Wordpress és PHP tudás nélkül lehet webfejlesztő munkát kapni?
Én eddig főként HTML-CSS-JavaScript technológiákkal csináltam honlapokat, de szeretnék elmenni egy ügynökséghez dolgozni. Szerver oldalon NodeJS és Express amit használtam már. Frontend oldalon jQuery és Bootstrap, most az Angular 2-vel ismerkedem.
Dolgoztam már Wordpressel, egy plugin telepítése vagy egy sablon minimális testreszabása megy, de ennyi. Hajlandó vagyok rá hogy megtanuljak többet is ha szükséges.
A Wordpress az nem is igazán webfejlesztés, inkább webmesterkedés. Most nem akarok senkit megsérteni, aki Wordpressek karbantartásából él, de az semmiképp nem fejlesztői munka.
A PHP tudás az a hagyományos webfejlesztésben elég fontos, de az újabb technológiák pont az általad említett NodeJS irányba kezdenek elmenni, úgyhogy szerintem egyáltalán nem alapelvárás a PHP. Persze ha tisztában vagy a PHP alapkoncepciójával, azért az nem hátrány, nem olyan nagyon bonyolult nyelv, szerintem érdemes rászánni egy hétvégét.
Sokkal több a PHP meló, de szerencsére lassan kezd csökkenni a dominancia. Szerintem ne fektess PhP-be egy hétvégénél többet, borzalmas nyelv.
Angularral jó vagy, ha valamit tanulni szeretnél, inkább Rails vagy Django legyen.
Nekem amúgy nincs bajom a Wordpress-szel, teljesen kézenfekvő hogy ha valaki nem tud 3-5 napnál többet rászánni egy honlapra, akkor egy kész megoldást és sablonokat használjon.
A JavaScript-re is ugyanúgy mondják hogy borzalmas nyelv. Ami nem egy fordított (compiled) nyelv, az sose lesz olyan mint a C, meglesznek a "furcsaságai".
Az Angular-ral nekem csak annyi a bajom hogy nem látom azt hogy túl sok weblapot építenének vele, sőt eleve webappre van ugyebár, de az meg szintén nem túl elterjedt dolog, legalábbis magyar viszonylatban én ezt tapasztalom.
#4-es, hajjaj, ha nem értesz hozzá, akkor pls ne oszd a hülyeséget inkább. :(
A weboldalak 80%+ -t PHP szolgálja ki.
Csak "pár" példa:
Facebook.com
Wikipedia.org
Twitter.com
Azonkívül az Angular egy kliens-oldali nyelv, a PHP meg szerver-oldali, ez a kettő együtt dolgozik, és a restAPI kifejezés pedig ennek a kettőnek a kapcsolódási módját írja le.
Szóval teljesen értelmetlen volt a válaszod. :(
A kérdező ha nem akar PHP-zni, akkor backend oldalon foglalkozhat még Java-val, .NET-tel (tisztán Node.js állás azért nem sok van).
Ha frontend irányba akar elmenni, akkor lehet sitebuilder (HTML+CSSS), de jobban megéri JS irányba is elmenni (Angular pl.), az már tényleg fejlesztői munka.
Tök érdekes, hogy jonnan veszed az adataidat, de tényleg.
Mert a felmérések szerint (hibahatáron belül) a PHP növekedett (0,3%-ot), így 82,6%-on áll, a Java 0,1%-ot csökkent és 2,6%-on van, és a .NET is visszaesett 0.6%-kal (15.1%-ra).
Az elmozdulás mindenhol kb hibahatáron belüli, de azt tökéletesen mutatja, hogy a PHP nem csökken, 80% fölötti van, nyomába se ért semmilyen nyelv.
Angulart meg a témába egyáltalán felhozni is értelmetlen, mert nem szerver-oldali nyelv, semmi összefüggés nincs köztük.
Sőt, több évre visszamenőleg még érdekesebb:
A PHP 2010-hez képest 72%-ről 82%-ra nőtt, az utóbbi három évben kb itt stagnál.
A szerinted feltörő .NET 24%-ről 15%-re, a Java meg 4%-ről 2,6%-ra esett vissza, kb. a harmadát elvesztették a részesedésüknek az utóbbi 7% évben.
Azért ebből eléggé látszik, hogy szerver-oldali nyelvek közül melyik mennyire használt. (Amúgy pl. node.js jópofa, érdekes, de kevés helyen használják, látszik a 0,4%-os részesedéséből. Viszont van, amire tökéletes megoldást jelent.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!