Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kezelni azt a...

Hogyan lehet kezelni azt a gyakori helyzetet, amikor állásinterjúnál a cég minden áron tőlem kér bérigényt, de nem ad támpontot arra, hogy mennyit szándékszik fizetni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 15:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
MO-n ez így megy. Neked kell megadni, hogy mennyit akarsz keresni. Nem könnyítik meg a dolgodat. ez van.
2017. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy mondasz egy összeget. Lehet próbálkozni, hogy esetleg egy sávot mondasz, de ha mindenképpen egy adott számot szeretnének hallani, akkor azt kell mondani.
2017. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
59%
A cég fogni akar rajtad és ez az egész már nem indul jól, kellemetlen helyzetbe hoznak. Csak arra nem gondolnak, hogy ez miatt rosszul érzed magad, alul fizettetned érzed majd magad, és ez kihat majd a munkamorálodra is, ezért ugrálnak az emberek, mert szarrágóskodnak a cégek már az elején pár tízezer forintért, ezért lopnak el sok mindent a munkavállalók a cégektől, mert úgy érzik ez nekik még jár. Maximum annyit tudsz ezzel kezdeni, hogy kigondolod, mennyit ér a meló neked, és dobsz még rá 10%-20%-ot úgy is alkudnak majd.
2017. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet kezelni, hogy informálódsz, hogy a szakmádban adott szinten milyen bérek vannak és ezek után annyit mondasz, amit magadra nézve reálisnak tartasz.
2017. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
4. Ez nem olyan egyszerű. Nagyjából tudom, hogy Budapesten mennyit lehet keresni, mert ritkán, de vanak cégek, akik megadnak bérsávokat, de vidéki nagyvárosban nem követik azokat a béreket még azok a cégek sem, amik budapestiek, de van vidéken kiredeltségük. Általában kevesebbet képzelnek fizetni, és ezért nehéz magamat bakategorizálni.
2017. febr. 17. 15:39
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Pedig muszáj lesz.


Engem sosem érdekelt, hogy mi a cég elképzelése. Nekem van elképzelésem az alapján, hogy máshol mennyit adnak aktuálisan.

Ha BP jobban fizet akkor meg ott dolgozom, nem vidéken. Amikor meg vidék fizet jobban akkor meg ott dolgoztam.

Azt elfogadtam mindig, hogy a cég a saját környezetére tekintettel fizet, de ha tudom, hogy máshol jobban járok oda megyek.


Az meg amúgy tapasztalatom, hogyha AMÚGY JÓ VAGY akkor nem fognak elküldeni azért, mert túl sokat kérsz. Hanem megmondják, hogy annyit nem tudnak adni. Velem még soha nem fordult elő, hogy azért ne egyezkedtek volna velem, mert túl sokat kértem. Mindig próbálnak lefaragni a bérből aztán vagy meg tudunk egyezni vagy nem. Olyan már volt, hogy nem. De az már csak rajtad múlik.

2017. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
3: Igen, így van. Van olyan cég, ami a szakmai háttér mellé fűzi a bérigényt, mint egyik döntő tényezőt, így lehet, hogy egy másik jelöltet választ kevesebb tudással, de mert az 30 ezerrel kevesebbel is beéri. A legtöbb munkaerőközvetítő (fejvadász) cég is már előre rákérdez a fizetési igényre, mielőtt még az adott cég egyszer is beszélt volna az emberrel. Az egész egy gusztustalan pókerezés.
2017. febr. 17. 15:48
 8/37 anonim ***** válasza:
86%

Neked kell tudnod, hogy mennyiért vagy hajlandó elvégezni azt a munkát.


Ha kihívod a villanyszerelőt akkor is ő mondja meg mennyiért végzi el a munkát, nem pedig te mondod meg neki hogy mennyit akarsz fizetni.


Ha veszel egy kiló kenyeret akkor is a pék mondja meg hogy mennyiért adja, nem pedig te mondod neki, hogy mennyit vagy hajlandó fizetni.

2017. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

6. Aminyivel Budapesten töbet kapnék, azt elviszi a lakásbérlet és a haza utazgatás, tehát nem egyértelmű, hol járok jobban.

Volt már cég, aki nem kérdezte mennyit akarok, hanem adott egy ajánlatot, ott talán még valamenyit lehetett is volna felfelé alkudni, de nem tettem, pár hónap múlva bérkorrekció címén emeltek kb. 7 %-ot.

2017. febr. 17. 15:52
 10/37 A kérdező kommentje:

8: A villanyszerelő és a pék szolgáltatást végeznek, magánvállalkozóként, általában behatárolt árakon.

Ha ilyen formában dolgozom, ott mondhatok árat én is, de ha alkalmazottként szeretnék elhelyezkedni, akkor a cég megvezethet azzal, hogy ha kevesebbet kérek, mint amit tudna adni, akkor örül, hogy balekre lelt, ha meg többet mondok, azért nem foglalkozik velem. Volt már rá példa, nem alkudtak, hanem nem jeletkeztek.

2017. febr. 17. 15:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!