Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik ingyenes gyakornoknak...

Akik ingyenes gyakornoknak vesznek fel valakit, azok felvennék teljes munkaidőre is az embert?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok gyakornok. Azt mondták, hogy ez ingyenes, de talán majd később felvesznek rendesen. Nem annyira foglalkoztam ezzel, mert szeretem csinálni, nem is munka, inkább hobbi, nem is vesz el annyi időt, meg így legalább fejlődök szakmailag. Úgy voltam vele, hogy még úgyis sokáig járok egyetemre, addig nem is tudnék itt főállásban dolgozni. De végül úgy alakult, hogy nem megyek egyetemre. Nem tudom, hogy megmerjem-e kérdezni, hogy felvennének-e teljes állásban. Nem vagyok valami régóta itt ugye, meg lehet, hogy csak úgy mondták, hogy majd egyszer felvesznek, de nem gondolták komolyan, mert nekik megéri, hogy ingyen dolgozok.


Van valakinek ilyesmiben tapasztalata?


2017. jún. 5. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi összefüggés, attól hogy az ingyenmunkát elfogadják, nem jelenti azt hogy szükségük van új alkalmazottra.
2017. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
tehát 4 hónapja ingyen dolgozol? LOL! igazi balek vagy. én a helyedben megkérdezném, és ha a válasz nem, már ott sem lennék.
2017. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2.: Ez egy olyan munka, amit itthon is lehet végezni (legalábbis a gyakornokoknak, főállásúaknak több a dolguk meg be kell menni), és olyan igazából mintha te a kedvenc hobbidat csinálnád. Tehát nem munka, csak most, hogy kiderült, lassan a saját lábamra kell állnom, ezért szeretném, ha munka lenne belőle. Nem vagyok balek, kösz.
2017. jún. 5. 14:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a tévénél csinálták ezt, van, akit felvettek fél év után, van aki még másfél után is csak gyakornok volt. Ha úgy érzed, belefér a 'hobbid' mellett egy rendesen fizető főállás, akkor csináld, hátha majd egyszer kapsz egy jó ajánlatot. Ha meg ebből terveznéd megélni, akkor kérdezz rá.
2017. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy kell-e hozzá az az egyetemi végzettség amiről úgy volt hogy meg fogod szerezni. Ha kell akkor esélytelen, ha nem, akkor próbáld meg. Kérdezd meg nincs-e üresedés vagy szabad pozíció. Mégha nem is rögtön az amit szeretnél csinálni, de egy idő után továbbléphetsz.
2017. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem igaz, hogy semmilyen kérdést nem lehet feltenni anélkül, hogy bántanának alatta... Mit nem lehet érteni azon, hogy tanulok? Azért nem tudok dolgozni főállásban. Még. De most lesz vége a sulinak. Úgy voltam vele, hogy megyek egyetemre csak családi okok miatt nem tudok menni. Ezért szeretnék minél előbb munkába állni.


A feszkót kiélő idegeneket bántani kedvelő kommentelőn kívül köszönöm mindenkinek! :)

2017. jún. 5. 14:53
 7/13 A kérdező kommentje:
Jelentettem inkább a nem ideillő válaszokat. Igen, megsértődtem. :) De mindenki másnak köszönöm!
2017. jún. 5. 14:59
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Ingyen dolgozol, teljesen kihasználnak, nincs mit ezen szépíteni. Ezért kaptad fel ennyire a vízet mert tudod hogy igazunk van. Menj és keress olyan gyakornoki állást, ahol fizetnek is lol.
2017. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A lassú felfogású szemétkedőknek (akik nem mernek válaszolni privátban) elmondom: én mint gyakornok heti 1 órát dolgozom itthon, ami nem is munka, mert imádom csinálni. Olyan mintha valaki focizni imádna, és heti egyszer el kéne mennie focizni, mert szerződést kötött, de menne amúgy is, csak így az önéletrajzában jól fog mutatni, mert focista szeretne lenni. Ez csak egy példa.


Akinek az agya csak egy fél mondatot tud felfogni és fáj neki hogy valaki még fiatal és megteheti, hogy a szülei tartják el, annak tényleg hiába magyarázok :P

2017. jún. 5. 17:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem elképzelhetetlen, hogy ingyenes gyakornokból átvegyenek főállásba. Az meg szerintem tök jó, hogy amig anyagilag megengedheted magadnak, addig akár ingyen is dolgozol, hogy tapasztalatot szerezz. Viszont ha tényleg heti 1 órát dolgozol, akkor igen kevés az esélye szerintem, hogy átvegyenek napi 8-ba. Nálunk most épp kevés a munka, de bármikor tudnám úgy szervezni, hogy heti 1 órányi melót átpasszoljak egy gyakornoknak - kicsit hosszabb ebédszünetet tartanánk a kolléga nőmmel. Annyi munka viszont messze nincs, hogy még egy teljes embert foglalkozzon vele.
2017. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!