Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi kb 400 ezer Ft nettó...

Havi kb 400 ezer Ft nettó jövedelem mire elég Bp-en?

Figyelt kérdés
Egy személyre, saját ingatlannal hitel nélkül és autóval (azon van hitel). Csak szerintem nem lehet belőle "dőzsölni", ahogyan sokan állítják?

2017. febr. 25. 17:29
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Egy ideig a munkahelyem NorbiUpdate termékeket ettem (odarendeltem), de szerintem sokkal drágább mint amennyit ér, hagytam is a fenébe egy idő után. A napi adag volt 3 ezer Ft, ami nekem pont egy étkezésnek felelt meg.
2017. febr. 25. 17:51
 12/43 anonim ***** válasza:
36%
Aki azt gondolja hogy 400 ezer forintból dőzsölni lehet az még életében nem látott ennyi pénzt. Autó+albérlet+éttermezés+havi ruha vásárlás+megtakarítás+nyaralások és le is ment a pénz.
2017. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
#12: Az, hogy nyaralni jársz, autód van, éttermi kaját eszel, havonta vásárolsz ruhákat a legtöbb magyar ember számára kimeríti a dőzsölés fogalmát - de úgy vélem világviszonylatban sem feltétlen normális ez, bőven átlag feletti életmód.
2017. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
67%
Havi 120 ezer kajára???? Te beteg vagy bmeg, más egész hónapban ennyiből él. Nagyon rosszul vásárolsz.......
2017. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül a kérdező írta, hogy van saját lakása, és elmegy minden pénze, tehát megtakarításra nem futja. Mi ketten ennek a duplájából élünk, albérletet fizetünk, félreteszünk, és még így is jól élünk. Egyedül, lakbér nélkül ennek bőven jónak kell lenni szerintem.
2017. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
64%
#12 attól mert te meg a kérdező pénzügyi analfabéták vagytok, sokan nem azok!
2017. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
87%

Aki meg azt gondolja, hogy 400 ezer ft kevés 1 főre, nem lehet "dőzsölni", az meg nem tudja beosztani a pénzt (ez elsősorban 12-esnek szólt)


Kérdező, 120 a kaja (bár szerintem 1 főre az is nagyon-nagyon sok, még tudatos étkezéssel is), 30 a kocsi törlesztő, ez 150 idáig. Saját lakás rezsije nem hiszem, hogy 30-nál több, benzin kb. 30 ezer - ez 210 ezer. A többi 190 ezer mégis mire megy el?

2017. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésnek kövesd le, hogy mire mennyit költesz. Akkor látni fogod.


Kajára a 120e nagyon sok, fehérjedús sportolói kaja ide vagy oda. 60-ból ki kéne bőven jönni, ha nem lazacon élsz kaviárral.

A többit meg le kell követned, én pl. ezt használtam anno:

[link]

2017. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Folyik ki a kezeid közül a pénz... nálunk az anyagiak/lakhatás/autó szitu ugyanez, csak épp öten élünk ennyiből, szintén egészséges kajákon, és még félretenni is tudunk.

Azt elhiszem, hogy el lehet költeni 400.000-et egy hónapban, de biztosra veszem hogy ha akarsz, ebből nagyon sokat meg tudnál spórolni.

2017. febr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag dupla annyit is el lehet költeni, ha impulzusvásárló az ember és megveszi amit meglát és megtetszik, vagy amiről úgy gondolja, hogy valamikor majd kell és mért ne vehetné meg.

Egy főre négyszáz elég sok, még feléből is bőven ki lehet jönni. Javasolom, hogy egy-két hónapig vezesd a költségeidet, mondjuk egy noteszbe azonnal jegyezd fel mire költöttél, és a blokkokat-számlákat pakold el.

Én beletűzöm egy határidőnaplóba naponként a blokkokat, hónap végén összesítek, analizálok.

Szokj le az impulzusvásárlásról, ne vásárolgass csak úgy időtöltésként.

2017. febr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!