Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esely igy mernokkent...

Van esely igy mernokkent Angliaban allast talalni vagy erdemesebb hazajonni?

Figyelt kérdés
A testveremrol van szo, nem rolam. 2015-ben megszerzett BA energetikai mernoki diploma(7 ev alatt), a szakmai tapasztalat mindossze 2-3 honap gyakornoki munka 2014-ben. A diploma megszerzese utan rogton kulfoldre ment, probalkozott, rengeteg oneletrajzot elkuldott, de egyelore meg nem volt sikeres, raktarban dolgozik a kimenetele ota. Itthon ajanlottak neki munkat, de nem akar hazajonni, mondvan majd sikerulni fog. Probaljuk gyozkodni, hogy legalabb szerezzen egy kis tapasztalatot itthon, aztan ha kimegy, ugyis ket kezzel fognak kapkodni utana, de annak nem sok ertelme van, hogy 1,5 meg meg kitudja hany evet, honapot elveszteget kint raktarakban.

2017. jan. 13. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Hulyeseg amit csinal.


Magyarorszagon kell tapasztalatot szerezni, es utana kimenni konkret allasra.

2017. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem BSc. diplomát szerzett?

Mostanra valószínűleg megtanulta a nyelvet. Ez egy fontos eredmény. Szerintem végezzen el egy önéletrajz-író tanfolyamot, és járjon helyi közösségekbe.

2017. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehat akkor azt mondod, hogy probaljuk meggyozni? Konyorogtunk neki, hogy a diploma megszerzese utan ne menjen ki rogton, 2-3 evig dolgozzon itthon, aztan majd konnyeden talal kint, egy ismerosunk ezt csinalta, o csak feltoltotte az oneletrajzat egy nemzetkozi allaskereso oldalra es gyakorlatilag kihivtak dolgozni. O is mondta neki, hogy ezt nehogy igy csinald,mert szakmai tapasztalat nelkul a mernoki diplomad semmit nem fog kint erni, de nagyon makacs volt es megis kiment. Most is, hiaba kapna itthon a szakmajaban munkat, itthoni viszonylatban eleg jo fizuert, o koti az ebet a karohoz, hogy majd sikerul, lesz neki interju ketto is a kovetkezo heten stb. Nem erti meg, hogy masfel ev kihagyas az egyetem utan raktari munkaval a nemzetkozi cegeknel nem mutat jol.
2017. jan. 13. 12:17
 4/7 A kérdező kommentje:
A nyelvtudasa eleg jo volt a kezdetektol, bar nem felsofok, de a szakmai nyelvet tudja, tud kommunikalni normalisan stb.
2017. jan. 13. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Felnott ember, azt csinal amit akar, minek kellene meggyozni?


Meg az is lehet hogy osszejohet igy neki, a masik ut szerintem konnyebb es hosszu tavon kifizetodobb.

2017. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát azt mégsem írhatja az önéletrajzába, hogy másfél éve egy energetikai cégnél dolgozom, szakterületem az átviteltechnika.
2017. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapból 7 év alatt végezett el egy amúgy sem túl keresett mérnöki szakot és már így is elpocsékolt gyakorlatilag 2 évet. Szerintem ha nincs baromi nagy szerencséje már így is lőttek ennek a végzettségnek. Ekkora szakmai lyukkal az életrajzában mégis miért vennék fel? Akkor inkább felvesznek egy pályakezdőt, aki most esett ki az egyetemről.
2017. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!