Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kezelni azt a...

Hogyan lehet kezelni azt a gyakori helyzetet, amikor állásinterjúnál a cég minden áron tőlem kér bérigényt, de nem ad támpontot arra, hogy mennyit szándékszik fizetni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 15:05
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Én meg szoktam mondani minden rossz érzés nélkül hogy én mennyit szeretnék keresni minimum.(8 órában persze és úgy hogy tudom hogy a amiben dolgozok mennyit fizetnek más cégek)

Ha azon alul akarnak fizetni akkor megmondom hogy köszönöm szépen nem egymást keressük.

És megyek egy másik helyre, ha mindenki mindent elvállal 90 meg 120 ezerekért akkor persze hogy nem fognak női a bérek.

2017. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Az ilyen helyzetet úgy kell kezelni, hogy megmondod, mennyi a bérigényed, lehetőleg még a személyes találkozó előtt. Így fölösleges köröket sem kell futnod, hamar kiszűrhetőek a komolytalan cégek. Én legalábbis nagyon régóta így csinálom.
2017. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
én eleve beleírom a bérigényemet az önéletrajzba ha kérik, ha nem.Akiknek sok vagyok, legalább nem futunk felesleges köröket.
2017. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Valamikor dolgoztam egy multinál, mondtam egy összeget, azt mondták rendben, de megkérdezték mennyit keresek a jelenlegi munkahelyemen. Az a fele volt a kért összegnek, mire legközelebb beszéltem velük, már 20 %-al kevesebbet akartak adni, gondolván, hogy az is jó lesz nekem az előző fizetésemhez képest. Mondtam, hogy nem, erre megadták az eredetileg kért összeget. Örültem neki, aztán később valaki megsúgta nekem, hogy azért vettek fel engem, mert én értem be a legkevesebbel...
2017. febr. 17. 17:16
 15/37 anonim ***** válasza:
96%
Soha nem értettem, hogy képes valaki úgy elmenni egy állásinterjúra, úgy hogy nem tudja, hány órában fog dolgozni illetve mennyi pénzért. Olyat is olvastam már ezen az oldalon, hogy valaki a kétkörös interjúra ment vagy is kétszer mire feljött a bérigény a második interjún. Na már most ez mind idő és pénz. Nekem pedig nincs felesleges időm sem pénzem bohóckodni, meg kell kérdezni, ha már ki sem írja a munkáltató mert arra vár, hogy kevesebbet mondjál mint amit ő neki megér az az állás, nincs ezen semmi szégyellnivaló, mindenki pénzből él.
2017. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Én megkérdeztem, de már több munkáltató nem volt hajlandó megmondani, milyen bérsávban gondolkodik az adott poziciónál, legfeljebb úgy hírdette, hogy versenyképes fizetés. (Lehet versenyezni, ki vállalja el kevesebbért :)
2017. febr. 17. 17:30
 17/37 A kérdező kommentje:
Egy kisebb magyar IT cégnél a 3-4 fordulós kiválasztás után kellett a bentmaradottnak még a cégtulajdonossal külön alkudni a pénzről.
2017. febr. 17. 17:34
 18/37 A kérdező kommentje:
Ja és hallottam, hogy az előbb említett cégnél volt, hogy Erzsébet-utalvánnyal fizették ki a dolgozókat.
2017. febr. 17. 17:44
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
"3-4 fordulós kiválasztás után kellett a bentmaradottnak még a cégtulajdonossal külön alkudni a pénzről." Nekem ilyenre nem volna időm sem energiám.
2017. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Nekem sem, de kihullottam az első fordulóban, mert már ott is kérdeztek egy előzetes bérigényt, méghozzá úgy, hogy mennyivel lennék elégedett, utána meg, hogy mennyivel lennék nagyon elégedett. Sokat mondhattam, mert nem hívtak be többet.
2017. febr. 17. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!