Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hosszútávra kerestek embert...

Hosszútávra kerestek embert és meglépek 2 hónap alatt kéne hogy zavarjon? Ők is ezt teszik a dolgozókkal

Figyelt kérdés

Kéne bármi lelkifurdalást éreznem azért hogy ha felvesznek egy céghez azzal hogy ők stabil embert keresnek hosszútávra én ezt ígérem majd találok jobbat és két hónap múlva dobbantok?


Csak azért kérdem mert a cég ezt marha rossz néven vette és nem értem miért. Hát ígértem valamit és … és másként alakult az élet. Ők ugyanezt csinálják a felvettekkel. Stabil biztos helyet ígérnek aztán ha valami nem tetszik az illetőben (nem kell hogy rosszul dolgozzon elég ha nem szimpi) már teszik is ki. És marhára nem érdekli a céget se hogy stabil hosszú helyet ígértek szarnak rá-hát miért csodálkoznak ha egy dolgozó eljátssza velük ugyanazt?


Talál valaki jobbat hát csak nem fog maradni a rosszabb helyen?


2017. ápr. 5. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Mert ez a hozzáállàs eddig a cègekre volt jellemző. Sok munkavàllalò is eljàtsza ezt, a cègnek ìgy màr nem tetszik. Erre van egyre több cègnèl egy feketelista az ilyen megbìzhatatlannak tartott munkatàrsakròl.
2017. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jól tetted! Ha nem tetszik, akkor minek sínylődnél ott, pláne, ha találtál jobbat. Teljesen igazad van abban, hogy fordított esetben a munkaadók is megteszik ezt a munkavállalókkal, nem is kell messzire menni, nézzük az én példámat: Felvettek egy céghez 1 éves munkatapasztalattal, az interjún külön hangsúlyt fektettek arra, hogy ők hosszú távra keresnek valakit és tetszik is nekik, hogy csak 1 év tapasztalatom van, mert így majd a saját képükre formáznak, tanítanak, mert egyébként is a munka betanulása igénybe veszi a 3 hónap próbaidőt. Külön kitértek arra, hogy a mai fiatal munkavállalók milyenek, amint találnak egy jobb lehetőséget máris továbbállnak és ők legszívesebben rögtön egy 5 éves szerződést íratnának alá. Ebből adódóan arra számítottam, hogy de jó, hosszú távú lehetőség, nem is fizetett rosszul,na meg tanulhatok is sokat, hisz tudják, hogy nincs nagy tapasztalatom.

Hogy a valóságban mi történt? Úgy tettek, mintha legalább 5 éve a cégnél dolgoznék, el se magyaráztak semmit, azt várták, hogy mindent magamtól tudjak. Ha kérdeztem az volt a gond, ha nem akkor az, hogy miért nem vagyok érdeklődőbb. Végül 2,5 hét múlva kirúgtak, mert szerintük nem voltam elég alázatos, ők azt várták volna, hogy hiába tart 16:30-ig a munkaidő, minden nap minimum 18:00-ig, de inkább 19:00-ig maradjak benn, természetesen a túlórát nem fizetik. Mindezt úgy, hogy délutánonként 3-4 órában halálra untam magam 4-kor halmoztak el feladatokkal, mivel az interjún hangoztatták, hogy a munkát tudni kell abbahagyni, megvár, így 16:30-50 között mindig eljöttem, gondolván, hogy megvár holnap, hisz nem volt határidős.

Persze ez őket nem érdekelte, kirúgtak. Úgyhogy ismétlem, ne legyen bűntudatod, fordított esetben a cégeknek sincs.

2017. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Marhára bírom az olyat amikor egy cég kiskirálynak gondolva magát azt hiszi neki mindent szabad de amikor azt kapja vissza amit ő adott akkor meg félreáll a szája hogy most mi van...

hát változnak az idők az van.

egy jó képességű és véguzettségő munkavállaló az bizony válogathat és válogat is.

A cég is válogat a dolgozók között de ha a dolgozó válogat a cégek közt az már nem fekszik nekik?...

szar ügy.

2017. ápr. 5. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez csak rád tartozik. Ha találtál jobbat ami számodra jobb akkor érthető a döntésed, az pedig, hogy nekik nem tetszik, azzal nem kell foglalkozni, magadra gondolj ne a cégre.
2017. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!