Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Wordpress és PHP tudás nélkül...

Wordpress és PHP tudás nélkül lehet webfejlesztő munkát kapni?

Figyelt kérdés

Én eddig főként HTML-CSS-JavaScript technológiákkal csináltam honlapokat, de szeretnék elmenni egy ügynökséghez dolgozni. Szerver oldalon NodeJS és Express amit használtam már. Frontend oldalon jQuery és Bootstrap, most az Angular 2-vel ismerkedem.


Dolgoztam már Wordpressel, egy plugin telepítése vagy egy sablon minimális testreszabása megy, de ennyi. Hajlandó vagyok rá hogy megtanuljak többet is ha szükséges.



2017. máj. 11. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A Wordpress az nem is igazán webfejlesztés, inkább webmesterkedés. Most nem akarok senkit megsérteni, aki Wordpressek karbantartásából él, de az semmiképp nem fejlesztői munka.


A PHP tudás az a hagyományos webfejlesztésben elég fontos, de az újabb technológiák pont az általad említett NodeJS irányba kezdenek elmenni, úgyhogy szerintem egyáltalán nem alapelvárás a PHP. Persze ha tisztában vagy a PHP alapkoncepciójával, azért az nem hátrány, nem olyan nagyon bonyolult nyelv, szerintem érdemes rászánni egy hétvégét.

2017. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sokkal több a PHP meló, de szerencsére lassan kezd csökkenni a dominancia. Szerintem ne fektess PhP-be egy hétvégénél többet, borzalmas nyelv.

Angularral jó vagy, ha valamit tanulni szeretnél, inkább Rails vagy Django legyen.

2017. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem amúgy nincs bajom a Wordpress-szel, teljesen kézenfekvő hogy ha valaki nem tud 3-5 napnál többet rászánni egy honlapra, akkor egy kész megoldást és sablonokat használjon.


A JavaScript-re is ugyanúgy mondják hogy borzalmas nyelv. Ami nem egy fordított (compiled) nyelv, az sose lesz olyan mint a C, meglesznek a "furcsaságai".


Az Angular-ral nekem csak annyi a bajom hogy nem látom azt hogy túl sok weblapot építenének vele, sőt eleve webappre van ugyebár, de az meg szintén nem túl elterjedt dolog, legalábbis magyar viszonylatban én ezt tapasztalom.

2017. máj. 11. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Kis webshopoknál meg hobbi weblapoknál megy nagyon a php. Nem vagyok nagyon nagy webfejlesztő (sőt, semennyire nem vagyok az), de ma már ahogy én látom mindent angularral csinálnak, meg rest apikra építenek, amiket aztán fix, hogy nem php-ben írnak.
2017. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4-es, hajjaj, ha nem értesz hozzá, akkor pls ne oszd a hülyeséget inkább. :(


A weboldalak 80%+ -t PHP szolgálja ki.

[link]


Csak "pár" példa:

Facebook.com

Wikipedia.org

Twitter.com


Azonkívül az Angular egy kliens-oldali nyelv, a PHP meg szerver-oldali, ez a kettő együtt dolgozik, és a restAPI kifejezés pedig ennek a kettőnek a kapcsolódási módját írja le.


Szóval teljesen értelmetlen volt a válaszod. :(


A kérdező ha nem akar PHP-zni, akkor backend oldalon foglalkozhat még Java-val, .NET-tel (tisztán Node.js állás azért nem sok van).

Ha frontend irányba akar elmenni, akkor lehet sitebuilder (HTML+CSSS), de jobban megéri JS irányba is elmenni (Angular pl.), az már tényleg fejlesztői munka.

2017. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy az angular szerver oldali lenne? Én csak az általam ismert trendet vázoltam. Hol írnak még nagyobb projektek php-ben? Szinte mindenhol angulat + .net vagy java van. Aztán mondjuk jövő ilyenkorra az angular helyett majd jön valami új hype.
2017. máj. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tök érdekes, hogy jonnan veszed az adataidat, de tényleg.

Mert a felmérések szerint (hibahatáron belül) a PHP növekedett (0,3%-ot), így 82,6%-on áll, a Java 0,1%-ot csökkent és 2,6%-on van, és a .NET is visszaesett 0.6%-kal (15.1%-ra).

Az elmozdulás mindenhol kb hibahatáron belüli, de azt tökéletesen mutatja, hogy a PHP nem csökken, 80% fölötti van, nyomába se ért semmilyen nyelv.


Angulart meg a témába egyáltalán felhozni is értelmetlen, mert nem szerver-oldali nyelv, semmi összefüggés nincs köztük.


Sőt, több évre visszamenőleg még érdekesebb:

[link]


A PHP 2010-hez képest 72%-ről 82%-ra nőtt, az utóbbi három évben kb itt stagnál.

A szerinted feltörő .NET 24%-ről 15%-re, a Java meg 4%-ről 2,6%-ra esett vissza, kb. a harmadát elvesztették a részesedésüknek az utóbbi 7% évben.


Azért ebből eléggé látszik, hogy szerver-oldali nyelvek közül melyik mennyire használt. (Amúgy pl. node.js jópofa, érdekes, de kevés helyen használják, látszik a 0,4%-os részesedéséből. Viszont van, amire tökéletes megoldást jelent.)

2017. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!