként be vagy határolva ,a világ legjobb cégénél is csak egy majom vagy.

alkalmazotti munka arra jó hogy beindítsd a vállalkozásod tőkét szerezni.hosszútávon a buta seggnyaló embereknek való.kreativ embereknek rabszolgaság.


a gazdaságot fel lehet osztani 2 részre

a nép és a gazdagabbak igényeinek ellátására.

a jóléti társadalom terjedésével a második szektor egyre jobban nő.

így ennek az ipara is.érdemes ebbe fektetni,vállalkozás működésében

jelentős különbség nincsen,de nagyobb profitot könyvelhetsz el.

2017. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam!
2017. jún. 22. 14:29
 9/10 anonim ***** válasza:

#7-es általánositasz.


Tehát ha teszem azt egy fejlesztő a Googlenál vezető fejlesztő akkor egy majom,hmmmm.

Fizetésük havonta 25-30.000USD kb. szeretnél te ilyen majom lenni vagty a facebooknál,nézd meg keres rá,milyen kocsik állnak bent a parkolóban.

Audi A5,A7,S7,Porschék.


Tényleg rabszolgák teljesen,mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet is,mert kibirhatatlan az életük,Audikkal kell jáérniuk hát,igen azt a nyomort nem lehet birni,teljesen kilátástalan a helyzetük.

Vagy a Googlenál ahol ingyen kapod a kaját,nasit,komoly szállást is,mindenféle ingyen szolgáltatás,konditerem,fodrász.

Minden ingyen,ingyen edző,ingyen fiszem.

Ők is rabszolgák,hát igen.

Ilyen rabszolgaságot kivánok mindenkinek.

Vagy nálunk ahol kapunk orrba szájba tréningeket,külföldi kiküldetés,magas kafetéria is van.

Karrier lehetőség,vezető lehetek.


Hát tudod,köszönöm istenem ezt a rabszolgaságot,mindenkinek ilyet kivánok amiket leirtam.


Ezzel szemben sok vagy vállalkozó,a cégét feldughatja magának,mert se pénze,se ideje nincsen.

Nekem van ilyen ismim,konkrétan annyit keres havonta amire egy pályakezdő mérnök,IT-s a balszemét nem rebegteti meg.

Nyaralni már 3 éve nem volt,napi 25 óra meló éhbérért.

De jó neki,hogy van cége,de legalább fizethet k..va sok adót ,meg a könyvelőnek is.

Tényleg nem rabszolga a saját cégében,élete semmi nincs,amig én a Balaton koktélt szürcsölök vagy akár külföldön addig ő szenvedhet szegény a cégével,napi 25 órában.Plusz van életem,megtehetek dolgokat,nem kell boxoljak a NAV-al,meg a hülye ügyfelekkel,hanem érdekes és szép munkám van megkapom a zsiros fizetésemet,és élhetek szépen,ami emelkedni is fog.


Jól hangzik,hogy magad ura vagy de én látom az árnyoldalait,több vállalkozót ismerek köszönöm szépen nem kérek a havi nettó max 300e-ből amiből megmarad 100e,de jó,meg lakhat egy panelban,kocsija sincsen.


Látod ennyit a sok vállalkozásról.


Mondom ezt úgy,hogy én is akarok majd,csak én IT tanácsadóként kicsit másabb a történet.

De alkalmazottként is hatalmas lehetőségeim vannak,simán fogok tudni venni egy presztizs

luxus kocsit,luxus szállodákba megszállni,utazgatni all inclusive.

Nekem bőven elég.

2017. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nyilván vannak jól fizető állások mint orvos informatikus programozó stb.de bárhol kifoghatsz egy gáz főnököt.

ha van is jó melód semmi sem tart örökké.


saját vállalkozáson nem azt értettem hogy egy rossz vállalkozás

hanem maga az egész világ lehetősége.alkmazottként mint

maga a terminus kötött vagy.


nyilván a promotalashoz idő kell.az hogy milyen területet választ valaki csak rajta függ.nyilvan azt kell amihez ért is tetszik is és igény is van rá.


ha nincs ötleted elég lemásolnod másokat,kicsit változtatsz és kész.úgyis különbözni fog ezer dolog miatt.

nézd meg akármelyik oldalt ebay amazon stb.

tele van ugyanolyan dolgokkal.

rövid gyakorlat után rájössz bármit létre tudsz hozni és

mai világban mindent legyártanak neked a cégek.

az árakat stb persze úgy kell kialakítanod hogy megérje.


utána már csak rajtad áll mit hozol ki belőle.

lehet be kell vállalnod dolgokat.és jó ha van egy jó könyvelőd.

világmindenséget leírhatod adóba,kis költségvetésnél

nem is igen ellenőrzik.

2017. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!