Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kezelni azt a...

Hogyan lehet kezelni azt a gyakori helyzetet, amikor állásinterjúnál a cég minden áron tőlem kér bérigényt, de nem ad támpontot arra, hogy mennyit szándékszik fizetni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 15:05
1 2 3 4
 21/37 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"lehet, hogy egy másik jelöltet választ kevesebb tudással, de mert az 30 ezerrel kevesebbel is beéri."


A VALÓDI tudást és tapasztalatot azt megfizetik, és nem utasítják el. Persze van olyan munka, amit egy droid is elvégez, oda mindegy hogy 3 diplomás fiatalt teszel be, vagy a 8 osztályos Rikárdót.


"A legtöbb munkaerőközvetítő (fejvadász) cég is már előre rákérdez a fizetési igényre"


A munka közvetítés tipikus "hiéna" szakma, olyan mint amikor biztosítást meg személyi kölcsönt akarnak rád tukmálni a bankok, vagy az ingatlanügynökök, stb. Ez a dolguk. El is lehet kerülni őket, mindig célszerűbb az adott céget, azon belül is adott embereket megszólítani, akik értik is a dolgukat és tudják kire van szükségük.


"A villanyszerelő és a pék szolgáltatást végeznek, magánvállalkozóként, általában behatárolt árakon."


Te is ugyanezt csinálod, a piac által behatárolt áron "szolgáltatod" a tudásod, tapasztalatod. Az hogy te nem tájékozódsz az árról, az csak a te hibád. Tény hogy nem egyszerű, de meg kell tenni.


Meg azt mondod "behatárolt" áron....a kenyeret is adhatják 150-ért meg 400-ért, a tejet is 200 meg 400-ért...az üzlet határolja be magának, hogy mit engedhet meg.


"a cég megvezethet azzal, hogy ha kevesebbet kérek, mint amit tudna adni, akkor örül, hogy balekre lelt, ha meg többet mondok, azért nem foglalkozik velem."


Mert az átlag ember nem ugyanezt csinálja? Ha a pénztáros elüti az összeget és véletlenül 500 forinttal kevesebbért odaadja az árut akkor az emberek 90%-a röhög a markába és gyorsan elspurizik nehogy ki kelljen fizetnie. Nem szól hogy bocsi, elírtad még 500 forint lesz.


Vagy ha megkérdezel egy festőt, aki 10 ezreket mond egy szoba kifestésére akkor inkább elmész és megveszed a festéket magadnak...

2017. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

A legnagyobb baj, hogy az emberek többsége egyszerűen tök sötét. Pénzügyek terén főleg.


Ezért veszik agyba főbe a hiteleket, bedőlnek az akcióknak, kérdés nélkül rájuk lehet sózni bármit.


Pont ugyanilyen felkészületlenül, céltalanul mennek el állás hirdetésre is, "mindegy csak lesz valami" alapon.

2017. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

21:

"A VALÓDI tudást és tapasztalatot azt megfizetik"


Igen, tőlünk pár száz kilóméterre nyugatra.


"oda mindegy hogy 3 diplomás fiatalt teszel be, vagy a 8 osztályos Rikárdót"


Az én munkámat (szoftvermérnök) nem tudnák 8 osztállyal elvégezni.


"akik értik is a dolgukat és tudják kire van szükségük."


Akkor miért fizetnek fejvadászokat?


"a piac által behatárolt áron "szolgáltatod" a tudásod"


Magyarországon még nincs igazi piacgazdaság.


"Az hogy te nem tájékozódsz az árról, az csak a te hibád. "


Tisztában vagyok a budapesti IT fizetésekkel, de nem ott élek, és vidéken visszaélhetnek azzal, hogy örülhet az ember, ha van egyáltalán munkalehetőség.


"a kenyeret is adhatják 150-ért meg 400-ért"


150-ért el lehet adni a fehér kenyeret, 400-ért már csak a speciális rozskenyeret. Nem ugyanaz a kettő, nem is egyforma a kereslet rá.


"Mert az átlag ember nem ugyanezt csinálja?"


Vannak a világban olyan helyek, ahol elismerik, hogy valami annyiba kerül, amennyit kérnek érte, mert a másik is meg akar élni.

Ezért mondom, hogy itt nincs sem piac, sem gazdaság, csak eredeti tőkefelhalmozás.

2017. febr. 17. 20:45
 24/37 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól látom neked itt csak rinyálás megy és kifogások unalmas ismételgetése.


Olyan szakmád van, ami egyértelműben BP-re centralizál, erre nem vagy hajlandó BP-re költözni, majd nyafogsz, hogy Berettyóújfalun nem fizetik meg a szoftvermérnököt. Hát apám, így nem csoda...


Fogd a cókmókodat aztán irány BP. Lasszóval vadásszák a hozzáértő ITsokat. Tőlünk most ment el 3, pedig már az elvárások sem olyanok, mint pár éve, a fizetés meg igen jó még annak is, aki annyira azért nem penge. És mégis, mert mindig lesz hely ahol többet / jobbat / szebbet ígérnek, akkora a kereslet.

2017. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
74%

# 19

Én voltam olyan állás interjún ahol behívtak reggel 8-ra a alváslakozóhoz ott papírok meg tesztek kitöltése vagy 9-ig onnan elküldtek a fővázlakozóhoz.

Kb. 10-kor fogadtak minket de már vagy voltak bent 10-en a váróba és mi még voltunk 5-en!

Ott is papírok meg teszt kitöltése megint én az elbeszélgetésre délután 3-re jutottam sorra és akkor utána még várni kellet hogy a pszichológusra is hogy sorra kerüljek.

Olyan fél fele végeztem is!

Arró nem is beszélve hogy nem erre voltam felkészülve szóval már egy kicsit éhes és szomjas voltam.:D

És egy 500 Ft/órabéres munkáról beszélünk.

De igazából én voltam a hülye hogy nem álltam fel és hagytam ott az egészet szó nélkül.:D

A másik kedvencem mikor órás interjúztatás után azt mondják hogy "Nettó 100 ezeret tudunk fizetni."

Eltorzult arccal otthagytam őket! XD

2017. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
52%
Megnéztem, hogy hol van :D [link]
2017. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

24:

Ha unod ne olvasd, de mikor mondtam, hogy Berettyóújfalun élek?

A Pestre köétözés hátulütőiről már szóltam előzőleg (amennyivel több a fizetés, az elmegy albérletre, utazásra, továbbá két helyen kell rezsit fizetni, Pesten és otthon.)

2017. febr. 17. 21:43
 28/37 A kérdező kommentje:

Meg nem is az volt a kérdés, hol lehet jobban keresni, hanem, hogy miért nekem kell fizetési igényt mondani egy állásinterjún?

Persze, Pesten sokkal nagyobbak a lehetőségek és aki teheti menjen oda, nem vitatom, de valószínűleg azt gondolod, hogy huszonéves vagyok, pedig nem, és már korábban kellett volna lépni, de már akkor is az volt a probléma, hogy egy pesti lakás háromszor annyiba került, mint amit én addig összehoztam.

2017. febr. 17. 21:56
 29/37 A kérdező kommentje:

26:

ezzel mit akartál mondani? Én, mint írtam előzőleg, vidéki nagyvárosban élek, Miskolcon, ha érdekes.

2017. febr. 17. 21:59
 30/37 anonim ***** válasza:
52%
Arra a valaszt, hogy miert neked kell mar megkaptad délután. Azota csak a szócséplés megy...
2017. febr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!