Szerintetek érdemes kimennem Amerikába dolgozni?
Arra gondoltam, hogy magántanuló leszek és kimegyek dolgozni, csak a vizsgáimra jönnék haza. Mivel elég nagy adósságunk van, csak külföldre érdemes kimennem. De nem vagyok tisztában sok mindennel. Kaliforniában a minimálbér 8 dollár/óra. Egy normál lakás egy biztonságos környéken 2400 dollár. Egy átlag ember havonta 240 órát dolgozik, ami azt jelenti, hogy legalább 10 dolláros órabérért kellene melóznom. Viszont olyat nem nagyon talál az ember, főleg ha 17-18 éves, és nincs képesítése. Van nyelvvizsgám, ecdl is van, de ezek nem jók semmire. Esetleg még megtanulhatok programozni (már eljutottam vmeddig), de az is egy tömegszakma. Spanyol nyelvtudásommal sem mennék semmire a sok mexikói miatt :( A McDonald's csak a minimálbér felét fizeti, szóval diákmunkaként max. árufeltöltés a Walmartban jöhetne szóba :S
Mielőtt rákezdenétek: azért nem akarok inkább Angliába menni, mert volt szerencsém kimenni 1 hétre, és nagyon nem tetszik az ország. Ráadásul minden angolra jut egy bevándorló, és gondolom a magyar helyett inkább a kevesebbért vállaló nigériait alkalmazzák. A másik, hogy Amerikában élnek rokonaim, szóval van hová mennem, ha gáz van.
A másik ország Norvégia lenne. Norvégul nem beszélek, de jó a nyelvérzékem, és az angol/német után könnyű lenne. A fizetés nagy, viszont a létminimum elképesztően magas, még a norvégoknak is :S
Jól informált vagy. Mit kérdezel? Te mindenre megadtad a választ.
Van egy ismerősöm, aki Norvégiába olajkútra ment dolgozni. Hegesztett.
Ugye mondanom, sem kell, hogy szanaszét kereste magát.
De elmondta, hogy mostmár nem olyan egyszerű oda se kijutni.
"Egy normál lakás egy biztonságos környéken 2400 dollár. Egy átlag ember havonta 240 órát dolgozik, ami azt jelenti, hogy legalább 10 dolláros órabérért kellene melóznom."
Ezen kívül a legtöbb embernek, néha legalábbis, ennie is kell.
Az USA egyébként az átlagember szempontjából sokkal szegényebb ország, mint Dánia, Hollandia, Belgium, Ausztria stb.
Norvégia pedig, mint a világ leggazdagabb országa (az olyan "országokat" leszámítva, mint Monaco vagy Luxemburg) természetesen az EU átlagszínvonalnál sokkal fejlettebb.
Angliába nem kellene menni, növekszik és magas a munkanélküliség, újabban már Budapesten is megjelentek munkát kereső angolok(!), olyan pocsék ott a munkaerőpiaci helyzet, szóval az évek óta járványszerű London-mániát ideje felülvizsgálni.
Én ezt a sorrendet javasolnám: 1. Norvégia, 2. Dánia, 3. Ausztrália, 4. Hollandia, 5. Németország, Svédország stb.
Az USA-val az a baj, hogy nehéz oda bevándorolni és az életszínvonal egyáltalán nem olyan magas, mint egyesek képzelik. Többet dolgoznak, mint az európaiak, és az átlagbéreik magasabbak, de az eloszlása egyenetlen. Az átlag melós az USA-ban sokat küszködik a megélhetésért. Az USA-nak viszont van egy olyan előnye, hogy ott kevés embernek van diplomája, tehát nem kell a takarítónak is 5 diploma és 3 nyelvvizsga.
Mondok neked vmit.. Apám egyik 56 ban diszidált ismerőse kanadában él..
Tőle hallottam én is ezt a 8 dolláros dolgot még 6 évvel ezelőtt, emiatt is írok ide..
Akkor én is be voltam indulva és gondoltam szerencsét próbálok..
Ő azt mondta hogy ennyi pénzért egy Mexikói nem megy el dolgozni, csak felette..
Hidd el teljesen más világ az más árakkal, az a 8 dollár kb kint annyira elég mint itthona 200 forintos órabér..
De menj ki, nézz körbe ha beszélsz angolul is és spanyolul is folyékonyan...
Ellenkező esetben felejtsd el mert szószerint véged van kint...
Meg szerintem nézd meg ezta videót.. aztán gondold át újra..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!