Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti "felmondás"?!

Próbaidő alatti "felmondás"?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptember 15.-e óta dolgozom egy cégnél. Határozott idejű munkaszerződésem van fél évre. A próbaidőm 3 hónap, azonban a napokban összekaptam a főnökkel, aki hazaküldött minden indok nélkül, és közölte, hogy hozzam be a felmondásom. Semmivel nem indokolta a dolgot, másoktól hallottam , hogy nem volt megelégedve a munkámmal, illetve közös megegyezés alapján fogok távozni a cégtől. Nos, én egy szóval sem mondtam neki, hogy felmondanék, tulajdonképpen ő kötelezett, hogy hozzam a felmondásom, és majd közös megegyezéssel elköszönünk egymástól.... És hát ez a közös megegyezés sem lett megvitatva, szóval ilyenkor mi lehet a teendő, ha nem is akarok felmondani ő attól függetlenül elküldhet , csak különféle jutalékokat kéne fizetnie nekem?

előre is köszönöm a válaszokat


2016. nov. 28. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem köteles indokolni a miértet a főnököd próbaidő alatt, de mint azt vissza hallottad elégedetlen veled, magyarán sz*ar a munkád. Írj egy felmondólevelet és add be oda ahova kell és örülj, hogy nem azonnali hatállyal rúgott ki, csak mert akkor ez szerepelne a papírodon és a nem a közös megegyezés.
2016. nov. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát az úgy működne, hogy ha Ő nincs megelégedve a munkáddal, akkor Ő mondjon fel. Próbaidő alatt ennek semmiféle szankciója nincs, azonnali hatályú, könnyes szemmel elbúcsúztok egymástól és kész.


Nem tudom, hogy mi van a szerződésedben, de fura, hogy azt szeretné, ha Te mondanál fel. Vigyázz! Lehet, hogy nem véletlen. Biztos, hogy próbaidő alatt vagy még?

2016. nov. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, szeptember 15-től léptem be, a próbaidő 3 hónap, tehát december 15.én jár le. A "szar a munkám" pedig csak egy indok, személyes problémája volt velem, ami annyira nem nagy indok , hogy kirúghasson... kell valami alibi
2016. nov. 28. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmilyen alibi, hiszen próbaidő alatt bármelyik fél INDOKLÁS NÉLKÜL azonnali hatályú felmondással élhet. Ezért nem is értem, miért akarja, hogy te mondj fel, meg közös megegyezés. Bár nagy hátrányod nem származhat belőle, én úgy gondolom, hogy ha ő akar felmondani, akkor ő mondjon fel.
2016. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pròbaidő alatt nem kell alibi a kirúgásra. Megmondja ès kèsz. Valami itt nem kerek. Próbaidőn az ègvilàgon semmi indok nem kell. Nàlunk küldtek el ùgy embert hogy bejött, a céges laptop bekapcsolàsa utàn nem tudott belèpni a rendszerbe, ràkèrdezett ès ki volt rúgva.
2016. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

VElem ilyen probléma nem volt, 1 éve ott vagyok , csinálom a dolgom, sokszor még többet is, mint kéne. Ez egy új főnök, mert csere volt. Alapjáraton eléggé labilis ember, sokszor megy el az esze.Volt, hogy munkatársamhoz vágott egy telefont stb....

Az lehetett, hogy elkattant az agya és ott már mindegy mit csinál az ember, ha ő megsértődött, akkor vége mindennek... :D igazi kis patkány

2016. nov. 28. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Ne mondj fel, mondjon fel a cég ha akar.
2016. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

próbaidő alatt én sosem mondtam fel, lepapíroztuk és viszlát. Azt is megteheted, hogy reggel jelented be és tied az egész nap. De mekkora sunyiság, hogy nem ő lép, hanem kötelez, hogy neked kell lépned.


Amúgy a határozott idővel vigyázz, én úgy tudom nem bontható fel csak úgy. Múltkor majdnem beleszaladtam, de sikerült próbaidő alatt váltanom.

2016. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy milyen a szerződés, próbaidő alatt minden jogviszony következmények nélkül, indoklás nélkül, azonnali hatállyal megszüntethető.
2016. nov. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!