Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszamondott állást még...

Visszamondott állást még helyre lehet hozni valahogy?

Figyelt kérdés

Felvettek egy céghez (legyen A), ma kellett volna kezdenem, de pénteken értesítettek egy másik helyről (legyen B) , hogy oda is felvennének, de fizetést nem tudtak mondani, mert az ügyvezető külföldön volt. "A" helyen több fizetést is ígértek, mint amit kértem, a gond a munkaidő volt, 8-17-ig, pénteken pedig rövidebb, mert heti 2 nap nyelvtanfolyamra járok, így karcosan értem volna oda. "B" helyen a munka érdekesebbnek tűnt, és abban reménykedtem, hogy "normál" 8-16:30-ig tartó munkarend lesz, illetve mivel komolyabb munkáról van szó, abban bízta, hogy megadják a fizetést, amit kértem.

Mivel ma kellett volna "A" helyen kezdenem, de "B" helyen csak reménykedhettem a legjobbakban, eleinte azt fontolgattam, hogy ma kezdek "A" helyen és esetleg holnap felmondok, ha "B"-n jobbat ajánlanak, de a családom és ismerőseim lebeszéltek erről, több okból (pl. hogy 1 nap alatt ki sem állítják sok helyen a munkaszerződést, stb.). Ma voltam "B" helyen, és az ott kapott információk villámcsalásként értek: a munkaidő 9-18-ig, pénteken rövidített 9-16:30-ig tart, arra nincs lehetőég, hogy 8-kor kezdjek. Cafetériát nem adnak a próbaidőre, arról nem is beszélve, hogy a fizetés még azt sem éri el, amit kértem, "A" ajánlatától pedig 40 000 forinttal lemarad.


Azon gondolkodom, hogy "A" helyre nem lehetne-e valahogy visszajutni. Esetleg valakinek nincs erre valami nagyon jó ötlete? Rettentően rosszul érzem magam.


2017. máj. 2. 18:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van és jogos, amit leírtál. Sajnos teljesen elszúrtam, hülye voltam, a munkaidőre kiment a fejemből rákérdezni az interjún. Hogy őszinte legyek fel sem merült bennem, hogy van olyan hely, ahol kötelező 9-re járni /olyanról már hallottam, hogy 8-ra, meg hogy 8-9 között kötelező megérkezni/, az meg pláne nem, hogy a 9-re történő bejárás ellenére hosszabbítottak a napok a pénteki "rövidebb" munkanap ellenére. Mivel ilyen munkaidővel nem kalkuláltam, így addig a pillanatig azt gondoltam, hogy a "munka érdekessége" fontosabb, de rájöttem, hogy elsősorban a pénz a fontos, utána a munkaidő, végül az "érdekesség".

Minden esetre írtam "A" cégnek egy e-mailt, hogy úgy nézett ki tönkrement a laptopom és emiatt nem tudtam volna munkába állni, így kénytelen lettem volna a másik állást vállalni, de elvittem szervizbe és meg tudják csinálni péntekre egy alkatrészcserével és hétfőn tudnék kezdeni. Persze számítok rá, hogy válaszul csak annyit kapok, már betöltötték az állást, de legalább megpróbáltam.

Én is úgy gondolom, hogy megérdemeltem, legközelebb majd jobban átgondolom...

2017. máj. 3. 14:00
 12/16 A kérdező kommentje:

Válaszoltak is, amit sejtettem: már betöltötték.

Viszont közben hívtak egy harmadik helyről, hogy oda is felvennének, itt a munkaidő "normális", a fizetés még nem derült ki, de azt mondták, hogy amit megadtam az teljesen reális. Úgyhogy nagy szerencsém van, a 9-18 órásat le is mondom, köszönöm mindenkinek az észhez térítést, ezek után próbálom nem elszúrni, mindenképp tanultam a hibámból.

2017. máj. 4. 11:57
 13/16 anonim ***** válasza:

"Viszont közben hívtak egy harmadik helyről, hogy oda is felvennének, itt a munkaidő "normális", a fizetés még nem derült ki, de azt mondták, hogy amit megadtam az teljesen reális. Úgyhogy nagy szerencsém van, a 9-18 órásat le is mondom, köszönöm mindenkinek az észhez térítést, ezek után próbálom nem elszúrni, mindenképp tanultam a hibámból."


"C" hely: a fizetés még nem derült ki,

"B" hely: 9-18 órásat le is mondom... "ezek után próbálom nem elszúrni, mindenképp tanultam a hibámból."



Nem nem tanultál a hibádból, bocs. Megint kapkodsz, le akarsz mondani egy állást, miközben a következőnél még nem vagy tisztában TELJESEN a tényekkel. (még akkor sem, ha állítólag azt mondták, reális - mondjuk azt nem mondták, hogy meg is adják (pl. még benyöghetik, hogy reális, csak mi nem tudunk ennyit fizetni, stb)

Miért nem tudod megvárni, míg MINDEN tisztázódik C helyen is?

