Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köteles vagyok aláírni?

Köteles vagyok aláírni?

Figyelt kérdés
1,5éve dolgozom egy kftnél.most ugynéz ki eladják és más fogja üzemeltetni.akiknek átadják próbaidős szerződést akarnak aláiratni.viszont babát tervezünk így nem tudom mi tévő legyek.ha aláírom és átvesznek,ki is rughatnak.ha nem írom alá...nos ezt nem tudom ilyenkor mi van,mert a cég még létezni fog,csak nem tud ugy munkát adni.ilyenkor mehetek tp-re,vagy állásidőt fizetnek? illetve köteles vagyok aláírni az uj szerződést?

2017. márc. 3. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles aláírni, de enélkül ök meg nem kötelesek téged átvenni és alkalmazni
2017. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Az a jó hogy az utód csak tervezve van , mert még tudsz mérlegelni . Maradj és próbáld ki mennyire pozitív lesz a hely . Akkor ha tré tudsz a biztos mellett keresni és lelépni .
2017. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ!igazából nem is akarnék átmenni a másik céghez,mivel itt jol bevagyok jelentve,és innen akartam menni szülni,csak most kicsit kapkodni kell,ezért kérdeztem,hogy mi van ha sikerül a terhesség,de már venne át a másik cég.
2017. márc. 3. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Azzal, hogy eladják a céget, még a megkötött szerződések, megállapodások érvényben maradnak, hiszen csak a tulajdonos lesz más.

Azzal, hogy próbaidős szerződésre akarnak rábeszélni, azt biztosítják be maguknak, hogy adott esetben a próbaidő alatt azonnali hatállyal elbocsáthatnak, nincs következménye, mint végkielégítést, felmondás időre járó bérezés stb.

Az is lehet, hogy éppen azért erőltetik ezt, mert már a kirúgandók listáján szerepelsz, így könnyebb megszabadulni Tőled.


Ha nem írod alá, akkor kötelesek a jelenleg hatályban lévő szerződésednek megfelelően foglalkoztatni. Ha nem tudnak munkát biztosítani, akkor vagy szabadságra küldenek, vagy munkavégzés nélkül is fizetnek bért az állásidőre.

Keresőképtelen természetesen bármikor lehetsz (ez független a cég problémáitól), ha beteg vagy és a munkádat nem tudod ellátni.


Semmire nem vagy köteles, de mérlegelni Neked kell, hogy mire számíthatsz, és a az milyen hatással lehet a jövőbeni terveidre.

2017. márc. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!hasznos volt megy a zöld pacsi😊

Valahogy így gondoltam èn is.egyszer voltam hasonló helyzetben átvettek, igèrtek fűt-fát majd kitettek minket.nem akarom megint megszívni.

2017. márc. 4. 07:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy #4-es írja. A tulajdonosváltás nem jár azzal, hogy átvesznek vagy sem. Átvenni akkor kellene, ha a mostani céged megszűnne, és csak az ügyfeleket vennék át a másik cégbe.



A próbaidős szerződést meg alá nem írd! Semmiképpen. Azt ugyanis valószínűleg azért akarják, mert akkor gond nélkül utcára tehetnek indoklás nélkül.

2017. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!