Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi kb 400 ezer Ft nettó...

Havi kb 400 ezer Ft nettó jövedelem mire elég Bp-en?

Figyelt kérdés
Egy személyre, saját ingatlannal hitel nélkül és autóval (azon van hitel). Csak szerintem nem lehet belőle "dőzsölni", ahogyan sokan állítják?

2017. febr. 25. 17:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
90%
Bocsánat, én is tudom, hogy a mondatokat nagy betűvel kezdjük, csak nagyon siettem :-), s néha elkapom a kezem hamarabb. (30-as)
2017. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a fél éves tartalék alap, amíg az nincs én lemondanék minden felesleges luxusról.


Már többen mondták, de leírom én is: írjad a havi kiadásaidat. Van rá egy nagyon jó magyar app: Koin. Különböző kategóriákba és azon belül alkategóriákba írogathatod a kiadásaidat és így már látni fogod, hogy mire megy el sok pénz feleslegesen. 1-2 hónap után tisztán fog látszani, mi a baj.

2017. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Magadon kivűl még két embert is részben eltartasz. Anyukádnak segítesz és barátnődet pénzeled. Én anyukámnak többet adnék, barátnőmet kevesebb alkalommal lepném meg vagy egyszer-kétszer nagyobb ajándékkal.Étkezésből lefaragnék, félretennék havi 100.000 első lépésben. Anyámnak havi 60.000 adnék. Rezsi,autóra,benzinre elmegy egy 120.000. 120.000 kajával együtt, szórakozással ki tudsz jönni havonta.
2017. febr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
61%

Pontozzatok le, de én 600-at keresek, párom 140-et, lakbér, rezsi, fundamenta, kondibérlet neki + nekem, könyvelő nekem szumma 180k havonta, kaja 100as, napi kiadásokra (kávé, szendvics, energiaital, amit épp megkívánunk) még egy 100-as és oda is lőttünk 380-nak. Szerintem ez nem dőzsölés. Nyilván a kondibérlet elhagyható lenne és lehetne olcsóbban és egészségtelenebbül kajálni, de akkor a "dőzsölés" is átértékelődik. Havonta 1-2 mozi/színház/egyéb program és évente 1x megyünk nyaralni, emellett havi 100 körül tudunk félretenni. Ez dőzsölésnek minősül?

Egyébként papíron leírva a 740 amit ketten keresünk a feleségemmel az irgalmatlan soknak tűnik a magyar átlaghoz képest és emiatt csodálkoztunk mindig, hogy "csak" 100 körül teszünk félre havonta, ezért elkezdtük papírra írni a kiadásainkat 3 hónapon keresztül...a sok pár ezer forintos tétel nagyon meg tudja dobni a dolgot. Persze nem sír a szám, ha akarnánk tudnánk rajta változtatni, de én ezt így sem nevezem például dőzsölésnek.

2017. márc. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Egyébként havi 20.000-ért hova jársz edzeni? Apró változtatás, de a Flex is 15k havonta, a Cutler, Mecca 12-13 ezer, ha már minőségi terembe jársz csak. Én egy kisebb, oldschool terembe, az havi 7000. Kaján is lehet spórolni, nálunk elfogy a feleségemmel havi 30 kiló csirke, ez olyan 40ezer, néha becsúszik egy kis lazac, vagy steak, rizsből csak jázmin vagy basmati, bulgur, quinoa, kuszkusz, zöldségekből amit megkívánunk és így se nagyon megyünk ketten havi 100k fölé kajában.
2017. márc. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
90%

" napi kiadásokra (kávé, szendvics, energiaital, amit épp megkívánunk) még egy 100-as "

"a sok pár ezer forintos tétel nagyon meg tudja dobni a dolgot. "


Ez a lényeg, kiemeltem. Válaszolva a kérdésre.


"Ez dőzsölésnek minősül? "


Igen, annak. Mondjuk teljesen szubjektív hogy kinek mi számít dőzsölésnek, de havi 100-at elszórni felesleges szemétre nekem inkább tűnik dőzsölésre, mintha havonta járnátok wellnessezni... apropó, ebből az elszórt pénzből tényleg tudnátok havonta eljárni egy hétvégére. Vagy éves szinten ez egy nagyon durván jó nyaralás ára. 3 év alatt egy autóé. 10 év alatt a leendő gyerekeid lakásáé.

Nem azt mondom, ha van mit a tejbe aprítani akkor csináld, de számomra havi 100-ast elszórni szemétre pénzügyi felelőtlenség.

2017. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
nekem inkább tűnik dőzsölésnek*
2017. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

"amit épp megkívánunk"

Nekem már ez maga lenne a dőzsölés. Nekem az nagyon furcsa lenne ha bemegyek egy boltba és nem nagyon nézem az árat, hanem azt nézem hogy épp mit kívánok

Amúgy miért pontoznánk le?

Neked ez van meg szokva ezért nem tűnik fel hogy ez dőzsölés, de ha keresnétek 2en 200 vagy 250et akkor azonnal észrevennéd.

A jót könnyen meg lehet szokni :)

2017. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Szerintem ez nem kellene, hogy dőzsölést jelentsen sajnos. Ez minden dolgozó ember megilletne, hogy ne kelljen ilyen szinten szűkölködni, hogy napi szinte 5-6-700 vagy 1000ft-os tételeken kelljen gondolkodni, hogy most igenis ha ahhoz van kedvem, akkor beülök a frei-be meginni egy kávét és nem azzal nyugtatni magam, hogy "nem, otthon is van kávé, majd iszom otthon". Hívhatjuk ezt relatív dőzsölésnek? :) Egyébként sokan irigységből is szeretnek itt lepontozni, azt vettem észre. Persze nem tudhatja senki, hogy 6 éve még számológéppel jártam bevásárolni és 2-3 üzletből válogattam össze az akciós párizsit az akciós tésztával. Szóval ha valaki, én aztán igazán értékelem azt, ami van és éppen ezért gondolom, hogy ez kellene, hogy legyen a minimum mindenkinek, aki tényleg keményen és lelkiismeretesen dolgozik, bármennyire is idealista ez az elképzelés.
2017. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
Kérdezel, vagy hencegsz? Ha van ingatlanod, tudnod kell a választ. Szerintem tőzsdézzél! :D
2017. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!