2017. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Azért, mert átgondoltam a dolgokat és arra jutottam, hogy "B" helyet egyébként is visszamondanám, mert nekem a 9-18 órás munkavégzés nagyon nem fér bele. Mint írtam, szeretnék járni nyelvtanfolyamra, illetve februártól valószínűleg elkezdek egy Msc képzést (tudom az még sokára van, de szeretek úgy megkezdeni egy munkát, hogy nem úgy megyek oda, hogy hosszú távon úgysem maradok), mindez nem férne bele ebbe a munkaidőbe. Arról nem is beszélve, hogy konkrétan kijelentette az ügyvezető, hogy ők egy magyar kisvállalat, így egyelőre nincs szükségük magasabb nyelvismeretre, főleg nem több nyelvből - ezzel célozva arra, hogy ne járjak nyelvtanfolyamra, amellett, hogy kijelentette, hogy 9-re kell járni dolgozni. A cafetériát úgy kezelte, mintha örülnöm kéne, hogy ő ilyet is ad, mert szerinte annak magasabb az adókulcsa, így hű de rendes. Azt meg nem is értem, hogyha hétfőtől csütörtökig 9-18 ig tart a munkaidő, amivel napi fél órát nyer, azaz összesen 2 óra plusz gyűlik össze, akkor pénteken miért kell 9-16:30-ig dolgozni, hiszen a munkaidő 17:30-ig tartana 8 órával és fél órás ebédszünettel számolva, tehát 9-15:30-ig kellett végezni a -2 órával.


Szóval szerintem a két eset nem teljesen azonos, "A" helyre mentem volna, mert tetszett, de "B"-nél a munka szakmaibbnak és érdekesebbnek tűnt, nem tudtam sok infót, így lemondtam "A"-t "B" miatt. Majd "B" megbeszélésén nagyot koppantam.


A mostani helyzet: "B" -t egyébként is lemondtam volna, mert több helyen is eltér az ajánlatuk, mint az én elképzelésem. Eddig abban reménykedtem, hogy "C"-re is felvesznek, így nem maradok teljesen a földön. "C"-nél a fizetés nem derült ki valóban, de a munkaidő mindenképp az én elképzeléseimnek megfelel, a munka szinte azonos, mint "B"-nél. Ha már kevesebbet is ad, mint amit megjelöltem, még mindig több lehet, mint "B" ajánlata, ahol azzal próbáltak meggyőzni, hogy a bruttó bérigényemnél még többet is kapok, ha a cafetériával összeadjuk. Én úgy gondolom, hogy a cafetériát, mint béren kívüli juttatást nem keverik bele a bruttó bérbe, majd úgy adják elő, mintha milyen jó fejek lennének, hogy ők ilyet is adnak.

2017. máj. 4. 13:46
 15/16 anonim ***** válasza:

Magyar kisvállalat és ad cafeteriát? Akkor tényleg jó fejek... :-)


Közalkalmazott vagyok, állami cégnél, minimálbéren és 1 ft cafeteria nincs: se Erzsébet utalvány, se Szép kártya, se semmi...

Még mielőtt jönnének a lehurrogók, hogy akkor hülye vagyok, meg meg is érdemlem, hogy ilyen helyen dolgozom - nekem más miatt éri meg: eddig főfoglalkozású vállalkozó voltam, most csak mellék- mindjárt 25 ezer ft-al kevesebb adót kell fizetnem. De azért örülnék a Cafeteriának is, ha lenne :-)

2017. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy örülnél, egyébként "A" is egy állami vállalt volt és adott volna cafetériát. De nem is a cafetériával van bajom, hanem hogy ez béren kívüli juttatás, egyébként is csak a 3. hónaptól adták volna, de meg voltak győződbe róla, hogy ugyan a "pénzbeli" ajánlatuk nem éri el azt, amit kértem, de a cafetériával együtt igen. Én úgy tudom, hogy a fizetési igénybe nem kell belevenni a cafetériát, vagy tévedek?

Egyébként annyira nem kisvállalkozás, létszámát tekintve igen, állítólag csak 16-an vannak, de az árbevételét tekintve nem, mert elég sok pénz folyik be abból, amit csinálnak, ezt ők maguk mondták. Egyébként meg nekem sem hiányozna a cafetéria, sokkal jobban örülnék, ha pénzben kapnám meg azt az összeget, amit cafetéria címszóval adnak, hisz sokkal szélesebbkörű a felhasználása. Nem azt mondom, hogy nem örülök, ha megadják a bérigényemet és azon felül adják, de ne akarja megmagyarázni, hogy milyen jól jártam, mert a cafetériával együtt kijön a kért bér.

2017. máj. 4. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!