Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi kb 400 ezer Ft nettó...

Havi kb 400 ezer Ft nettó jövedelem mire elég Bp-en?

Figyelt kérdés
Egy személyre, saját ingatlannal hitel nélkül és autóval (azon van hitel). Csak szerintem nem lehet belőle "dőzsölni", ahogyan sokan állítják?

2017. febr. 25. 17:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
AMúgy mit kajálsz hogy ennyibe kerül? Ez napi 4 ezer forint csak kajára.
2017. febr. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Vagy troll kérdés, vagy közöd sincs a saját pénzügyeidhez. 400 ezer nem egy világmegváltó fizetés, távolról sem, de ha ezt úgy szórod el hó végére, hogy nullán állsz (vagy épp mínuszban) és nem tudod hogy akkor kivételesen hülye vagy, már bocsánat.
2017. febr. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
és nem tudod hogy mire*
2017. febr. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Amit eddig tudunk 30E+120E =150E

A 120 baromi sok kajára ahogy írták előttem.

De még így is van 250 ezer ami kifolyik a kezedből. Legyen a rezsi 50-70, de még akkor is a kisebb fele a fizudnak meg van még. Na az a kérdés azt mire baszarintod el?

Kocsit mennyire használod? Szervizigényes? Mennyit tankolsz el 1 hónapra? Ténylegesen kell annyit használni a kocsit?

2017. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdések nagyon megfoghatatlanok, hiszen kinek mi a sok vagy kevés, kinek mit jelent a dőzsölés. A kaján nem szabad spórolni, de értelmetlenül sokat sem fizetni, amit Te írtál, az meg a saját bevallásod szerint is sok, ha jól értem, akkor változtattál is rajta. Én a helyedben indítanék megtakarításokat, olyanokat, amikhez nehéz hozzáférni - és persze még meg is éri -, mert gondolj bele: ha most ennyi pénz nehezen elég (amiből családok írták, hogy jó kijönnek), akkor mi van, ha váratlan nagy kiadásod támad, vagy hirtelen már kevesebbet keresel?
2017. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

A fizetesem tobbi resze elmegy szorakozasra, mozira, kirandulasra, vasarlasra. Van egy baratnom, akire szinten szoktam kolteni, meglepem ajandekokkal viszonylag gyakrabban. Ezen kivul haverokkal beulunk heti 1-2x valahova, also hangon olyankor is elmegy 10 ezer Ft. Mielott valaki azt hinne, hogy seggreszegre iszom magam, elarulom hogy nem, belvarosi beulus helyeken 10 ezer Ft-bol kijon par ital es ennyi. Ezen kivul a parommal elszoktunk menni wellness hetvegere, valamint en edzeni is jarok, a berlet szinten 20 ezer Ft egy honapra (az korlatlan). Automat eleg gyakran hasznalom, a benzin havi szinten kb 40-45 ezer Ft, a rezsi meg szinten ugyanennyi. 90nm2-es a lakasom, amit egyedul nem hasznalok ki, valoszinuleg el fogom adni es kisebbe koltozom, mert viszi a penzt. Most igy ennyi fix kiadas jutott eszembe, ha van kerdes szivesen valaszolok ra.

2017. febr. 26. 14:27
 27/43 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy edesanyamat is segitem havi 30-40ezer Ft-tal, mert szegeny nagyon nehezen jon ki a fizetesebol. Minimalberert dolgozik, valamint o tartja el a ferjet is (nem a verszerinti apam), aki egy hihetetlenul lusta ember es eszeben sincs elmenni dolgozni. Edesanyamat sajnalom csak, mert ho vegere ennivalora nincs penzuk. Termeszetesen segitem ahol tudom, de a legjobb lenne ha a ferje vegre elmenni dolgozni, mert azt nem birom nezni ahogy edesanyam nyomorog miatta.
2017. febr. 26. 14:33
 28/43 anonim ***** válasza:
96%

Én írtam korábban, hogy ketten a duplájából élünk.

Szórakozás, mozi, kirándulás, vásárlás, barátnőnek rendszeres ajándékok, wellness hétvégék, konditerem, és megengedheted magadnak, hogy 10 ezerért beülj pár italra, heti 1-2x. Neked mi számítana dőzsölésnek, ha ez az alap?

2017. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
A heti 1-2 alkalom kerul osszesen 10 ezer Ft-ba, nem pedig kulon-kulon. Ez havi atlagban maximum 40 ezer Ft. Nincsenek luxus kategorias ruhaim, se draga hobbijaim. Felretenni nem tudok, igy ertettem. Azota rajottem, hogy valoban bennem van a hiba es alap dolgokra koltok tul sokat (etkezes), amibol jocskan le fogok faragni.
2017. febr. 26. 14:52
 30/43 anonim ***** válasza:
61%

Na, akkor "megfogom" Neked a pénzt :-) (17-es vagyok)


Azt írod: "Csak az étkezés havi 120 ezer Ft."

Ez ugyebár napi 4 ezer ft, ami nagyon sok - szerintem igen jó étrenddel is ki lehet jönni egyedül napi 2500-ból, de legyen 3 ezer ft. ha csak ennyire lecsökkented, már akkor megvan az anyukádnak küldött havi 30 ezer ft. (Csak zárójelben írom: nekünk NAPI 1000 ft jut 2 főre(!) úgy, hogy abból ki kell jöjjön a reggeli, ebéd, vacsora. Nem könnyű, de megoldható)


Segítségül - hogy lásd, nem a levegőbe beszélek - belinkelek egy oldalt, ahol még dietetikus állította össze az étrendet az egészséges étkezés jegyében.

Itt napi 1.200-1500-ból kényelmesen meg van az ebéded.

[link]


Aztán: lakást minél sürgősebben eladni - ugyan minek Neked egyedül egy 90 nm-es lakás? Még 2 embernek is elég egy 40-50 nm-es.

Szerintem a benzinen is lehetne spórolni- de ezt te tudod...


Ami viszont nagyon fontos lenne: havi minimum 50 ezer ft-ot félretenni. Most mennyi félretett pénzed van? Semennyi? Hát az nagy baj!!! (ha így van) Mi történne Veled, ha egyik pillanatról a másikra nem lenne ekkora bevételed, csak a fele? (mondjuk megszűnik a munkahelyed és csak alacsonyabb fizetésért tudsz elhelyezkedni, stb.)

vajon a barátok akkor is barátok maradnának? (ugye érted, mire célzok? :-) )


Addig ne légy nyugton, amíg legalább 6 havi tartalékod nincs (legalább a lakásrezsire és kajára) - ez lenne az anyagi függetlenség első lépése.

Nem mondom, hogy ne élvezd az életet, csak első legyen a rezsi, a második a félretett pénz, utána jöhet a kaja, anyukád, barátnő, autó, szórakozás, stb.

Húzd meg kicsit a "gatyamadzagot", mert félretenni muszáj lenne tudnod ebből a pénzből.

2017. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!