Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy diplomás...

Mennyit keres egy diplomás régész?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki tudna konkrét árakat is mondani, azért nagyon hálás lennék. Engem nem a múzeumi szakosodása érdekelne, hanem inkább a terepmunka.
2008. okt. 13. 20:15
 1/6 anonim válasza:
100%
Attól függ, milyen kötelékbenvan az illető. Ha múzeum alkalmazza és küldi ki ásni, ásatásvezető pozícióban keres kb havi 250-300000 Ft bruttót, plusz a közalkalmazotti bértábla szerinti alapbére. De ha koordinátor, akkor lehet jóval több is pluszban. Ha nem múzeumnál áll alkalmazásban, csak olyan szabadúszó, akkor ugyanez, mínusz a közalkalmazotti fizu. A hivataloknál dolgozók nem tudom mennyi jutalékot kapnak ásatási munka után.
2008. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyi lehetőséget kapnak a magyar régészek külföldi ásítási munkára? Például Egyiptomban vagy Erdélyben.


Azt nem tudod véletlenül, hogy Amerikában, vagy más külföldi országokban mennyit keres egy régész?

2008. okt. 23. 17:09
 3/6 anonim válasza:
76%
Nos, van lehetőség külföldi munkára, de úgy hogy pénzt is kapj érte, valamilyen tudományos ösztöndíjat el kell nyerned, és mindenképpen állásban kell lenned. Én voltam Erdélyben ásni, de ingyen dolgoztam, csak az étkezést és szállást biztosították. Tapasztalatszerzésnek jó volt, de azért mégsem ajánlanám jó szívvel.:) Egyiptomban vannak magyar régészeti expedíciók, oda viszont egyiptológiát kell végezned, akkor juthatsz el. Az ELTE egyiptológia tanszékének van állandó projektje, hallgatóként évente 3-4 ember kikerülhet, természetesen juttatások nélkül, de az élmény biztosan megéri. A Szépművészeti Múzeum dolgozói viszont most indítottak egy új expedíciót, akit oda bevesznek munkatársnak, az biztosan kap jó fizetést. Egyébként ez mindenhol igaz: akkor ugrálhatsz nagyokat, hogyha valahol fölvesznek állásba. Amerikában nem tudom milyenek a viszonyok, de pl sok ismerősöm megy ki Írországba régészkedni, állítólag jól megfizetik őket... aztán úgy van ennél a szakmánál is, mint a baby-sittereknél, hogy van akinek bejön, van akinek nem. Az ELTE régészeti intézete egyébként vezet folyamatosan külföldi ásatásokat, pl. Mont Beuvray-n (ókori Bibracte), meg San Povegliano, San Potito települések közelében. Ott már a hallgatók is kapnak rendes fizetést, viszont a technikusnál följebb lépni igen nehéz, ahhoz be kell kerülni a tanszéki oktatók közé. Ami elég kevés embernek sikerül..és én pl nem is törekednék rá, mert valahogy nem olyan szimpatikus a közösség.:)
2008. nov. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mint mondtad, ha az Egyiptomi kultúrával szeretnék foglalkozni, akkor Egyiptológiára kell mennem. Ha vajon a Sumér és a Maja kultúrával szeretnék foglalkozni, akkor vajon merre kell szakosodnom?
2008. nov. 7. 09:18
 5/6 anonim válasza:
100%
Asszirológia, ott megtanulod az ékírás mindenféle fajtáját. A régészeti oldalával ott nemigen fogsz megismerkedni, régészeten viszont oktatják Elő-Ázsia régészetét, de az nem külön szakirány, csak választható tantárgy a klasszikus régészeten belül. Maja kultúrávalnem tudom ki foglalkozik Magyarországon, de tanszéke biztosan nincs... abban nem tudok segíteni.
2008. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged. :) Sokat segítettél.
2008. nov. 10. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!